Кръщене у българско без документи?

  • 1 555
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 478
Та такааааа, плануваме си ние кръщене тук за на пролет в БГ и дата си харесахме и изведнъж вчера ми светва лампата. Ами нашето дете няма никакви БГ документи, няма да има кога да ги вадим до година освен разбира се ако не е наложително. От което пък следва, че ще трябва да променим датата, която сме избрали ( което едва ли ще е фатално де). В интерес на истината нямах намерение да и правя БГ документи в скоро време, просто защото не ми се занимава с това по време на ваканцията ми. Та питанката ми е до тези, които са минали по този път. Ще я бъде ли моята работа или не?

# 1
  • Мнения: 3 098
Ще я бъде,само накарай някой в България да се поинтересува в съвета какви документи се подават.Поне да ти са подготвени,4е за нашия акт за раждане използвах връзки в съвета да ми го дадат не след месец,а след седмица.
А за самото кръЩене се пита на място в избраната църква,манастир какво се носи.Родителите и кръстниците трябва да са кръстени и да представите вси4ки кръЩелни свидетелства.

# 2
  • Мнения: 619
ние кръстихме Наско тази година в БГ без никъкви документи на български.
Първо ми поискаха само паспорта,после попа каза ,че никъде не пишело че ние сме му родители,показах ме му и акта за раждане ,и готово.
Нямаше никакви проблеми. Peace

# 3
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
А ние спонтанно решихме да кръстим малката и съответно никакви документи не носехме  Crazy Питаха ни поне ЕГНто да кажем, но аз като не го знам newsm78 Казаха ми да си го попълня сама по-късно Wink

# 4
  • Мнения: 3 478
Еее, благодарско на всички Hug. Успокоих се значи, ще я кръстят  Mr. Green!

# 5
  • Мнения: 4 399
И моята дъщеря я кръстихме без документи на български. Тя и ЕГН няма, и българско гражданство няма, но в църквата такива неща ги интересуват. Попа ми каза че щяло да бъде хубаво да и преведа свидететлството за раждане, аз му отговорих че не мога да се занимавам с такива работи и той каза да и донесем свидететлството за раждане на немски. После непосредствено преди кръщането ме питаха как се изписват на български имената и това беше всичко. Единствения важен документ е кръщелното на кума. Ще кръстите детето и без преводи, не се притеснявай.

# 6
  • Мнения: 1 777
Големият ми син е кръстен в България без БГ документи , но никой и не ме е питал дори за ЕГН.Само питаха къде е роден за да пишат в кръщелното свидетелство. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 478
Супер сте момичета, благодаря ви Hug

# 8
  • Мнения: 11 306
И двамата са кръстени в България и на никого не са ми искали акт за раждане или пък мой документ за самоличност. Питаха ме само как се казват, даже си спомням, че попа се захили на многото имена на малкия, но само толкова.
А да, и като Пети, ме пита само къде са родени и толкова. Бяха бебета и нямаше как сами да си кажат. Нямат български документи.

Общи условия

Активация на акаунт