До мамите в Израел

  • 1 186
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 914
Здравейте мили момичета!
Налага се да пътувам с детенцето ми до Тел Авив,и тъй като не искам да имам проблеми на летището им , ми се ще да знам повече неща от рода на -какво имам и какво нямам право да нося в багажа си,кое би ми създало проблеми.Ще се радвам да ми съдействате Hug Hug
Благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 139
Ами предимно остри предмети-от рода на ножици,отверки,пинсети и разбира се спреове.Преди известно време в пощата бях свидетелка как връщаха куфар,заради намерен в него дезодорант.Поздрави  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 526
Здравей!
Зависи с коя компания летите.
Ако е с ЕЛ АЛ ( израелската) се приготви за разпит, най- важно е до не взимаш чужди предмети.
С Балкан ( или като там се казват сега) се минава по- лесно, но пак ще ви поразпитат- защо отивате, как, при кой. От този сорт.
Както са ти казали вече- в ръчия не се позволяват остри неща, премести си пиличката за нокти в този багаж, който влиза в самолета.
Минеш ли българското летище, тук няма да имаш проблеми от страна на сигурноста. Ако визите са ви наред си влизате без никакви проблеми.
Приятно прекарване.

# 3
  • Мнения: 3 914
Здравейте и благодаря за отговорите, ние ще сме в Тел Авив за лечение на детенцето ми ,може би беше добре да го спомена в началото ,и затова едва ли ще ни спрат за разпити, но се притеснявам за неща като -капки за нос и други такива банални неща.Не ми се смейте моля Embarassed, но натам за първи път отивам и незнам нищо, Blush затова реших да питам .Пак благодаря ви  bouquet Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 1 526
Не се претиснявай, за лекарствата едва ли ще ти направят проблем, на мен поне не са. Имам асматик и се движим с инхалатор винаги. Така че за капки не вярвам.
Да се оправя детенцето ти!

# 5
  • Мнения: 3 914
Моето детенце е за сериозна очна операция ,те капките са за мен Laughing
Тук отписаха всичко и затова сега сме за лечение в чужбина.Пробвахме в Германия и не стана ,аз обаче не се отказах и пробвах и в Израел ,а те ни поканиха .Така и така съм почнала да питам ,какво ще кажете за медицината там?Моля споделете, защото ми е притеснено, Embarassed отново
Благодаря Ви пак  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 526
Ей, сега се сетих за вас! Чела съм темата. Събирахме пари. И по Нова ви гледах. И даже си поплаквах.
Даже мислех, че отдавна са я оперилали.
От моя личен контакт с здравната система тук ще ти кажа- няма да сбъркаш. Двата пъти съм раждала тук, като втория път имах проблемна бременност. Мили, учтиви обясняват всякакви изследвания правят. Мъжът ми е опериран тук веднъж, а свекър ми два пъти. Болниците са снабдени с всякаква модерна апаратура, чисто е подредено... Въобще доволна съм.
А ти знаеш ли в коя болница ще сте?
Когато сте тук и ако имаш нужда от превод, въпроси или от нужда да поговориш с някой просто аз съм на среща! Ще си оставя телефона на ЛС!

# 7
  • Мнения: 3 914
Ей, сега се сетих за вас! Чела съм темата. Събирахме пари. И по Нова ви гледах. И даже си поплаквах.
Даже мислех, че отдавна са я оперилали.
От моя личен контакт с здравната система тук ще ти кажа- няма да сбъркаш. Двата пъти съм раждала тук, като втория път имах проблемна бременност. Мили, учтиви обясняват всякакви изследвания правят. Мъжът ми е опериран тук веднъж, а свекър ми два пъти. Болниците са снабдени с всякаква модерна апаратура, чисто е подредено... Въобще доволна съм.
А ти знаеш ли в коя болница ще сте?
Когато сте тук и ако имаш нужда от превод, въпроси или от нужда да поговориш с някой просто аз съм на среща! Ще си оставя телефона на ЛС!

Благодаря ти от сърце!!!!!
Болницата е Ассута и по документите казаха ,че има варианти ,операцията в Германия беше отложена ,но незнам защо ,каза че иска да изчака ,но аз се чудя дали не рискувам като чакам.Аз искам Вики да вижда , и съм готова света да обърна ,сигурна съм че ще ме разбереш затова пробвах и там, за мое учудване всичко е супер уредено ,а не като в Германия-безкрайно пътуване и никаква помощ.Докторът е Виктор Дубовой-руснак и контактуваме на руски ,та ще се справя ,а и с английски също ,  но ти благодара безкрайно.По лесно е като знаеш че имаш приятел  bouquet Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 1 526
Винаги добре дошла!   bouquet  Hug
Писах ти на ЛС  Peace

# 9
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Не се притеснявай за пътуването ти, Тали ти е написала всичко най-важно.
Желая ти кураж и успешна операция на детенцето ти. Няколко години съм работила в болница в Израел и мога де те уверя, че условията са много добри. В Израел родих второто си дете, а на мъжът ми се наложи да му разбиват камък в бъбрека и в двата случая впечатленията са ни много добри. За съжаление в момента съм в България и не мога да ти помогна в Израел, но ако имаш някакви въпроси пиши ми на лични.

# 10
  • Мнения: 208
Здравей,много късно видях темата,но искам да ти кажа и аз нещо обнадеждаващо.Медицината и въобще самото обслужване тук са на доста високо ниво,затова се надявам искрено за вас да има положителен резултат.Успех!!!  bouquet

# 11
  • Мнения: 3 914
Здравейте всички мами в Израел!
Ние сме си вече в БГ ,но с нови надежди,наистина медицината е на високо ниво ,и ще се наложи да почакаме до месец февруари, за едно специално изследване,което ще докаже дали моето детенце има шансове, и ако има ,то ще е на две очи ,а не на едно както аз си мислех ,вече две години.
Искам да благодаря специално на Tali Dan ,а и на всички които ме успокоиха поне малко,помага Hug
Целувам ви  bouquet

# 12
  • Мнения: 2 952
Чак сега  чета тази тема.Не  спирай да пишеш.Кажи какво е станало през  февруари , ок?Ще  държим някаква  връзка. Peace

# 13
  • Мнения: 3 914
Чак сега  чета тази тема.Не  спирай да пишеш.Кажи какво е станало през  февруари , ок?Ще  държим някаква  връзка. Peace
Благодаря ти!
Ще пиша,обещавам,засега мога да кажа ,че изследването ще бъде извършено в Хадаса в Йерусалим и тогава ще зная какво ще стане.Надявам се на чудо и силно вярвам че е възможно.
Честита Коледа на всички ви  bouquet

# 14
  • Мнения: 2 952
Да  знаеш -  добри специалисти има тук! Не се притеснявайте от тази гледна точка хич.Ще  чакаме новини.Весели празници.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт