за втърдяването на корема през бременноста?

  • 1 603
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 223
момичета, знам, че по принцип втвърдяването на корема е притеснително /особено във втората половина на бременноста/, защото е един вид контракция на матката....но все пак искам да ви питам вярно ли е, че е нормално корема на ден да се втвърдява до 10 - 15 пъти /някой ми беше казал това или някъде го бях чела/, а ако втвърдяванията станат повече от 10 - 15 на ден тогава е притеснително и се взимат мерки с хапчета отпускащи мускулатурата и тн...? newsm78

# 1
  • Мнения: 6 461
Към края на шестия месец през втората ми бременност получих втвърдявания на корема .
След като посетих гинеколога си ми изписа Магнерот и Но-Шпа и много ,много почивка.
Най-добре консултация с лекар. Peace

# 2
  • Мнения: 1 186
Здравей
Аз бях така може би още от 6 месец....получавах си такива подготвителни контракции  но съм обръщала внимание колко са били на ден...Според мен го сподели с гинеколожката си тя ще  прецени най-добре до колко е нормално Peace
Към 8 месец моите станаха по силни и ми бяха изписали Магнерич и Но-шпа и така после пък бебка хичне и се излизаше в 9 месец Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 1 941
Ако не е болезнено, няма проблем, но задължително се консултирай с гинколога си Naughty

# 4
  • Мнения: 5 401
Моята матка е водиха чувствителна и от консултацията ми бяха дали същия съвет - ако са повече от 10 на ден, да отивам за хапове. Обади се на доктора, който те следи за съвет.   bouquet Не се притеснявай за нищо, нормално е, но си обърни внимание на състоянието!

Весело добременяване!

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
При всички положения се консултирай с лекар, той ще реши дали са ти нужни хапчета и повече почивка. Аз бях на системи 20 дни и лежах до края.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 750
От лекар знам, че няма "нормална" болка по време на бременността. За всяко притеснение се консултирай с лекар. Аз имах такова стягане на целия корем и болка ниск долу. Гинеколожката каза, че а контракции и ми предписа "Магне Б6" и Но-шпа, за отпускане на мускулатурата. После се наложи да пия и Папаверин.

# 7
  • Мнения: 66
  Аз също от 2 месеца съм на легло и пия Магнерот и Но-шпа, защото получавам често стягания, а и болки от време на време, задължително говори с гинеколога си за това.
  Водят ме с чувствителна матка и ми казаха, че почивката е много важна, за да не се натоварва матката допълнително.

# 8
  • Мнения: 2 019
При всички положения се консултирай с лекар, той ще реши дали са ти нужни хапчета и повече почивка. Аз бях на системи 20 дни и лежах до края.
Peaceвтърдяването може да предизвика по ранно изглаждане на шийката,така че не е нормално

# 9
  • Мнения: 223
мерси за отговорите момичета Grinning..при всички положения ще направя консултацията..иначе болка нямам изобщо, само от рвеме на време стягането на корема..

# 10
  • Мнения: 112
От 6 месец получавах втърдяване на корема, затова пиех Но-Шпа и Магнерот.  И почти през цялото време на бременността лежах. Всяко движение предизвикваше контаркции.

# 11
  • Мнения: 232
Здравей
Аз бях така може би още от 6 месец....получавах си такива подготвителни контракции  но съм обръщала внимание колко са били на ден...Според мен го сподели с гинеколожката си тя ще  прецени най-добре до колко е нормално Peace
Към 8 месец моите станаха по силни и ми бяха изписали Магнерич и Но-шпа и така после пък бебо хич не му се излизаше в 9 месец Rolling Eyes
Аз обаче пих само Магнерич известно време.Работих до последно и ми казаха че било от преумора,но май са си били подготвителни.Спокойно,според мен няма нищо страшно мила - НАСЛАЖДАВАЙ СЕ НА МОМЕНТА И КОГАТО СЕ СТЕГНЕ КОРЕМЧЕТО ПРОСТО СИ ПОЧИВАЙ И МИНАВА.УСПЕХ!!! newsm51  love001  love001  love001

# 12
  • Мнения: 3 499
Подготвителните ми контракции почнаха от 6-ти месец.При оргазъм получавах много силни и за всеки случай пих Магнерич.Лекаря не ми забрани секса и каза, че няма нищо притеснително, но около седмица пих Магнерича и то в 8 месец, когато оперираха мъжа ми.Родих един ден преди термин.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 127
И аз мислех, че до 10-15 контракции на ден са нормални / моите бяха без болка и кървене/, но в 21 г.с след преглед се установи, че ми е много изгладена шийката е от тогава пиех хапчета за задържане и лежах до края на бременоста. Между другото гинеколога тогава ми каза, че е възможно да съм си била по принцип с такава шийка, а не да се е получило от контракциите.

# 14
  • Мнения: 3 478
получавах си такива подготвителни контракции  но съм обръщала внимание колко са били на ден...

И аз така.

Аз знаех че е нормално в последните месеци.

Последна редакция: сб, 02 дек 2006, 19:30 от missZ

Общи условия

Активация на акаунт