Да заведа ли детето на изследване за таласемия?

  • 1 194
  • 6
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 439
Имаме нисък хемоглобин последно 103 и направление за електрофореза на хемоглобин, но ме е страх как ще вземат венозна кръв на Ани. Таласемията ако я има е минор. Само ще го бодем детето и ще го травмираме. На 6.12 трябва да отидем но как се взема кръв на едногодишно...

# 1
  • Мнения: 276
Елекрофореза на хемоглобина се прави и от кръв от пръста.Моето бебе беше на 40дни когато ни откриха таласамия и всеки ден и взимаха венозна кръв.Така че няма сташно,при това вашия хемоглобин не е въобще нисък. Hug

# 2
  • Мнения: 63
И на нас ни взимаха от праста 2 ти дори.Но те сега не могат да докажат дали има таласамия триабва да сте на около 1,5 г.просто ще се насочат от електрофорезата дали е нещо страшно.На мен и на мажа ми също ни правиха и излезе че тои има таласамия но казаха че не може да се каже дали малката има.

# 3
  • Мнения: 99
Момичета, а къде направихте тези изследвания?

# 4
  • Мнения: 63
ние ги правихме в пловдив в мед.академия има отделение детска хематология.провери в софия къде е детската хематология и се свържи с някои хематолог тои ще те насочи наи добре

# 5
  • Мнения: 63
 
това е лаборатория в софия       http://www.diagnostika-sofia.com/contact.php
Контакт

Телефони за връзка:

(02) 971 85 13 (Централа, бул. „Цариградско шосе“) + факс
(02) 952 36 00 (Приемна, бул. „Пенчо Славейков“)
(02) 811 00 26 (Приемна, ул. „Тодор Александров“)
0888 81 90 07 мобилен телефон

# 6
  • Мнения: 99

това е лаборатория в софия       http://www.diagnostika-sofia.com/contact.php
Контакт

Телефони за връзка:

(02) 971 85 13 (Централа, бул. „Цариградско шосе“) + факс
(02) 952 36 00 (Приемна, бул. „Пенчо Славейков“)
(02) 811 00 26 (Приемна, ул. „Тодор Александров“)
0888 81 90 07 мобилен телефон



Здравейте,
благодаря за данните, биха могли и да помогнат на някоя майка... аз все още съм в стадии на подготвяне за мамче.
Попитах, защото се занимавам с внос на медицинска техника и консумативи за клинични лаборатории и предлагаме (мисля, че само ние и май още една фирма в БГ) електртофорези, засега и то съвсем на скоро Цибалаб, закупи първата съвременна техника в тази област. Доколкото знам засега на останалите места, работят с остаряла и не толкова надеждна техника или система на това изследване.
Лично аз също имам наследствена анемия и ми я откриха в НЦХТ (национален център за хематология и трансфузиология или така наречената ракова болница), те също сега се борят за субсидии за закупуване на нов такъв апарат.

Общи условия

Активация на акаунт