37,5 в дупето - температура ли е?

  • 11 213
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 539
Майчета, днес привечер бебка ми се стори малко топла и със зачервени бузки - премерих и Т в дупето - 37,5 - като сваля 0,5 - 37 температура ли е според вас. Помислих си че е претоплена и я разъблякох, но след 1 час пак беше такава. Как мислите?

# 1
  • Мнения: 3 447
Според мен не е... мисля, че бебетата са малко по-топли по принцип.

# 2
  • Мнения: 3 835
Аз мисля, че имаш малко повод, да се чудиш наистина. Няма ли начин да и премериш Т, под мишницата, не знам, то май при бебетата, това беше невъзможно. Ама някак си да направиш сравнение. Във всеки случай, ако мине 37.5гр. при мерене в дупето, дори да е с 1гр., значи вече има.

# 3
  • Мнения: 46 437

n@ti, няма Т детето ти  Peace

# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
37.5 в дупето като свалиш е 37 както сама си писала.

няма да пиша обаче какво смятам аз за Т и как действам, че ще се включи компетенцията и, о, Боже, ще стане лудницата.

та 37.5 в дупето реално е 37.

# 5
  • София
  • Мнения: 11 658
Не съм лекар,но мисля,че тази температура се смята за нормална при дете на тази възраст. Наблюдавай общото му състояние,храни ли се,жизнено ли е.Ако нещо те притеснява звънни на GP-то!
Лио кажи какво мислиш за тази Т,обещавам да не те критикувам!Стана ми интересно.

# 6
  • Мнения: 702
Температура до 37,2 е нормална при бебетата. Става въпрос за реалната, а не за тази измерена в дупето.

# 7
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Не, няма Т според мен. Ако се храни и е спокойно, няма място за притеснение.

# 8
  • Мнения: 318
37,5 в дупето се равнява на 36.5 под мишницата, така са ми казали всички лекари тук, които са консултирала ( а те не са малко), така че спокойно!
Също така знам, че трябва да се премери темпетатурата и на двете места и ако разликата е 1 градус, значи всичко е точно!

# 9
  • Мнения: 4 390
Не.

та 37.5 в дупето реално е 37.

И аз така знам от доктор, както и да давам температуропонижаващо лекарство, ако Т /реалната/ се вдигне над 38.5. Grinning



# 10
  • Мнения: 2 085
Не е температура, но ти си усещаш най-добре детето.Щом ти се е сторила топла-наблюдавай я по-внимателно  Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 35 817
Не е висока /реалната е 37.0/
Децата имат малко по-висока /нормална/ температура.

# 12
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз също знам, че се сваля не половин, а един градус, т.е. реално това е 36,5. Така пише и в упътването на термометъра вкъщи. Температура до 37,5 при бебетата се счита за нормална. Алекарства се дават чак над 38,5-39 градуса

# 13
  • Мнения: 819
Категорично не е,затова не давай лекарства.Дори да вдигне след това по-висока,нека организмът реагира,а да не го подтискаш.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 877
Моята педиатърка казва, че 37,5 анална и 37 под мишницата е напълно нормална температура и няма повод за притиснение!!!

Общи условия

Активация на акаунт