Кога започваме да заместваме хранене?

  • 615
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Започнах захранването на навърщени 5 месеца с оризова каша и изключително бавно - всеки ден увеличавам с 1-2 лъжички. Много информация изчетох, много съвети получих от мамите във Форума и много съм им благодарна. Смятам да давам новите храни само да привиква с новите вкусове, но докога така? И до какво количество само за опитване, понеже колкото дам, толкова се изяжда?

# 1
  • София
  • Мнения: 630
Представите ми за захранване са изградени най-вече от информацията в този форум  Hug.
Смята се, че основната храна, от която бебето се нуждае през първата година е млякото. Така, че аз не бързам и все още не съм заместила хранене. И аз в началото забелязах, че бебка проявява  интерес към твърдите храни и изяжда голямо количество. За да избегна пропускането на кърмене, първо предлагам да суче и до половин час и давам твърда храна. Количеството е около половин бурканче от малките (за захранване). Когато има желание го изяжда, ако не иска, не настоявам. Храните в този момент са за разнообразие. След като навърши годинка ще мина на обратния вариант-твърда храна и след това кърмене. Постепенно и бавно. Смятам първо да заместя обедното или следобедно кърмене.

# 2
  • Мнения: 375
То си е до бебе-моето от първия път с голям апетит си изяде и кашата и пюрето-само първия път и дадох една или две лъжички,след това колкото искаше.Сега изяжда по три с.л.каша  смесени с мляко сутрин и по едно бурканче пюре следобед

# 3
  • Мнения: 4 242
Представите ми за захранване са изградени най-вече от информацията в този форум  Hug.
Смята се, че основната храна, от която бебето се нуждае през първата година е млякото. Така, че аз не бързам и все още не съм заместила хранене. И аз в началото забелязах, че бебка проявява  интерес към твърдите храни и изяжда голямо количество. За да избегна пропускането на кърмене, първо предлагам да суче и до половин час и давам твърда храна. Количеството е около половин бурканче от малките (за захранване). Когато има желание го изяжда, ако не иска, не настоявам. Храните в този момент са за разнообразие. След като навърши годинка ще мина на обратния вариант-твърда храна и след това кърмене. Постепенно и бавно. Смятам първо да заместя обедното или следобедно кърмене.

Точно така! До годинката  е желателно 70% от храната на детето да е мляко/кърма,АМ/ първо кърмиш и ако бебето е по-ящно веднага даваш твърдата храна, ако не изчакваш половин-един час. Заместване чак след годинката, тогава започвате обратно, даваш твърдата храна и предлагаш гърда ако желае да си дояжда.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 390
Точно така! До годинката  е желателно 70% от храната на детето да е мляко/кърма,АМ/ първо кърмиш и ако бебето е по-ящно веднага даваш твърдата храна, ако не изчакваш половин-един час. Заместване чак след годинката, тогава започвате обратно, даваш твърдата храна и предлагаш гърда ако желае да си дояжда.[/color]
Трудно би могло да се обясни по-добре! Peace

# 5
  • Мнения: 137
искам да попитам нещо - моя марти е на 3месеца и половина и смятам като навърши 5 да почна с пюренцата. но той се храни 4 пъти на ден. това значи, че аз за два месеца ще му заместя храненията, изключая сутрешното и вечерното. може би трябва по някакъв начин да го накарам да яде повече пъти на ден, но т.к. си е на поискване....не знам...

Общи условия

Активация на акаунт