Колко АМ пият вашите бебета

  • 2 178
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 209
Мили мами, понеже за съжаление вече изцяло сме на АМ, искам да ви попитам - по колко мл трябва да изпива новородено и как се увеличава грамажа? Принцеската ми е на 9 дни и в момента пие по 70 мл на хранене.  Знам, че към края на 1 месец трябва да изпива към 110 мл на хранене, но незнам как точно се увеличава грамажа...

# 1
  • Марс
  • Мнения: 439
На нас ни казаха с всеки месец по една нула.
1месец-110мл
2месец-120мл
3месец-130мл. и т.н.
И сме си екстра наддаваме с по 1200-1300кг. на месец.

# 2
  • Марс
  • Мнения: 439
Забравих, да добавя, че на кутията от млякото винаги пише много повече да се дава.
Но педито каза да не гледаме това, пък и на мен ми се видя много за нашата възраст 3 месеца-пишеше, че детето трябва да пие 170мл. е като го направих и видях в шишето какво количество е, се отказах.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 457
Моята педиатърка ми беше казала, че през първия месец на бебето се увеличава грамажа с 10 мл. всяка седмица - примерно ако сега пие 70 мл., другата седмица му даваш 80 мл.
Но аз лично съм се водила от бебето, защото моята дъщеря хич не е от ящните и винаги ядеше малко по-малко. Но тя и се роди малка и постоянно заспиваше като започнеше да яде  Grinning Други бебета пък са си лакоми и си похапват повечко.
Така, че бебето ти най-добре ще ти покаже колко му се папка  Grinning

# 4
  • Мнения: 2 208
Доколкото съм чела бебето трябва да изпива за едно денонощие 1/8 част съотнесена към персоналното му тегло. На Никола така му изчислявах количествата за всеки месец, защото ме побъркваше с неговото неядене. При всяко бебе си е индивидуално - зависи и колко пъти на денонощие яде...

# 5
  • Мнения: 1 013
Наистина бебето ти само ще си установи количеството, когато изяжда всичко, сама ще разбереш, че трябва да даваш повече. Стойностите, които пише в книгите, още повече на кутията често са абсурдни. Според това, което е на нашето АМ-след 5м.-по 300гр.!!!Е, нали трябва да изхвърляш повече мляко, за да си купуваш по-често! На алко повече от горепосочената възраст моето бебе изпива 130-140гр. средно, бута биберона и иди му дай повече!

# 6
  • Мнения: 2 197
Моята педиатърка ми беше казала, че през първия месец на бебето се увеличава грамажа с 10 мл. всяка седмица - примерно ако сега пие 70 мл., другата седмица му даваш 80 мл.
Но аз лично съм се водила от бебето, защото моята дъщеря хич не е от ящните и винаги ядеше малко по-малко. Но тя и се роди малка и постоянно заспиваше като започнеше да яде  Grinning Други бебета пък са си лакоми и си похапват повечко.
Така, че бебето ти най-добре ще ти покаже колко му се папка  Grinning
Това ни каза и нашата педиатърка, защото дъщеря ми също започна от 70 мл. и до първия месец стигна до 100 мл. с по 10 мл. повече на седмица (само че кърма, но аз се изцеждах, за да видя колко изпива и затова знам количеството). Ти ще видиш дали му стига въпросното количество.  Някои бебета ядат много повече от препоръчителната доза. Други (като моята дъщеря) много рядко си изпиват цялото количество.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 457

Това ни каза и нашата педиатърка, защото дъщеря ми също започна от 70 мл. и до първия месец стигна до 100 мл. с по 10 мл. повече на седмица (само че кърма, но аз се изцеждах, за да видя колко изпива и затова знам количеството). Ти ще видиш дали му стига въпросното количество.  Някои бебета ядат много повече от препоръчителната доза. Други (като моята дъщеря) много рядко си изпиват цялото количество.
И аз правех като теб, само че не за да видя колко изпива, а по принуда (диването не искаше да суче в началото  Twisted Evil)
Това не беше по темата, сори за Оффа  Blush

# 8
  • Мнения: 27 524
Колкото иска бебето - толкова. Трябва да му остава след ядене по малко в шишето, да не изпива всичко до капка. И не трябва да се водиш по кутията или по някакви си схеми. Всички дечица са различни, те определят количеството и времетраенето между храненията! И така е и по-лесно  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 221
моята бебка сутрин пие 180, а през останалото време по 150макс,но само 5 пъти и ве4е и аз съм се видяла в чудо #Crazy,а е само на 3м

# 10
  • Мнения: 1 555
На 1 м синът ми пиеше по 110-120 мл  и да ти кажа аз съм се водила по схемите на кутиите, пък то самото дете си показва колко иска и дали е гладно !!! Предлагам ти схемите на кутиите просто като ориентир !!!

# 11
  • Мнения: 94
Ние се храним на 4 часа, 5 пъти на ден.Иначе тя си определя колко да пие.

# 12
  • Мнения: 3 209
Благодаря на всички мами за отговорите!  Hug Направо се чудя дали й стигат тези 70 мл. Изпива си ги до дъно, не се сърди като свърши, но може би е време да увелича грамажа... newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 5 604
Колкото иска бебето - толкова. Трябва да му остава след ядене по малко в шишето, да не изпива всичко до капка. И не трябва да се водиш по кутията или по някакви си схеми. Всички дечица са различни, те определят количеството и времетраенето между храненията! И така е и по-лесно  Simple Smile
Peace

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 101
Ами ние започнахме с АМ към втория месец,до тогава беше на кърма с мак.80гр.После сам си показваше колко иска но определено не беше толкова колкото пише на кутията.До 5м ядеше по 120гр,а сега сме почти на 7м и ядем по 180гр.А за качването си качваме нормално.Wsi`ko si zawisi ot deteto.

Общи условия

Активация на акаунт