бременност и котка

  • 31 294
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
здравейте, днес разбрах че съм бременна и съм много щастлива, но ми казаха нещо свързано с котките.аз има две котки,които не излизат навън и нямат контакт с други животни.трябва ли да ги махна или може просто да спазвам някаква дистанция.просто не мога да си представя как да ги махна.свикнала съм с тях.ще съм много благодарна ако някой ми отговори.

# 1
  • Мнения: 3 478
Ако котките до сега са си били с теб, няма проблеми. Предполагам се притесняваш за токсоплазмозата, вече трябва да си изградила имунитет. Иначе ако е за друго, с една нормална хигиена не мисля че ще имаш проблеми. Хубаво е да намериш някой който да им чисти тоалетната докато бременееш Mr. Green.

Честито и лека бременност  bouquet

# 2
  • Мнения: 11
да точно за токсиплазмозата питам,аз имам котка от около 15 години и тя си живее с мен.дано да не трябва да я махам.

# 3
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Аз не бих живяла с котка, куче или каквото и да е животно, но тук съм виждала доста мнения, че не е проблем!
Честито и успех!  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 379
Не е въпрос на мнение или гадаене.
Правиш си един тест за токсоплазмоза - дали имаш изграден имунитет към тази болест или не, и с това си решаваш проблема.
Ако имаш имунитет, тогава можеш да си задържиш котките, и тоалетната да им сменяш Grinning и всякакво месо да хапваш без да се замисляш.
Трябва да се прояви повече внимание, ако се окаже, че нямаш имунитет. Лекарят ти ще ти обясни какво трябва да правиш или да не правиш, ако твоят случай се окаже такъв.
В Италия този тест е задължителен и се прави на всички бременни наред с всички други стандартни тестове.
В България не е задължителен и не е безплатен тест. Някъде тук във форума четох, че се прави в ХЕИ. Най-добре попитай лекаря си и той ще те насочи.

# 5
  • Мнения: 17 407
През цялата си първа бременност имах близък контакт с котка. Притеснвах се, разбира се, но изследванията ми бяха ОК. Няма страшно, мисля, че няма да се наложи да махнеш котето Peace

# 6
Не е въпрос на мнение или гадаене.
Правиш си един тест за токсоплазмоза - дали имаш изграден имунитет към тази болест или не, и с това си решаваш проблема.
Ако имаш имунитет, тогава можеш да си задържиш котките, и тоалетната да им сменяш Grinning и всякакво месо да хапваш без да се замисляш.
Трябва да се прояви повече внимание, ако се окаже, че нямаш имунитет. Лекарят ти ще ти обясни какво трябва да правиш или да не правиш, ако твоят случай се окаже такъв.
В Италия този тест е задължителен и се прави на всички бременни наред с всички други стандартни тестове.
В България не е задължителен и не е безплатен тест. Някъде тук във форума четох, че се прави в ХЕИ. Най-добре попитай лекаря си и той ще те насочи.

Абсолютно съм съгласна, въпреки че щом си живяла дълго време с котки най - вероятно имаш имунитет. Аз също винаги съм имала котка, а откакто съм забременяла взеха, че станаха 3 ooooh!, определено не го бях планирала, но вероятността да ги махна просто не съществува, въпреки, че чух доста мнения от рода да съм ги пуснела навън... за всеки, който има домашен любимец е ясно, че това не е вариянт.
Успех с теста и ти пожелавам едно здраво и красиво бебе   bouquet

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Здравей!
Първо, честита бременност! Дано да е лека и приятна!  thumbsup
И аз като теб откакто се помня бях с котка, че и две накрая, при това сиамки.  Много си ги обичах и двете /Доли и Дейзи/.

Но като започнах да правя опити за забременяване, лекарката ми препоръча /меко казано/, да се разделя с тях. Два пъти правих тест за токсоплазмоза - отрицателни.
И все пак реших наистина да дам на някой да гледа котетата. Много трудна и тежка беше раздялата, но.... в този момент за мен детето беше на първо място. Каквато и хигиена да спазвах с котките, а и те бяха възпитани общо взето, вкъщи имаше косми, в тоалетната миришеше..... Струва ми се, че това е неподходяща среда за бременна и особено за новородено бебе.
Желая ти успех, каквото и да решиш!  Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 4 588
Ако котките до сега са си били с теб, няма проблеми. Предполагам се притесняваш за токсоплазмозата, вече трябва да си изградила имунитет. Иначе ако е за друго, с една нормална хигиена не мисля че ще имаш проблеми. Хубаво е да намериш някой който да им чисти тоалетната докато бременееш Mr. Green.



И аз съм с коте вкъщи и сега просто не му чистя тоалетната и го пипам по-малко. Направихме му всички ваксини и го обезпаразитяваме редовно. А иветеринарят каза да не се притеснявам. Щом толкова време съм гледала котки, няма страшно. Simple Smile Опасно било ако сега тепърва имам контакт с котка...
Лека бременност!  bouquet

# 9
  • Мнения: 2 677
И аз изкарах бременността си в компанията на котка. Проблеми не съм имала. Подарихме котето за по-сигурно малко преди да се роди бебока.
Най-добре, както те съветват и момичетата, направи си теста.  Peace
Лека бременност!  Hug

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Първо честито!   bouquet
Според мен също трябва да си направиш теста.
Леко бременеене!   bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 1 423
Не е въпрос на мнение или гадаене.
Правиш си един тест за токсоплазмоза - дали имаш изграден имунитет към тази болест или не, и с това си решаваш проблема.
Ако имаш имунитет, тогава можеш да си задържиш котките, и тоалетната да им сменяш Grinning и всякакво месо да хапваш без да се замисляш.
Трябва да се прояви повече внимание, ако се окаже, че нямаш имунитет. Лекарят ти ще ти обясни какво трябва да правиш или да не правиш, ако твоят случай се окаже такъв.
В Италия този тест е задължителен и се прави на всички бременни наред с всички други стандартни тестове.
В България не е задължителен и не е безплатен тест. Някъде тук във форума четох, че се прави в ХЕИ. Най-добре попитай лекаря си и той ще те насочи.
Абсолютно съм съгласна!
Аз също имах котка и тя си беше с мен по време на бременността ми. Взели сме я като малко котенце и спазвахме стриктна хигиена. Не съм имала никакви проблеми. Махнах я едва когато бях в осмия месец. 

# 12
  • Мнения: 831
аз също имах котка и много плаках като я дадих на дръг човек да я гледа и от тогава не съм я вийдала...но таткото беше много против нея и преди да забременея, така че нямах голям избор, а и сме в една стая и това усложнява нещата. Моя приятелка си роди, бебето е на 6 мес. вече и си имат и котка, която не вкиза в стаята с бебето, но не им пречи....
така, че направи тест и ако е отрицателен, не виждам проблем, особено, ако имате повече стаи.
Лека бременност и успех!

# 13
  • Мнения: 941
и аз имам 2 котки, просто строга хигиена, някой друг да чисти тоалетната, и можеш да си направиш тест за токсоплазмозата, после живот и здраве като ти наближи термина е добре да ги ваксинираш срещу кожни гъбички, не знам как точно се нарича, и товае, моите още живеят само в кухнята  Embarassed , но бебка всекидневно е при тях, лека бременност

# 14
  • Мнения: 592
Според мен няма никакъв проблем.Имам котка от 7-8 години а както виждаш от подписа ми първата ми бременност е от преди 3 години и сега пак съм бременна.През всичките тези години котката е все с нас.Просто когато се роди дъщеря ми не пусках котката около половин година в стаята на беба.После вече беше невъзможно ,беба в проходилката гони котката-абе купон.
Лично аз изследвания не съм си правила,само накарах майка ми да занесе от акитата на котката за изследвания.

Общи условия

Активация на акаунт