възпалена пишка?

  • 6 034
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Здравейте.
Днес като сменях памперса на малкия Сашко забелязах че му се е подула главичката на пишката.След като се събуди, и тръгнах да сменям пълния памперс - от ная изтече гной и нещо бяло - като белтък на недосварено яйце.Веднага с татко го заведохме на доктор.Той каза да му правим компреси с риванол, и след 2 дни на контролен преглед.Но сега виждам че пишката е започнала да се зачервява много.И в основата май е посиняла.Кажете какво да правим.Сашко е на годинка и 4 месеца.До момента не сме се опитвали да му "заголваме"  главичката.Няма как да влязат боклуци.Направо не знам.Ужас!
Благодаря на всички предварително.

Последна редакция: нд, 03 дек 2006, 19:44 от ralli

# 1
  • София
  • Мнения: 558
 Редно е да отидете да го прегледа детски хирург или уролог. 

# 2
  • Мнения: 1 058
Ходете в Пирогов при уролог. Сигурно се е замърсила.

# 3
  • Мнения: 2 082
Ходете в Пирогов при уролог. Сигурно се е замърсила.
до тогава може и компреси с тетра/смрадлика/

# 4
  • Мнения: 128
Докато стигнете до уролог, промивайте я с калиев перманганат или смрадлика. Предполагам, че проблемът е от това, че не сте я почиствали, защото под кожичката това, което наричате "белтък" е смегма и е хубаво всяка вечер да се отмива от главичката. Урологът ще ви я "забели" задължително и ще ви обясни как да поддържате хигиена! И при нас се случи същото, въпреки, че я бях забелила и я почиствах редовно!

# 5
  • Мнения: 809
И на Стефчо не я бяхме забелили и се яви същият проблем. Поду се и изтече това бялото, за което говориш. Повярвай ми, пишето доста се беше замърсило, въпреки че не бяхме оголили главичката. Заведохме го в Пирогов при доц. Минков (Бог да го прости - на 5 декември почина). Той му я забели и каза, че следващите няколко дена ще е много подута - да не се притесняваме. Слава Богу, не се поду и всичко се оправи. След манипулацията  трябвапоне десетина дена да се повтаря оголването, за да не зарасне отново.
Моят съвет е да заведете детето на уролог и той да прецени как да се постъпи във вашия случай.

Общи условия

Активация на акаунт