Моля даите ни съвет ...

  • 1 064
  • 20
  •   1
Отговори
Здравейте ,
Имаме бебе на 5 седмици , което храним с адаптирано мляко . От седмица по лекарска препоръка му даваме сок от ябълка ( под предтекста че подготвя стомахчето за предстоящата разнообразна храна ) и от тогава коликите на нашият син зачестиха значително въпреки , че бяха утихнали седмица преди това . Моля дайте ни съвет може ли ябълката да бъде заменена с друг плод или зеленчук , който да не дразни в такава степен чревната система и дали въобще коликите са породени от ябълката при положение , че ползваме капки , чай и адаптирано мляко против тези проблеми . Благодая ви предварително .

# 1
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Спрете соковете изобщо щом детето има колики! Няма нищо да му стане без сок дори до 6 месец. Повечето тук сме фенки на късното захранване, така че не се притеснявай изобщо - бебето ти изобщо няма належаща нужда от сок - аз дадох сок за първи път в третия месец!  Peace Сега вече е захранен с много неща, не бързай, има време за всичко!  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 6 461
Здравейте ,
Имаме бебе на 5 седмици , което храним с адаптирано мляко . От седмица по лекарска препоръка му даваме сок от ябълка ( под предтекста че подготвя стомахчето за предстоящата разнообразна храна ) ...........
Вие сте много малки за сокове.......... PeaceНяма смисъл от сега още да даваш сокове...... Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 10 825
Да, коликите са породени от сока! Спри сока и те ще изчезнат. Бебето няма нужда от сокове, особено пък на тази крехка възраст. Препоръчвам ти поне до 5 месец да не му даваш нищо друго освен мляко, а след това да започнеш захранването с оризова каша или зеленчуково пюре. Соковете можеш да ги забравиш поне до 7-8 месец

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Ох, горкото бебче  Sad
По-добре спирайте соковете. Как така бебе на 5 седмици и да пие сок  Shocked .... Аз за най-ранно захранване съм чувала в начало на 3ти месец.

# 5
  • Мнения: 2 849
Спрете соковете изобщо щом детето има колики! Няма нищо да му стане без сок дори до 6 месец. Повечето тук сме фенки на късното захранване, така че не се притеснявай изобщо - бебето ти изобщо няма належаща нужда от сок - аз дадох сок за първи път в третия месец!  Peace Сега вече е захранен с много неща, не бързай, има време за всичко!  Simple Smile
Изчакайте поне да отминат коликите .Дадох сок началото на 5 месец .

# 6
  • Мнения: 242
Ние сме на 3 мес. и на вашата възраст започнахме сока/докторката настояваше/.Имахме страхотни колики а давах чаи,капки...За това започнах да давам сок 2-3 пъти седмично,не всеки ден и постепенно свикна.Останах с впечатление,че със или без сок колики си има.

# 7
  • Марс
  • Мнения: 439
Мисля, че на нас по не натоварваше коремчето моркова. От ябълката и ние много плакахме.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 457
Моят съвет е същият като на другите момичета - спри да даваш сок  Peace Нито от ябълка, нито от каквото и да е друго. Давай САМО адаптирано мляко. По-добре спри и капките за колики, за да ни си довлечете запек (казвам го от горчив личен опит)
Пожелавам ти скоро да се радваш на спокойно и здраво бебче  Hug  bouquet

# 9
  • Мнения: 50
Аз слагам само 4-5 капки "саб симплекс" в млякото за да се махне пяната
която също може да е причина за коликите. Бебчо е все по-спокоен
с всяка седмица и изобщо не мисля скоро да започвам със соковете -
може би чак след 4-тия месец. Успех!  newsm10

# 10
  • Мнения: 306
при нас коликите се върнаха след като имах глупостта да и дам.спрях ги и не мисля да и давам докато не навърши може би 6м.

# 11
  • София
  • Мнения: 580
аз дадх на бебо след 3 месец сок от ябълка и морков според мен е твърде рано при вас

# 12
  • Мнения: 1 448
Няма сок, няма колики  Peace Или поне ще са по-леки   Hug

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Това със соковете е старата схема на захранване.Има достатъчно време за подготовка на стомахчето,така че поне до 4я месец нищо друго освен АМ.

# 14
  • Мнения: 801
аз дадох сок чак в 5-тия месец и то съвсем мало

Общи условия

Активация на акаунт