Коледно - какво ще правите/купувате за децата (2-4 г.)?

  • 11 312
  • 134
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Знам, че има такива теми от миналата година, но нека наново  Grinning

Темата ми се иска да е в две насоки:

- подаръци за Коледа и Нова година - какви

- Коледни приготовления за децата - какви

Ще чакам Анда с винаги блестящите й идеи, както и други сръчни майки, които винаги ме засрамват.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Аз тази година пак се оливам с подаръците...не мога да се спра  Embarassed

Дотук само има вече взети:

- мултифункционална ТСМ-ска работа, която според това, как е сглобена, става на куклен театър, черна (е, зелена) дъска за писане с тебешир, кухня, магазин. Имам и няколко Мечо Пуховски герои за театър (от тези, в които се мушкат пръстите), ще търся още, че не обичам да шия. Не знам къде ще я слагам  Crazy Фермата за рождения й ден заема бая място, а не ми се иска да я прибирам - много играе с нея.

- грейка Йори. Абцелютно не можах да й устоя...новичка с етикет в една употреба... (и да не беше нова, пак щях да я отнеса). Затваря се с цип. Мисля да я ползва малката като възглавничка, когато не ми трябва грейка с топла вода  Laughing Представлява плюшена глава на Йори с едно малко сладко мече, пришито към нея.

- принцесешка рокля (пак от употреба). Не знам за какво, но беше много хубава и я взех. Ако имат коледно тържество в градината, ще я облека с нея. На гърдите има щампа Barbie, която мисля да закрия с апликация някаква евентуално... не обичам Барби стереотипа и всичките щуротии, свързвани с него. Преди месеци взех и пола фантазе - с тюл, малко като балетна... и тя е с неясно приложение, дано имат някакво представление в градината, че да я вкарам в оборот  Crazy

- календар 2007 Мечо Пух

- тесто моделин за фигурки. Взех го, тя го видя, но не сме стигнали до него, тя забрави...стои за подарък следователно.

- Симба бебе и Симба малко по-голям - плюш. Много харесва Цар Лъв...едва се удържах да не й ги връча на момента. От леля си има един по-голям лъв от Цар Лъв - май Нала, но тя не ги кръщава. Отсега знам какви театри ще разиграва с майка-лъв, татко-лъв и бебе-лъв...сега току приканя някой от присъстващите възрастни да лазят по пода да играят на майка и бебе лъв.

Харесала съм още: комплект чаша с чиния и купа Снупи...не, че няма достатъчно нейни чаши, ама е много сладък комплекта.

- задължително - повечко книги. Ще има за Франклин, както и други на издателство Фют; също календар Франклин 2007.

Ъъъ, и други. Безброй неща ми скачат сами в ръцете  Blush

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
За украсата съм в чуденка. Тази година мисля да правим гирлянди с нея - вече е достатъчно умела. Взела съм й ножички ТСМ от тези, дето режат криви линии, ще й ги дам, като стигнем до украсата. Мисля прости гирлянди от кръгчета, за да може да ги лепи сама.

Още мисля, ако си намеря комплекта за изрязване на фигурки от тесто, да направим такива украси:
http://images12.snimka.bg/001531566.jpg
http://images12.snimka.bg/001531567.jpg
(творенията са на Фукла)

Печене на сладки и прочие не го броя за дейност даже Simple Smile
Нямам 31 рула от тоалетна хартия за коледен календар Crazy Късно виждам идеята... ще взимам готов, или ако дадете лесна идея - ще я направя може би.

Давайте идеи - какво още ще правите за/с децата?

# 3
  • Мнения: 6 206
Подаръци още не съм избирала, но имам няколко идеи в главата и всичките се въртят около коли, автовози и такива приспособления...
Костюми вече му е скиснало да слага, защото сладките костюмчета първо на него се пробват и като види костюм, бяга.
Вече смятам, че е голям и Дядо Коледа ще го посети лично вкъщи, отсега уговаряме да му изпее песничка.
Украса - по много и готово.
Гвоздеят на програмата смятам де е посещението на Дядо Коледа, може би на 25-ти сутринта.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
При нас един познат го играе Дядо Коледа вече две години Laughing
Първата се разрева и отказа да отиде близо до него; миналата - се метна на подаръците и забрави и стихчета и чудо... (приятелят ни не се сети да я разпита и изобщо - да влезе в роля подходящо). Тази година сигурно пак ще е той. Имаме цяло снаряжение на дядо Коледа в гардероба с тази цел.

# 5
  • Мнения: 9 990
Нищо по-специално Rolling Eyes
Ще купим заедно елхата, ще я украсим, на Коледа ще си намери подаръците от писмото, което написахме там...Чанта с атрибути за куклата и-бебе,разни други неща/ тя е скромна в исканията, влезнахме в един магазин да избира-не можа нищо да избере.../Тържеството в градината е преди това-смятам там ще се забавлява добре, ще има Дядо Коледа с подарък за всеки, лакомства...ей такива.Нямям време много за изрезки, лепене и украси-все пак се прибираме късно вечер.Ще купя нещо и така. Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 1 645
Включвам се и аз в темата Wink
Ще я следя с интерес.
Тази година съм много зле с подаръците,изобщо не ми идва на акъла какво да купя на дребният,но съм сигурна че тука ще ме подсетите със някой и друг подарък.

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
тя е скромна в исканията, влезнахме в един магазин да избира-не можа нищо да избере...
Shocked Божкей, отде ги взимате тези деца? Аз ако влезна с нея в магазин за играчки и й кажа да избира, жална ми майка...

# 8
  • Мнения: 9 990
Бу, питай ме-труден ми е изборът LaughingМайтапът на страна-детето има всичко, като имам кукла -бебе, не иска още такива, като има колело, не иска друго, като има влакче, не иска друго и така...има всичко реално Blush

# 9
  • Мнения: 2 768
Малките са лесни! И желанията им обикновено са лесно изпълними. Ама какво, кажете, да подаря на 11 годишният си брат?!  #Crazy То и Кристина, дето вече е на 7г ми е трудна за подаръци, ама хайде, момиче, дрехи, дрънкулки, туй-онуй, все още я оправям.

На София ще вземем количка за кукли и някакво бебе, или друга играчка за возене. Поръчах й един пеещ Чикен Литъл от тук http://www.igra4kite.com/ , обаче майка ми го взе за подарък за РД. То всъщност и това се явява проблем при нас - много празници наведнъж, РД и Коледа....идеите все не достигат.

Последна редакция: сб, 02 дек 2006, 10:27 от eta

# 10
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Shocked Божкей, отде ги взимате тези деца? Аз ако влезна с нея в магазин за играчки и й кажа да избира, жална ми майка...

  Аз в такива случаи питам "Кое НЕ искаш"  Laughing по - лесно е.
  Лошото е, че в магазин за играчки аз самата се уливам  Embarassed ако имам парички, де
 
  Ние сега сме на вълна принцове и принцеси... всичко в тази насока. Вече купихме от серията на Дисни принцът от "Красавицата и звяра" - с маска е, като се махне - става муцка, иначе си е дзвер. Сега ми предстои да взема и подходяща девойка за тоз момък.

  Майка ми ще купува замък, за по - дребните екземляри. Идеално се връзват за игра там всякакви по - малки кукли, тези от яйцата например.
  Микрофон, с музики за караоке ще е следващото нещо, което ще купя.

  За сега съм стигнала до тук.
  Приготовленията още ги мисля. Освен писмото до дядо Коледа, което написахме заедно, друго не сме правили все още.

# 11
  • Мнения: 2 839
Малките са лесни! И желанията им обикновено са лесно изпълними. Ама какво, кажете, да подаря на 11 годишният си брат?!  #Crazy
Давам идея - ТЕЛЕСКОП. Подарихме такъв на Джак за РД, ама започват от 200лв  Mr. Green Изобщо отиваш в ТЕХНОПОЛИС и все ще му намериш някоя джаджа  Grinning

Не ги мисля много подаръците аз. Още са в лесна възраст. Стела иска възглавничка с Мини Маус /фасулска работа, има ги на 1 пресечка от нас/. Георг кораб с дистанционно, да го пита човек защо му е посред зима, по-добре ледоразбивач  Crazy
Скромни деца  Whistling
Имат си джуджански костюми за празника. Украса ще направим традиционната - фигури по стъклата /има да седят пак до март месец  Mr. Green/, елха /вече сме на изкуствена/, кичария из къщата - гирлянди, топки ... Хартиените коледни ангели висят от луничките целогодишно вече 2ра година, но ще добавя ... Ами, туй то. Другото - имат си баби  Mr. Green

Да му мисли баща им. Отиде в Истанбул за 2 дни по работа, поръчаха му хвърчила, АМА С МАКАРА. Като на Франклин и Лиско  hahaha

# 12
  • Мнения: 430
Аз досега съм взела една тротинетка и току що поръчах /благодарско на Ета за линка!/ влакче и бебе. Маги си е поръчала жираф! Моля ако някъде видите, кажете! Естествено трябва да е голям.  Crazy В писмото за Дядо Коледа сме писали и писта (като от Cars) и каса /касов апарат/, ама да видим дали добрия старец ще ни изпълни желанието.

# 13
  • Мнения: 5 622
Аз пък се чудя кое от много големият избор да купим. За сега взехме един подарък, но ще трябва още да купим (от бабите...)

В момента в Метро има страхотен избор на играчки, каквито ти душа сака.

За Габ ще бъде много подходящо батут, че много обича да скача, но вече се чудя къде да ги слагам всичките тези джаджи....  ooooh!

Украсата на дома вече приключи. Заради детето накупихме какви ли не Коледни дивотии, стана много красиво, празнично и весело. Чак се върнах в детските си години...

Остава само Коледната елха, която ще сложим около 24-ти.

Подаръците винаги ги опаковам подобаващо. Не лично аз, защото не ми се купува хартия и панделки и не ми се мисли къде после да ги съхранявам. Ходя на едно изпробвано местенце тук, където ги правят повече от красиви  Heart Eyes

# 14
  • София
  • Мнения: 6 999
Не трябва ли да е само един подаръка?  newsm78 И изобщо ограничавате ли се или до където стигнат парите?

Аз си мислех, че Дариа ще получи само един подарък от мен и баща си. Доста се почудих какво да е, но мисля, че в крайна сметка се спряхме на една дъска за рисуване на "Чико", която става и на чин после. Ако някой я има - да ми даде отзиви, моля...

Ако някой роднина има желание да й купи също подарък - смятам да е някаква къщичка - ще й хареса.

Още нищо не сме украсили Sad Евентуално тази седмица ще обиколя магазините и ще харесам нещо, а част от украсата правя сама.

Сладки не мога да правя - ще купим евентуално.

Общи условия

Активация на акаунт