Какво ви е мнението за капкете против рахит Vigantol oil?

  • 6 049
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
На моето бебе след 1 месец му изписаха капките по 2 сутрин преди хранене.На следващата консултация педиатърката увеличи дозата на 2 пъти по 2 капки а в упътването пише да не се приемат повече от 2.Детето започна да набляга на течностите и да избагва храната и приследващата консултация беше надало само 400гр.Казах на лекарката че ще ги спра за 1 седмица и пак ще отида да го претегля да вида дали спада в теглото е от капките и факт беше си надал 150гр. за 7 дни .

# 1
  • София
  • Мнения: 3 390
Чак такава връзка да има... newsm78 На мен ми се струва, че е съвпадение!
Аз давам по 2 капки вече 8 месеца, а растем като луди.

# 2
И аз давам такива капки, но не съм имала проблем за сега.

# 3
  • Мнения: 72
Давам по 1 капка сутрин на гладно

# 4
  • Мнения: 5 178
Моето момченце го хвана диария от тях, докито намали дозата от 2 на 1 капка, но резултата пак беше същия.. В резултат на тези разстройства и запичания от Смектата за затягане.. сега сме с нередовен стомах  smile3514 smile3511

# 5
  • Мнения: 12
давала си по 2 в рамките на нормалното.4 садруго нещо.според упътването това си е предозиране-прочети го и виж всички странични действия и ми отговори дали съмненията ми са на прав път

# 6
  • Мнения: 1 896
Моят лекар, който е застъпник на кърменето, беше против тях и ми каза да не ги давам, въпреки че синът ми е роден през декември. По принцип не е задължително да се дават - например в Англия, където има много по-малко слънце, изобщо не изписват нищо на децата против рахит. Кърменето и излагането на слънце когато има възможност са достатъчна защита срещу рахита. Има много статии по въпроса, сега ще потърся и ще добавя линк.

# 7
  • Мнения: 1 947
 Аз давам таблетки отскоро и забелязвам, че е много нервна... Sad
И аз съм принципно против, но тук няма пукнат лъч слънце, а и много бързо расте.. Не знам...

# 8
  • Мнения: 1 896
Ето тук например:
http://www.kellymom.com/nutrition/vitamins/vitamin-d.html
Казва се общо взето, че единствено бебетата в риск от недостиг на витамин Д се нуждаят от капките.
Това са бебета живеещи далеч на север където през зимата почти не изгрява слънце или такива, които изобщо не излизат навън, или такива с много тъмна кожа (африканска) или ако винаги когато излизат цялото им тяло е покрито или ако винаги се ползва слънцезащитен продукт с много висок фактор.
Повечето бебета не се нуждаят от добавка на витамин Д.
Трябва да се има предвид и че той се складира в организма и запасите се използват в периоди без слънце.
Предозирането на капките е опасно - то си го пише и на листовката. По-безопасно е да не се дават (както направихме ние) или ако прецените съвсем-съвсем по малко.

Последна редакция: сб, 02 дек 2006, 20:40 от basilisk

# 9
  • Мнения: 2 829
На мен ми предписаха по 1 капка на ден, но аз по инстинкт не ги давам. Тук е слънчево и всеки ден сме по 4-6 часа навън. Наистина много бързо наддава, но и доста слънце го пече. Всеки път като идем на доктор изрично я моля да провери дали има признаци на рахит- няма. Рахита не е опасен ако се открие много рано (ако греша, моля да ме поправите), така че, ако има начални признаци-ще давам вигантол.

# 10
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Аз също съм давала по 2 капки сутрин на гладни,но не съм имала проблеми.

# 11
  • Мнения: 385
Моето момиче повръща много и все съм си мислела инстинктивно, че е от Вигантола, защото преди да го започнем нямаше такива проблеми! Ще взема да и го спра за една седмица и ще пиша, ако има промяна!

# 12
  • Мнения: 2 039
Давам по 1 капка сутрин на гладно
И аз така  Peace Но 4 на ден ми се вижда множко Thinking

# 13
  • Мнения: 5 391
Давам по 2 капки вече седем месеца приблизително

# 14
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Ами аз съм била болна от рахит като бебе.Ами по-добре да изразходва запасите,които се натрупват,отколкото да има проблеми бебето.Как ще разпознаете начален признак като потенето на главичката?

Общи условия

Активация на акаунт