За тези които, папкат МИЛУМИЛ1???

  • 650
  • 11
  •   1
Отговори
  • Марс
  • Мнения: 439
Оф, не знам как да си задам въпроса-май е доста сложно.
По-точно на 3месеца сме, досега сме се хранили на схемата -1м.110мл,2м.-120мл. и т.н., но сега трябва май да минем към по голям грамаж от 130мл. Та въпроса ми е ще трябва да правя по 150мл, тъй като 140мл. няма как да ги направя по схемата на кутията и на 150мл-колко лъжички трябва да сложа мляко / 4 и на половинката, половинка ли?/ Забравих на 170мл-трябва да се слага по кутията -5лъжички.

Ох, не знам и аз как го струпах тоя въпрос, дано ме разберете. newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 6 178
Аз може да не съм вече в крак с Милумила, но не се ли слага на 30мл. вода 1 лъжичка. Т.е. на 150 мл. вода 5 лъжички и се получава 170 обща смес. Ако на 120 вода сложиш 4 лъжички - вероятно ще ги докараш до 130-140 готово мляко.

Иначе спокойно си дели лъжичката на око - на половинки, на третинки - не е необходима чак аптекарска точност.

# 2
  • Мнения: 638
На Аптамил1 сме -135 мл вода ,4 л.и 1/2 и става 150 мл готово.

# 3
  • Марс
  • Мнения: 439
Мерси Сесилия, а ти как го приготвяш, щот аз откачам. Правя го примерно 80мл. топла 60градусова вода и после добавям хладка до 130 и ми отива по половин час на хранене/докато се занимавам да приготвям млякото/. Тъй като се ръководя от кутията, ако нямаш нищо против сподели моля те Hug

P.S Между другото ми се струваше, че 4 и половина лъжички са много за грамаж от 150мл., но щом ти казваш така ще го правя. Мерси много  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 666
Милумил1 и ние отдавна го минахме, обаче и аз съм сигурна, че пропорцията беше 1м.л. АМ на 30мл вода. Т.е. за 150мл вода ти трябват 5м.л. АМ и готова смес обикновено е с 20-30мл повече, т.е. ще получиш към 170мл готово за пиене АМ.
Аз лично никога не съм спазвала това за третинките вода при приготвянето. Сипвам си преварената вода в термос и като дойде време за ядене, наливам колкото трябва в шишето, добавям съответното количество сухо вещество и тръскам да се разбие. Единствено, когато количеството взе да става по-голямо (180мл вода+6м.л. и 210мл вода+7м.л.), за по-добро разбиване взех да правя едно междинно разбиване - слагам 3м.л. АМ, тръскам шишето да се разтвори и после пак отварям и добавям останалите.

# 5
  • Мнения: 27 524
не е необходима чак аптекарска точност.

 Peace

# 6
  • Мнения: 316
На Аптамил1 сме -135 мл вода ,4 л.и 1/2 и става 150 мл готово.
Ние сме на Милумил1 и 150мл приготвях с 4 1/2 мерителни лъжички  Peace
Сега ядем по 170мл с  5 лъжици или по 185мл с 5 и 1/2 лъжици.
Аз винаги съм слагала около 1/3 вода в шишето и лъжичките, а после друсам ли друсам... и доливам до количеството на готовия разтвор  Wink После пак друсам и въртя да изгоня пяната...
Изобщо не си играй да правиш топла пък хладка вода. Направо от термоса водичка слагам, ако е по-топла на чешмата след това въртя бутилката под струята студена вода Wink
И друго открих скоро - Милумила се разтваря по-хубаво с малко по-топла вода и като поседи 10мин.
Градусите на водата изобщо не ги мери толкова - важното е да не е вряла или студена  Naughty
Късмет   bouquet

# 7
  • Мнения: 1 013
МАЛКО ВСТРАНИ ОТ ТЕМАТА, АМА КАК ИЗЯЖДАТЕ 170МЛ. НА 3 МЕСЕЦА?! НИЕ НА 6М. ЯДЕМ Х 130-140МЛ. НЯКОЙ ПЪТ СЪС ЗОР...

# 8
  • Мнения: 316
МАЛКО ВСТРАНИ ОТ ТЕМАТА, АМА КАК ИЗЯЖДАТЕ 170МЛ. НА 3 МЕСЕЦА?! НИЕ НА 6М. ЯДЕМ Х 130-140МЛ. НЯКОЙ ПЪТ СЪС ЗОР...
Ами то не е за хвалене, но малката беше на 2 месеца някъде, когато се опита да си смени режима с 5х170мл  Embarassed Ама аз като се амбицирах да яде 6х150мл и се мъчихме само цял месец  ooooh! Сега даже сутрин и вечер й правя по 185мл, че сутрин е много гладна, а вечер да спинка по-хубаво  Wink Иначе предполагам и повече може да изяде, но мисля, че толкова й стига Simple Smile На 3 часа папка  Shocked


по-горе съм сбъркала - когато правя Милумил слагам около 2/3 от водата първоначално, а не 1/3 както съм писала...

Последна редакция: нд, 10 дек 2006, 21:04 от Alex4e

# 9
  • Мнения: 2 152
Ами то не е за хвалене, но малката беше на 2 месеца някъде, когато се опита да си смени режима с 5х170мл  Embarassed Ама аз като се амбицирах да яде 6х150мл и се мъчихме само цял месец  ooooh! Сега даже сутрин и вечер й правя по 185мл, че сутрин е много гладна, а вечер да спинка по-хубаво  Wink Иначе предполагам и повече може да изяде, но мисля, че толкова й стига Simple Smile На 3 часа папка  Shocked

Това все едно аз съм го писала и се отнася за моето бебче. Абсолютно същия режим и грамаж. Сега е точно на 2 месеца и яде 5 пъти по 170мл. А 170мл правя с 150мл. вода и 5 мерителни лъжички,Винаги слагам почти гореща вода и докато сменям памперса и го обличам, то се изтудява в една тенджерка, която си стои на скрина до леглото.Така хем овлажнявам въздуха, хем си изтудявам млякото Mr. Green

# 10
  • Мнения: 638
кръц кръц,как минахте на 5 хранения,моя Дидо е ве4е на 3 месеца и хапва 6 или 7 пъти.Ве4ер по 160,170мл  исутрин толкова ,а през деня по 13,140мл.
Има6е период дето заспива6е в 21ч и се буде6е 4ак в 4 или 5 ч.,но сега не.

# 11
  • Мнения: 316
кръц кръц,как минахте на 5 хранения,моя Дидо е ве4е на 3 месеца и хапва 6 или 7 пъти.Ве4ер по 160,170мл  исутрин толкова ,а през деня по 13,140мл.
Има6е период дето заспива6е в 21ч и се буде6е 4ак в 4 или 5 ч.,но сега не.
При тях не знам как е било, но при нас просто си искаше да й уверича млякото и като й го уверичих и стана много по-спокойна и една сутрин просто не се събуди за първото хранене. Аз даже се стреснах като се събудих в 10ч, че нещо не е наред  Joy
Сега си спи до 10ч всяка сутрин, че и аз с нея  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт