За чашата с накрайник

  • 1 716
  • 41
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 230
В книгата на Хеда Уелфорд "Хранене на Детето" се казва, че бебето трябва да се привикне да пие от чаша от 4ти месец. На мен ми се струва прекалено рано, а и никога не съм пробвала да й дам да пие от такава, не че имам, де.
Та въпроса ми е вие от кога започнахте да давате напитки от чаша на вашите бебчовци?

# 1
  • Мнения: 5 790
Аз лично й дадох да пие от чаша, когато поиска сама. А това беше преди 2 месеца, т.е когато е била на 1 год и 10 месеца. Не виждам смисъл да се учи да пие по-рано. А пък на 4 месеца ми звучи направо абсурд.

# 2
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
На четири месеца сина ми пиеше само от бибеон, хич не го беше грижа какво пише по книгите  Grinning От чаша с накрайник схвана как се пие около 9-10месечен.

# 3
  • в центъра
  • Мнения: 445
Аз прочетох на упътването към чашката (на NUK), че е за след 6-ти месец. Освен това знам, че им се дава предварително да си играят с чашката, за да свикнат с нея. Опитвам се да го накарам да пие от нея, но не ще. Просто не се сеща да засмуче, а тя сама не потича, така че представа си нямам как ще се научи. И на мен ще ми интересно да разбера кога и как сте научили бебоците си да пият от чашка.

# 4
  • Мнения: 6 461
След година и половина започнах да уча Тошко да пие от чаша.
Пламен си пие от шишето с биберон или чаша с накрайник.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 845
Според мен всеки трябва да си следи признаците на детето за готовност към нещо и да се съобразява с това. При нас Али просто не ми остави много взможности.
Али отказа биберони, залъгалки и други подобни още на 2 месеца-кърмех я, а дохранвах с лъжичка-не щеше да види шише с беберон. Водичка давах от горната капачка на шишето. На 7-8 месеца вичи се пробваше от чаша да пие, досат успешно.Бях и закупила чаши с накрайник-но не ги искаше и тях даже. От 9 месец вода пием и друго само от чаша. Доста след годинката ми хрумна да пробвам със сламка-одобри.
Прие до бие от шише с биба вечерното мляко доста след годинката.
С две думи-ние не се опитвахме да се отучим от шишето, а да се научим на него Grinning

# 6
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
За 4 - месечно бебе, като че ли по - добре да си пие от шишето с биба! Thinking

# 7
  • Мнения: 8 505
На 4м.Пробвах я на майтап да пие от чаша със сламка,а тя взе,че схвана.Разбира се,нямаше да я натискам на сила,ако беше показала,че не желае.

# 8
  • Мнения: 229
вчера купихме чаша с накрайник на дисни, но той не иска да пие от нея да продължавам ли да му я давам или да му давам шишето, сега му давам от чашата и после от шишето защтото се ядосва. чашата е с мек накрайник въпреки че исках с твърд но в магазина явно не са ме разбрали да купя ли с твърд или да продължа с тази.

# 9
  • Мнения: 8 769
Давай му от това, което иска. Когато му дойде времето детето само ще започне да пие и от накрайник, и от сламка, и от чашата направо.
Синът ми съвсем наскоро (на 1г и 2-3 месеца) започна да пие от чашата с накрайник. Преди това му купих шише с по-голям биберон-тип накрайник, мек, неразливащ се. Така постепенно свикна. Чашата с накрайник иска малко повече усилия, може би затова не я иска детенцето ти.

# 10
  • Мнения: 118
аз също пробвах по-рано към7-мия месец , но не искаше ,наскоро пробвахме и искано още не може и се дави ,Може би около годинка и след това ,детето само ще си покаже

# 11
  • Мнения: 3 360
Не съм използвала такава чаша.За голямата дъщеря купих и после захвърлих непотребна,а сега за малката даже не си направих труда да и я предложа.Започна да си пие от сламка,после от чаша и ..така Grinning

# 12
  • Мнения: 2 567
На 4 месеца ми се струва мъничко да пие от чаша с накрайник....
Моята щерка започна да пие от такава малко преди годинката, защото тогава и махнах биберона и не исках да пие от шише с биберон.

# 13
  • Мнения: 8 917
Когато привикне - тогава. Peace Пие от около годинката с чаша Peace

# 14
  • Мнения: 1 733
Пробвам да дам на сина ми от такава чаша, но не иска да пие... След известно време пак ще пробвам, в крайна сметка той сам трябва да реши кога ще пие от нея. Няма значение какво пише в книгите. човекът си има собствено мнение по въпроса Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт