А крем Брюле?

  • 13 276
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 241
Много обичам като отида в "Happy" да ям крем брюле,но там го правят с една суха смес,един приятел беше готвач там и каза че я купували от Метро.За съжаление аз така и не я намерих.А вие как го правите?

# 1
  • Мнения: 2 839
Ааа Ради, такъв познат да имаш и да си траеш. Удуши го за още рецепти. Каквото издаде, все е файда  Twisted Evil  Аз имам само хепи ориза и хепи късчетата. Което пак не е малко, като се има предвид, че са ми любимите  Grinning

# 2
  • Мнения: 5 241
Ами имам на Брюлето рецептата,но е със сухата смес а нея немога да я намеря  Rolling Eyes Също така имам и рецептата на Хепи късчетата.Напиши ми рецептата за ориза  Wink

# 3
  • Мнения: 211
Ех, този крем Grinning Не съм го правила, но го обичам много! Срещат се най-различни рецепти...та не знам коя е добра.
Съседката ми го беше правила и стана страхотен. Ще искам рецептата. Каза, че сместа се приготвя много лесно. Тук правят карамела с едни малки горелки, слагат захар отгоре и я горят. После слагат различни малки плодчета отгоре (това май го няма в оригиналната рецепта).
Даже скоро гледах комплекти за крем Брюле с тези специални чинийки и горелка, но реших, че не ми трябват, но сега се замислям Thinking

# 4
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Това са рецептите за крем Брюле, които ми дадоха, когато поисках рецептата в дир-клуб"готв.рецепти"


Крем брюле

ПОРЦИИ: 6

ПРОДУКТИ:
1 л сметана (разредена с 50 мл вода)
8 жълтъка
6 с.л. захар
1 ванилия

Жълтъците се разбиват до побеляване с 2 с.л. захар. Сметаната се затопля, докато започнат да се получават балончета по краищата на съда. Прибавя се внимателно към яйцата, заедно с ванилията.
Сложете сместа в 6-8 купички и изпечете на 6 (175 градуса, около 45 минути) на водна баня. Преди да сервирате, поръсете с останалата захар, сложете лед около купичките и поставете под грила, докато захарта карамелизира. Сервира се веднага. Повърхността трябва да е топла, а кремът студeн.

2-ра рецепта:

Испанската версия на Крем Брюле - Каталунски крем (Crema Catalana)
Каталунски крем
-----------------------
1 л мляко
6 жълтъка
150 гр захар
4 с.л. фино царевично брашно или нишесте
Една пръчица канела
Малко лимонова кора

1. Млякото се кипва заедно с канелата и лимоновата кора.
2. Жълтъците се разбиват добре , като се прибавя към тях малко студено мляко. Добавят се малко по малко захарта и брашното.
3. Получената смес се изсипва на тънка струя към кипящото мляко (корите от лимона и канелата се изваждат) и се бърка до сгъстяване.
4. Изсипва се в купички, наръсва се със захар и се запича на силен грил докато захарта се карамелизира отгоре.

# 5
  • Мнения: 2 839
Цитат на: Radina
Ами имам на Брюлето рецептата,но е със сухата смес а нея немога да я намеря  Rolling Eyes Също така имам и рецептата на Хепи късчетата.Напиши ми рецептата за ориза  Wink


Ориза го има тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13125
Айде ще черпиш едно блюле  Wink

# 6
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Eli===

Крем брюле

ПОРЦИИ: 6

ПРОДУКТИ:
1 л сметана (разредена с 50 мл вода)
8 жълтъка
6 с.л. захар
1 ванилия

Жълтъците се разбиват до побеляване с 2 с.л. захар. Сметаната се затопля, докато започнат да се получават балончета по краищата на съда. Прибавя се внимателно към яйцата, заедно с ванилията.
Сложете сместа в 6-8 купички и изпечете на 6 (175 градуса, около 45 минути) на водна баня. Преди да сервирате, поръсете с останалата захар, сложете лед около купичките и поставете под грила, докато захарта карамелизира. Сервира се веднага. Повърхността трябва да е топла, а кремът студeн.

Кремът, който правих наскоро е подобен, с малка разлика:
6 жълтъка
500 мл течна сметана
8 с.л. захар
1 пакетче ванилия

 ArrowЖълтъците се разбиват 50минути със захарта до получаване на бяла консистенция.
 Arrow Сметаната се загрява,без да кипва, и се налива постепенно при жълтъците, като непрекъснато се разбива. Добавя се ванилията. Сместа се поставя в купа, а тя в по-малък съд с кипяща вода, която не бива да достига дъното на купата. Вари се на водна баня около 15 мин., като се разбърква периодично. Изсипва се в купички и се оставя да се охлади 1 час.
  Arrow По желание, след като напълно се охлади, кремът се поръсва с кафява захар и се запича в силно загрята фурна до карамелизирането й. Охлажда се и след това се сервира.
 Sign Exclamation Arrow  Втори вариант: разбитите със захар жълтъци се размесват със сметаната и ванилията и сместа се поставя в купички. Кремът се пече на водна баня в слабо загрята фурна до 150 градуса около 50 минути.
Аз лично направих първия вариант без стъпка 3 (карамелизирането). Стана превъзходен крем.
Опитах и още нещо:възможно е кремът да се аранжира/гарнира с киви или някакъв друг плод, както и с ядки. Става още по-убийствено, вервайте ми!
Flutter  eat

# 7
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Вчера в МЕТРО имаше суха смес за този крем, но аз си взех смес за Баварски крем, защото го обичам повече. Значи, за който не знае кьде точно се намират тези работи- в самия край на магазина , стелажите вдьното, перпендикулярни на всички редици ( дано да обясних добре). Вляво се намират бебешките храни. А сухите смеси са много.

# 8
  • Мнения: 149
Eто и от мен Продуктите са за 6 порции:

375 мл течна сметана
5 жълтъка
25 г захар
пудра захар за поръсване

Сметаната се загрява на слаб огън, но без да завира. Жълтъците и захарта се разбиват в топлоустойчива купа. Към тях се прибавя бавно затоплената сметана.
Купата се слага върху тенджера с тихо вряща вода (прави се водна баня) за 8-10 мин. или докато сместа започне да се залепва за дървената лъжица, с която непрекъснато се бърка. Тази смес се разпределя в огнеупорни купички. Пече се на водна баня - както крем карамел – около 20 мин., на 160С. След като се извади от фурната се оставя да изстине и се слага в хладилника за една нощ.
На следващия ден – грила на фурната се загрява максимално. Крема се поръсва с пудра захар и се слага под силния грил – докато захарта се разтопи и започне да карамелизира. Същия ефект може да се постигне и с домакинска горелка. Оставя се да изстине преди да се сервира.

Към сместа може да се добави шепа малини или малки ягоди – става много свежо  Да ти е сладко

Общи условия

Активация на акаунт