А как релаксираме ние, възрастните

  • 2 025
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 485
След някои дни, в които сякаш целият свят се е наговорил да е гаден, след толкова блъскане, ходене по мъките за доброто на децата, кой е вашият начин за релаксиране? Кое е това, което почти мигновено може да ви изтръгне от депресията или поне да ви върне силите?
За мен това е езотеричната литература.

# 1
  • Мнения: 4 585
   Вечер, когато всички заспят - преминавам във виртуалния свят през компа.

# 2
  • Мнения: 485
Без майтап, но откакто започна да се включваш редовно във форума, Волф, наблюдавам огромна промяна в теб. Вероятно сега си истинския Волф  Grinning

# 3
  • Мнения: 4 585
   Още не съм. Трябва да се върна 25г назад, да са здрави всички дечица на форумките и форумите.  Когато надникнах за пръв път при вас, бях прекрачил прага на физическата болка на депресията. Моцарт също помага - на аутистите и на мен.

# 4
  • Мнения: 1 193
Не знам дали въобще релаксирам,но си почивам като вляза във форума.Само тук мага да кажа какво ми е найстина.

# 5
  • София
  • Мнения: 9 847
За мен форума,разбира се,е едно чудесно място за релаксация! Hug
Много обичам да готвя-то си ми и личи,де. Embarassed
Най-отпускащо обаче ми действа вечер като сложим децата да спят,да седнем двамата с мъжа ми и да си говорим,ей така,не нещо сериозно,дреболийки по-скоро.Тази част от деня ми е любима.

# 6
  • Мнения: 1 193
Валенце,този момент и на мен ми е любим,но толкова рядко ми се случва.
Ще ми се да мога да релаксирам някъде извън дома,но нямам възможност,къде финансова къде просто не остава време да помислиш за себе си.

# 7
  • Мнения: 1 710
Аз обичам също да си бърборим, на тишина и на свещи  Embarassed
Обичам да си чета книга, да пазарувам (това при наличие на пари де), да си бърборя с приятели, ааа валенце и готвенето също  Wink

# 8
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Вечер, като заспи всичко, сядам пред компютъра и пиша, чета,пища.....  typeuu.Това го правя от 1 месец.А преди това ако не излезем някъде навън, lalalala си гледам филмчета по Дискавъри, Експлоръра и т.н. . tvОбичам и да си бъбрим с мъжа ми за "нещата от живота". cheers

# 9
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Аз веднъж писах за релакса - чудя се да го пиша ли пак ...
1. Шопинг-терапия по български - отивате на Женския пазар, купувате си домати, поглеждате в торбичката, няма начин да няма някой смачкан, (а ако няма смачкан, то са ви ударили в кантара), изсипвате ги обратно на щанда и вдигате скандал, като си изливате яда от всичко, дето ви се е насъбрало...
2. Един килим и тупалка, и бой, бой, бой, като си представяте вместо килима поредния идиот, който ви е казал, че "детето си е ваше, проблема си е ваш"

А сега сериозно - то и това го знаете - какво правя аз -  слушам рок-музика на живо - на клуб, където се опитвам да надвикам уредбата... докато с децибелите излети и последната глупост от главата ми...
А днес бях на коледен концерт в зала България... Ваня Костова звучи фантастично там...
А накрая бяха БТР... как звучи Наско там няма да обяснявам, то трябва да се чуе... Акустична китара и глас, който докосва душата...
Понякога ми се струва, че не е редно да се радвам на музика и трябва да спра да ходя по концерти... После се случва нещо, и се замъквам отново, и разбирам, че на бягството най-хубавото е завръщането... Гласът на Наско ме кара да се чувствам като в храм - пречистена, по-добра и  далеч от хорската лошотия...
Музикален поздрав за всички: http://btr.cc/video/index.php и кликнете на "Хей, момиче..." или песен по избор Simple Smile

# 10
  • Мнения: 4 585
    Благодаря, Firebird! Тая сутрин АЗ събудих блока. Ред ми беше - отдавна не съм го правил. Само че ръката ми сама кликна на "Цвете от луната"
    По въпроса за килима предпочитам да цепя дърва, ама все по-трудно се намират. Хорат казват откъде на къде аз съм си купил дърва, ще оставя ти да ми ги цепиш. Става нещо като Том Сойер и боядисването на оградата. Г-жа Масларова отпуска на самотните пенсионери 5 кубика, тънички, мижави, нямат за цепене и като ги наредя се оказват 3, най много 3.5 кубика. Всеки по веригата си взема по наръч дърва от "безплатните".
    През лятото релаксирам в градинката си зад блока. Там се събираме и си чоплим градинките. Аз имам две кайсии, които това лято родиха за втори път. Имам и ягоди, малини. През лятото отглеждаме зеленчуци.

# 11
  • Мнения: 485
Понякога ми се струва, че не е редно да се радвам на музика и трябва да спра да ходя по концерти...
А това пък откъде-накъде?!

# 12
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Понякога не ме хваща всеобщата веселост, гледам младежите, които пеят и подскачат и се питам какво правя там, дали и моят син ще се оправи и ...
А друг път, когато се радвам и ми е хубаво, на следващия ден ми се стоварва някоя голяма неприятност, и от радостта остава много малко...
Не мога да дам смислено обяснение, просто на моменти  не ми се вижда правилно да се радвам на музика, а детето... Може би се самонаказвам така или знам ли що...

Волф, знаех си аз, че на Цвете от Луната ще кликнеш Wink
Снощи пяха една Коледна, която не е издадена

В нощта на Коледа

В прегръдка лунна спи небето,
обсипано със звезден прах.
И всеки е стаил в сърцето
копнеж, надежда, трепет плах.

Днес всички срещат Рождество
с очакване за по-добро.
Молитви тихо се шептят
за здраве и за благодат.

В тази свята нощ мечтите
не са далечни като в сън,
сякаш изгряли са звездите
в твоя дом, а не навън.

В тази свята нощ почувствай,
на ближния подай ръка,
стопли сърцето му с надежда,
дари го с твойта добрина.

Щом дойде Коледа, в душата
се ражда нова светлина,
която пътят ни посочва
дори в черната тъма

С вяра се изпълваш ти
за по- щастливи идни дни,
изобилен силен плод,
за обич и добър живот.

Припев……

И нека този миг остане вечно в нас -
спасение, което търсим в труден час.
Тайнството на Рождество пътят ни закриля !

Припев……

В тази свята нощ мечтите
не са далечни като в сън,
сякаш изгряли са звездите,
в твоя дом, а не навън.

В тази свята нощ почувствай,
на ближния подай ръка,
стопли сърцето му с надежда,
дари го с твойта добрина.

Последна редакция: нд, 10 дек 2006, 19:39 от firebird

# 13
  • Мнения: 485
Така си и мислех. Нормална реакция, която обаче трябва да се опиташ да преодолееш. Всеки има право на хубави моменти. Хубавото за твоето дете е че те има теб, че има майка, която се грижи за него и постоянно е в мислите й. А за това, че след хубав момент се случва нещо лошо, това е защото твоята нагласа е такава, аз твърдо вярвам в това че с мислите си сме способни да предизвикваме събитията, просто съм го изпитала на гърба си. Това че няма да се радваш на музиката няма да промени нещата от живота. А и няма защо да се  наказваш - не си виновна за това, че детето ти има затруднения, и дори можеш да му помогнеш много ако гледаш на себе си като на пълноценен човек, който заслужава да му се случват и хубави неща.
Не знма защо толкова често си мислим че децата, които имат проблеми, са нещастни. Много често те са много по.щастливи от родителите си и дори от много други деца. Но израстват със съзнанието че са личности когато и родителите се смятат за такива, когато не ги съжаляват и не се отказва правото на всеки на мигове щастие. децата винаги усещат чувството за вина на родителите сии това никак не им дейстгва добре. Говорехме за мама терапията в друга тема. Представяте ли си какви вълни изпращаме към децата когато ни гризе чувство за вина или когато очакваме след хубав момент да ни се стовари някоя гадост на главата. В такива случаи и с мислите, и с действията изпращаме послания, които детето усеща и натрупва в себе си. Съответно когато порасне, то е сковано от това натрупано в него и действа по същия модел като родителите си /особено по майчиния/. Да не говорим за това, че самото то като поотрасне, може да започне да обвинява майка си за състоянието си. Което отново ще си е предизвикано от майчиното чувство за вина.

# 14
  • Мнения: 3 537
 _Zara ,това все едно съм го писала аз.Колко си права само! Hug

Общи условия

Активация на акаунт