агресивно отношение в детския клуб

  • 601
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 688
Здравейте
искам да споделя с вас на какво бях свидетел днес в един детски парти клуб(от тези дето се правят рождените дни)
Имах среща с една позната и се мушнахме в едно квартално клубче,хем ние да се видим докато мъника поиграе,хем да влезем вътре при него и моята позната да му се порадва.
Първоначално освен Светльо вътре имаше две малко сладки бебета на по 10 месеца,които бързо си тръгнаха.
Постепенно в клуба започнаха да идват "редовни посетители"-дечица които вечер прекарват времето си в такива заведения.
Светльо в това време язди един огромен лъв.Едно от децата(на възраст определено над 3 години) влиза избутва го груво,настанява се отгоре и казва "не го питай,това е мое" Shocked ShockedОкокорвам очи и му казвам,че тези играчки са на всички деца Peace
Детето става и започва да блъска Светльо да се маха!!!Аз пак се намерсвам като казвам да не го блъска защото е малък.Онова дете пак ми отговаря"ще го блъскам защото мипипа играчката"
В това време се намесва момичето което отговаря за децата вътре и казва че играчките са общи и небива да се карат.Детето става и започва да я удря Shockedи казва"махай се ти си глупачка" Shocked Shocked
Избягваме спора и отиваме на пързалаката с топките.Въпросното дете също идва след нас влачейки големия лъв.В сцената се намесва трето дете което също иска да поиграе с голямата играчка,тогава конфликтното дете се нахвърля върху него и започва да го щипе по бузите с всичка сила!!!!
Взимам мъника и отиваме в помещението за родители.Там необезпокоявани от никой майката на детето и бащата на едно момиченце което също играе вътре седят на една маса и ще пощипват Confused
Двете деца очевадно не са роднини,по разговора който водят родителите им.
Аз продължавам да се изумявам #Crazy
Както в повечето такива заведения има камера чрез която можеш да наблюдаваш какво се случва в стаята за игра,но родителите явно не ГИ интересува!
После по пътя до вкъщи,само за това мислих,сега пак това мие  в главата и реших да го споделя с вас.
Вие попадате ли на такива деца,защо на родителите им не им пука.Предпочитат да оставят децата  да се бият вместо да прекарат няколко часа в прятни игри в домашни условия.
как да предпазим децата си от такива ситуации?Трябваше ли да му кажа и той да удари или както направих,да отстъпи.Той е още малък и неможе да различи кога трябва да удари за да се защити или да използва боя за постогане на целта  си,както въпросното дете.
Вместо другите родители да се почустват неудобно,сега аз седя вкъщи и се самоизмъчвам с ужасни мисли.
Еми оплаквахх ви се,сега незнам дали аз няма да излезна виновна че обвинявам едно дете,без да го познавам Money

# 1
  • София
  • Мнения: 888
Моето дете  може да се определи като агресивно  по отношение на играчките - ако иска нещо отива и си го взима без да може да осъзнае, че така не е правилно. Като я водя в такива  клубчета очаквам какичките да се занимават с нея, защото все пак им плащам, а  и м исе иска за един час да си изпия спокойно кафето. Но винаги наблюдавам на камерата какво прави тя и ако видя такава конфликтна ситуация се намесвам. Не ми е приятно детето ми да  отива и да иска тази или онази играчка, но колкото и да обяснявам понякога няма ефект за съжаление. Не са прави родителите  дето са оставили децата си без постоянен надзор, но  в такава ситуация имаш само два варианта -  такак както си постъпила ти и ли да се караш с родителите,което  едва ли ще доведе до добър край.

# 2
  • Мнения: 7 723
вместо да се измъчваш, опитай се да погледнеш през очите и на другата майка. Тя е спокойна за детето си, че то вътре ще се чувства добре, че няма да пострада, а ще "оцелее" невредимо. И затовя тя спокойно се е отдала на други удоволствия, които със сигурност са погълнали изцяло съзнанието й.

А за това, че въпросното агресивно дете е имало претенции към еди- къв си лъв, не бива да го съдиш, защото децата на тая възраст имат силно развито чувство за собственост и ако и друг път е играло с него, то вече си го чувства личен. Друг е въпроса за възпитанието на детето. Rolling Eyes

Ако трябва да търсим виновен в тая ситуация, то си мисля, че това трябва да е каката, която "гледа" децата, - тя явно не си върши добре работата, като не гледа обективно на нещата #Crazy

# 3
  • Мнения: 2 270
не е виновно детето/малко е още/нито родителите/все пак и те са си платили ,за да може малкия да си поиграе ,а те да си починат от него/ами око го бяха оставили на почасово гледане/по скоро какичката е трябвало не само да каже,че играчките са общи, ами да успее да се справи с децата като им намери други занимания например.

# 4
  • Мнения: 155
За мен "агресивното" детенце не е виновно - не бих обвинила толкова малко дете за каквото и да било, а и не смятам,че заради моментното си държание,то заслужава  да му се лепне такова определение.И все пак относно ситуацията,каката би трябвало да се намеси и чрез правилен подход към хлапетата, да разреши проблема!

# 5
  • Мнения: 4 668
В тези клубове по принцип не ги гледат добре децата  Confused Аз съм водила Марти няколко пъти , но винаги влизам с него ...
Колкото до агресивните деца , скоро имах случка с такова дете - момиче на около 4 години , което през цялото време дебнеше синът ми , за да го блъсне или удари . Накрая я хванах и я завлякох при баба и , която ядеше семки и гледаше като теле и обясних , че ако не желае да си гледа детето ще се разправям с нея ( с бабата имам предвид ) , а онази ми каза , че съм била злобна и проста  Rolling Eyes
Та ... така е , в каквато среда расте детето , такива особености проявява ...
Във вашият случай според мен е виновна какичката , но и родителите е трябвало да се намесят .

# 6
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
За съжаление се случват и такива неща, въпросът обаче е как да не станат нашите деца агресивни без нужда. Трябва май доста да се потрудим с възпитанието им, за да не се стигне до там!

# 7
  • Мнения: 4 629
Аз в такива случаи разговарям с родителите. В повечето случаи има ефект. Случвало ми се е да се държат сякаш не им пука и тогава подминавам случката. неприятно ми става, и жал за децата, ама гледам да не се ядосвам много. Защо има родители, които така си гледат децата идея си нямам, но факт е, че ги има и трябва някак да се справяме  Peace

# 8
  • Мнения: 573
Не смятам че ''какичката'' е виновна в случая-вярно за това и плащат да се грижи за децата .Мисля че донякъде тук въпроса опира и до възпитание.Как бихте реагирали ако стоейки в заведение виждате друго дете да се саморазправя с вашето -ще стоите да си пиете кафето спокойно ли?.......
Попадала съм в подобна ситуация ,но все още нямам такъв''опит'.
Все пак Еди е едва на 1.4 г.Бяхме в морската градина ,хранех малкия ,когато към количката се приближи едно 3 г .момченце и поиска да яде от пюрето на Еди .Опитах се мило и тактично да обесня че това е храна за бебета(за съжеление нямах друга лъжичка за да му дам да си опита)
Последва див вик ''искам да ям ммммммммм'' и удари детето ми на 2-ти,е вярвайте ми причерням ии,щях да го ударя.Добре че се въздържах,насълзиха ми се очите и незнаех какво да направя.
Добре че майката се оказа мила и дойде да се извини.
Така че slan4ogled ,пълно те разбирам как се чувстваш.

Общи условия

Активация на акаунт