Припознаване на дете от бащата/нямащ брак с майката/

  • 7 563
  • 10
  •   1
Отговори
Колко време след раждането се извършва това?Има ли определен срок?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
При изписването тати идва с ЛК  и го припознава на място.

# 2
  • Мнения: 1 455
Преди да те изпишат,трябва да отидете и да попълните документите с името на детето(в случая с бащата),документите се попълват в болницата,трябва само да попиташ някой там.

# 3
Аз раждах в Тина Киркова. Жената, която записваше бебетата мина на първия и на третия ден. Документите, който каза, че са ни необходими бяха декларация, че бащата припознава детето(нотариално заверена) и личната му карта.

# 4
  • Мнения: 3 447
Аз раждах в Тина Киркова. Жената, която записваше бебетата мина на първия и на третия ден. Документите, който каза, че са ни необходими бяха декларация, че бащата припознава детето(нотариално заверена) и личната му карта.
Така беше и при нас.

# 5
  • Мнения: 686
Ако бащата е в страната, най-добре е припознаването да стане още в болницата (преди изтичане на 7-дневния срок за съставяне на Акт за раждане) тогава бащата си се вписва в акта за раждане и детето си носи неговите имена. След което той ще отиде да си получи оригиналното удостоверение за раждане и да се подпише като обявител в акта в общината.

Може и по-всяко време след това със ЗАЯВЛЕНИЕ пред Длъжностно лице по ГС в общината или с нотариално заверена ДЕКЛАРАЦИЯ.

Само че, до тогава детето е записано с имената на майката, бащата се вписва в графа "бележки" на акта и има законно установен срок и действия които трябва да се извършват от длъжностното лице.


Малеее, колко подробно и досадно съм го написала ама исках да кажа , че може и след 1 година и повече, няма краен срок.

Последна редакция: сб, 02 дек 2006, 18:18 от Лили_Х

# 6
  • Мнения: 301
Аз раждах в Тина Киркова. Жената, която записваше бебетата мина на първия и на третия ден. Документите, който каза, че са ни необходими бяха декларация, че бащата припознава детето(нотариално заверена) и личната му карта.
Тъй вярно!!! Mr. Green
И при нас така стана Hug

# 7
  • Мнения: 2 522
Може да се припознае и ЗАЧЕНАТО дете. Плюсът е, че ако през време на бремеността /недай си боже, де/ бащата почине, роденото в последсвие дете му става наследник.
                   
               ДЕКЛАРАЦИЯ ЗА ПРИПОЗНАВАНЕ

   Подписаният ....................................., с ЕГН .....................,  гражданство .................., ЛК № ..................., изд. На................ от МВР – ................., място на раждане  ...................., с постоянен адрес : ...................................................................
 
 ДЕКЛАРИРАМ, ЧЕ ПРИЗНАВАМ ЗА СВОЕ заченатото  дете от майка ..................................... с ЕГН: ............................, гражданство .................., ЛК № ..................., изд. На................ от МВР – ................., място на раждане  ...................., с постоянен адрес : ....................................................................


   


Гр. София               ДЕКЛАРАТОР:..............................
               

         

Последна редакция: сб, 02 дек 2006, 18:25 от storm76

# 8
  • Мнения: 992
Аз раждах в Тина Киркова. Жената, която записваше бебетата мина на първия и на третия ден. Документите, който каза, че са ни необходими бяха декларация, че бащата припознава детето(нотариално заверена) и личната му карта.

 Peace

# 9
  • Мнения: 2 197
Във всяка болница е различно. Доколкото разбрах от няколко майки от провинцията (от различни градове), които бяха заедно с мен в стая в техните родилни отделения бащата отива с личната карта и записват детето на него. В София обаче е необходима нотариално заверена декларация и личните карти на двамата родители. При нас бащата си извади въпросната декларация в деня, когато бебето се роди и го записахме с неговите имена в декларацията (преди още да е официално записано в болницата). Аз раждах в Майчин дом.

# 10
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
В провинцията бащата отива с лична карта в съвета и го припознава детето.Ако не отиде в определен срок-детето се записва на майката.

Общи условия

Активация на акаунт