бучка в гърдата

  • 710
  • 8
  •   1
Отговори
Здравйте, спешно се нуждая от съвет и пмощ
Реших да спирам кърмата си , в момента бебето е на 7 месеца.
Преди три дни закъснях с изцеждането и до вечерта гърдата започна да ме боли и на следващия ден напипах бучка близо до зърното. Започнах с често изцеждане, топли компреси.... и всички извстни ми похвати. Но вече трети ден бучката си седи и не може да се оправи. Ходих на мамолог и ми изписа антибиотик и ме посъветва да слагам компреси с риванол и топли компреси непосредствено преди изцеждане. Ако знаете някакъв друг метод моля помогнете.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Виж долните два линка за идеи:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1594url
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13697url

# 2
сега ще ги разгледам

# 3
  • София
  • Мнения: 4 412
Аз имах подобен проблем, в бучката се беше задържала кърма и с една неболезнена процудура мамолога я изтегли.

# 4
А каква е процедурата? На мен не ми спомена нищо.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 412
Аз бях спряла опитите да кърмя (не знам има ли значение), бучката беше с р-р 2,5 см., процедурата прилича на убождане с инжекция. Мамолога ми каза да не правя никакви топли компреси, после пих антибиотик 5 дни. От нея разбрах, че тази кърма може да се изсуши и тогава ще стане по неприятно. Тази процудура ми я прави д-р Дилова в Бодимед.

# 6
Мерси, а колко време седя тази бучка преди манипулацията? Аз съм така от една седмица и много се притеснявам, в момента си спирам кърмата, но все още имам по малко и се изцеждам.

# 7
Цитат на: naturela
Мерси, а колко време седя тази бучка преди манипулацията? Аз съм така от една седмица и много се притеснявам, в момента си спирам кърмата, но все още имам по малко и се изцеждам.

Записах си час при Дилова за вторник, дано не стане много касно.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 412
Не се притеснявай - при мен се появи след като 2,5 месеца не бях правила опити да се изцеждам. Ние сме родени доста по-рано (лентичката ми е по коригираната възраст) и докато бебето беше в болница, аз правех опити да задържа кърмата. Аз усетих бучката и след около 7-9 дена бях при д-р Дилова.

Общи условия

Активация на акаунт