Проблем при кърмене

  • 471
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте, аз съм сравнително нова мама, която кърми /родих на 21.11./ и от 2 дена имам следния проблем: бебето не може да започне да суче веднага от гърдите, отитва се, аз се опитвам да го наглася, но не може да се получи. Изцеждам около 40-50 мл от двете гърди и чак тогава с много мъки започваме да се храним /обикновено са минали 30-на минути в опити/. Страшно е изнервящо, бебето реве, аз страдам, че не мога да го нахраня. Имам чувството, че гърдите ми се препълват много, защото напипвам някакви бучки и на него не му е конфортно да захапе. Но може и да не е това проблема. Какво ще ме посъветвате? И още нещо - нормално ли е да сучи по около 1 час на всяко хранене /после спинка около 4 часа/?

# 1
  • Мнения: 2 829
Здравей и честито бебче!!!  bouquet
Първо да се изкажа по въпроса, по който съм по-компетентна Laughing Да, нормално е да съче по 1 час, че и по 1.5-2 часа понякога!!! И после да огладнее пак след 30 мин. или след 1 час!!! Добрата новина е че това е само първия месец-месец и половина, и чак след това започва лесното Laughing Ако искаш идеи как да ти е по-удобно да кърмиш (все пак така прекарваш повечето си време в момента) пиши! Аз открих как да направя това време приятно за себе си.
По първия ти въпрос- да, когато са ти препълнени гърдите на бебето му е трудно да засуче. И ти правилно си се сетила че трябва да изцедиш малко, преди да му дадеш да суче. Друга алтернатива е да му даваш да суче преди да ти се препълнят. Това също е временно, след седмица-две ще ти се регулира кърмата и няма да ти се препълват вече.
Успех!! Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 293
Честито бебче и от мен!

От това, което описваш, ми се струва, че наистина ти се препълват гърдите. Като видиш, че не може да засуче, веднага изцеждай по малко - колкото да поомекнат гърдите и тогава давай. Няма смисъл да се мъчите и ти, и детето.
Това, че суче по цял час е нормално, но мисля, че още сте много малки за такава голяма пауза от 4 часа между храненията (може би затова ти се препълват и гърдите). След 2, максимум 3 часа пауза е добре да се будите. В Библиотеката тук има статии с идеи по въпроса защо и как да се буди сънливото бебе за хранене:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=2768
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3137

# 3
  • Мнения: 113
Честито бебче  bouquetНаистина в библиотеката ще намериш много информация.Дано да намериш време да я прочетеш.На мен също ми се струва,че тази пауза е много дълга.Сега трябва да се будите,за да може да се регулира лактацията пък и за бебчето някакъв режим,въпреки,че му е доста рано.Успех Peace

# 4
  • Мнения: 819
Първо честито!
Мисля,че имаш повечко мляко и на бебето му е дискомфортно от това.Според мен(аз имах също супермного мляко и ми се налагаше и нощем да го будя,че да не се задръстя) трябва по-често да го кърмиш,като преди кърмене лекинко да се цеднеш,за да омекне гърдата и бедното да не се мъчи.А става и с горещ компрес непосредствено преди кърмене.А що се отнася до бучкаите,ако са запушени каналчета,слагай зелеви листа.Успех!!!!

Общи условия

Активация на акаунт