колко трябва да надава кърмачето на месец

  • 1 293
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Моето бебе е на 3месеца и 3седмици.Роди се 2,750кг. и първия месец наддаде 1,6кг. на  втория 0,8кг а на третия 0,4кг .Нормално ли е при положение че 1 хранене е заместено с пюре през  края на 3 месец.

# 1
  • Мнения: 3 926
Всъщност средно статистически бебето ти е наддавало по около 900 гр. на месец, което е чудесно. Въпросът е защо си заместила хранене? И с какво пюре - плодово  или зеленчуково? И какво е количеството на пюрето и млечните хранения на ден Simple Smile

# 2
  • Мнения: 12
Заместих хранене с плодово пюре защото искаше постоянно да яде.Но и с пюрето е същия.Просто явно има интерес към храната.

# 3
  • Мнения: 1 559
Както и Асинка е казала, средно по 900 гр на месец е чудесно наддаване. Последният месец сте наддали по-малко, но бебетата наддават скокообразно и един месец с по-ниско наддаване сам по себе си не е проблем.  Много е вероятно по-ниското наддаване да се дължи на заместеното кърмене - кърмата е по-хранителна от плодовото пюре и най-важното - тя е съвършената храна (и не само Wink) за бебетата, която се усвоява пълноценно.  Как ти изглежда идеята да си върнете заместеното кърмене и да отпадне моментът с пюретата поне в близкия месец например? В библиотеката (закована тема на първа страница) има много хубави статии за захранването - може да ги погледнеш. Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 10 825
Преди десетина месеца тук бяха пуснати едни таблици на СЗО за надаването на кърмените бебета. В момента нямам време да ги потърся, но пусни търсачката. Сигурна съм, че ще са ти много полезни.

А може би са добавени и в библиотеката Thinking

# 5
  • Мнения: 353
Само да добавя, дори и да не си за късното захранване, поне не замествай кърмене с плодово пюре. Както една педиатърка каза на лекцията на 9 месеца, "да се замести хранене с плодово пюре, е равносилно да сожиш бебето на диета" Simple Smile така освен, че го лишаваш от кърмата с всичките и полезни съставки, му и даваш по-малко калории. Моят съвет е кърми го без други храни поне до 4-ия месец, а даже най-добре до 6-ия Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 12 202
  Ето тук може да видиш табличките на СЗО за наддаването по седмици или месеци в зависимост от рожденното тегло на бебето http://www.who.int/childgrowth/standards/en/

# 7
  • Мнения: 64
Мойто наддаде 700 г първия и 600 втория месец. newsm78 никой не ми е казал малко ли е много ли...Мен малко ми се струва, ама колкото толкова.Няма да го тъпча с адаптирани млека.Както казва брат ми : " Такъв му е модела".  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт