?? за лимона

  • 1 184
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 544
Зная, че цитрусите са алергизиращи, ама как стои въпроса с лимона Thinking

Става дума за следното: Анджи си е малко податлива на алергии (абе от време на време и` излизат пъпчици). А майка ми и`капва по 5-6 капки лимон във водичката за пиене - "Полезно е за детето.". И се чудя да се тръшна ли и да забраня  Naughty  (майка ми ще се разсърди,де Crossing Arms ) или това не може да предизвика обрив Thinking

# 1
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Може и лимона да предизвиква обрива, той си е цитрус Добре е да се опиташ да разбереш от какво се опъпчвате. Предполагам знаеш как – спираш всичко за ядене и мазане и започваш едно по едно като наблюдаваш детето, а и се консултираш с педиатъра дали пъпките въобще са алергични, може да са от претопляне и др.
Иначе лимона си е вит.С,  може просто да даваш по една ампула на ден и готово, няма лошо.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 249
Аз лично не бих слагала в твоя случай. Може и никаква реакция да не се получи, но понякога алергените се натрупват и организмът реагира по-късно.
А като се има предвид например, че витС в 100 гр. лимони е около 45-55 мг, представи си колко има в няколко капки и за каква полза говорим.

# 3
  • Мнения: 544
Ох, ясно - ще трябва пак да мърморя  People No Good

А пъпчиците са алергични - и аз ги познавам вече Wink  А от какво - едва ли ще разбера.. Лошото е, че малката лапа всичко, което докопа Grinning  А и аз съм на работа - майка ми я гледа, така че .... #Bad Talk  Crossing Arms  ooooh!

# 4
  • Мнения: 18 542
Цитат на: angelica
Зная, че цитрусите са алергизиращи, ама как стои въпроса с лимона Thinking

Става дума за следното: Анджи си е малко податлива на алергии (абе от време на време и` излизат пъпчици). А майка ми и`капва по 5-6 капки лимон във водичката за пиене - "Полезно е за детето.". И се чудя да се тръшна ли и да забраня  Naughty  (майка ми ще се разсърди,де Crossing Arms ) или това не може да предизвика обрив Thinking

Може да предизвика обрив, ако детето реагира на лимони или цитруси.
Мисля, че не трябва да го правиш/те.

# 5
След като ще се разсърди,го давай - нищо няма да му причини - количеството е твърде малко за да причини алергия!

# 6
  • Мнения: 544
Цитат на: Anonymous
След като ще се разсърди,го давай - нищо няма да му причини - количеството е твърде малко за да причини алергия!


Мислиш ли, че количеството има значение?

# 7
  • САЩ
  • Мнения: 323
Цитат на: angelica
Цитат на: Anonymous
След като ще се разсърди,го давай - нищо няма да му причини - количеството е твърде малко за да причини алергия!


Мислиш ли, че количеството има значение?


Разбира се, че количеството няма значение. Когато човек е алергичен към нещо, алергичната реакция се проявява дори от минимално количество на алергена.

# 8
  • Мнения: 18 542
Цитат на: angelica
Мислиш ли, че количеството има значение?

Количеството ИМА значение!!!
Ако реагира на даден провокатор и съвсем минимално количество да е, ще даде реакция.
Понякога реакцията следва след натрупване в организма.

# 9
  • Мнения: 18 542
Цитат на: summer
Когато човек е алергичен към нещо, алергичната реакция се проявява дори от минимално количество на алергена.

Това също е вярно.

# 10
Цитат на: angelica
Цитат на: Anonymous
След като ще се разсърди,го давай - нищо няма да му причини - количеството е твърде малко за да причини алергия!


Мислиш ли, че количеството има значение?
  Говориш за 5-6 капки,нали!А и детето ти вече ги е приемало и не е имало проблем от това малко количество! /Става въпрос за приемане на рез устата,а не венозно например,където вече и по-малкото количество може да е решаващо!/ По прнцип цитрусовите плодове могат да се дават след 1 год. възраст,както и другите алергизиращи храни,като шоколад,мед и др.

# 11
Цитат на: cheta
Цитат на: summer
Когато човек е алергичен към нещо, алергичната реакция се проявява дори от минимално количество на алергена.

Това също е вярно.
 Тук не става въпрос за алергично към лимони дете!...

# 12
Цитат на: cheta
Цитат на: angelica
Мислиш ли, че количеството има значение?

Количеството ИМА значение!!!
Ако реагира на даден провокатор и съвсем минимално количество да е, ще даде реакция.
Понякога реакцията следва след натрупване в организма.
  5 капки лимон не се натрупват в организма!!!!.......

# 13
  • САЩ
  • Мнения: 323
Цитат на: Anonymous
Тук не става въпрос за алергично към лимони дете!...


Става въпрос за дете, което е алергично към нещо и не се знае към какво.

# 14
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Anonymous
5 капки лимон не се натрупват в организма!!!!.......

Както е казала summer, става въпрос за дете с някаква алергия макар и да не се знае към какво точно.
5 капки лимон са си 5 капки лимон.
Не знам дали знаеш Millena, но нейното дете се подува само от допир с крем от мляко и яйца - не го яде и пак дава реакция.

Общи условия

Активация на акаунт