Въпрос за каши с адапт. мляко!?

  • 2 101
  • 7
  •   1
Отговори
Мили мами,

какви каши давате, с адаптирано мляко или с вода??

Взех една оризова на Нестле, която се разбърква с адапт. мляко. А бананова на Слънчо е само с вода и пише че има сухо мляко (лошо!).

Друг въпрос - как понасяте всичко бъркано с адапт. мляко? Според мен, едва ли има нещо по-гадно миришещо от него !?
Да не говорим че и Слънчо не мирише кой знае колко по-добре?

Благодаря!

# 1
  • Мнения: 18 542
Безмлечните каши ги правя с адаптирано мляко, млечните се правят с вода.
Моят син си харесва формулата. Това, че на мен не ми харесва, не сзначи, че и за него е гадно. Важното е на детето да харесва.

# 2
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Давам безмлчната на Фризокрем с 4 плода, като й добавят от млякото й и банановата каша на милупа. Определено на банановата е по-голям фен

# 3
  • Мнения: 5 241
Сега започнах да му давам кашата на Хумана с праскови и маракуя.Преди това давах банановата каша на Милупа.И двете ги правя само с вода като в първата сега слагам и плодово пюре,така му харесва и я яде.От готовите каши на Хип за сега не му харесаха нощните.Като питах в магазина ми казаха че Нестле нямали каша за след 4 месец  Thinking Но пак ще проверя да я пробваме и нея.

# 4
  • Мнения: 4 965
Не слагам мляко. И без това кашите много надуват, а бебки все още качват по 1 кг. на месец (вече трябва пооколо 500 г., но те са си ящнички). Понякога също слагам плодово пюре. Предпочитам "Милупа" и "Блевит" - казаха ми, че млякото в тях било адаптирано  Thinking . Педиатърката ни каза, че "Слънчо" е добре да се дава по-късно, а и тя го препоръчвала само за по-бавно наддаващи дечица.
А какво адаптирано мляко ползваш, че ти мирише лошо? Ние сме с "Милумил 2" и на мен ми мирише много апетитно. Помня, че в болницата даваха на бебки някакво на "НАН"  - специално за недоносени и от него дори дъхът им миришеше.

# 5
Верно е, и ние сме се понадули доста, като гледам.  Blush  Но е само от кърма. Аз давам каша от седмица и само 1 път на ден. Но май ще спра този слънчо. На Нестле тези, на които пише за етап 1 могат да се дават и след 4ти месец, защото според западни стандарти детето се захранва след 6ти месец, и те за това пишат за след 6ти. Но може да се дават и след 4ти (на тези които пише етап 1 де). Има една оризова, без нищо. А за adapt мляко все още ползвам едно което домъкнах от Щатите, всичките им миришат по един и същи начин, а ги сравнявахме с едни познати, които ползват Аптамил, та те споделиха че и тяхното е същата гадория. Ще взема да пробвам с Милумил, да видим.

# 6
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Dani34
Верно е, и ние сме се понадули доста, като гледам.  Blush  Но е само от кърма. Аз давам каша от седмица и само 1 път на ден. Но май ще спра този слънчо. На Нестле тези, на които пише за етап 1 могат да се дават и след 4ти месец, защото според западни стандарти детето се захранва след 6ти месец, и те за това пишат за след 6ти. Но може да се дават и след 4ти (на тези които пише етап 1 де). Има една оризова, без нищо. А за adapt мляко все още ползвам едно което домъкнах от Щатите, всичките им миришат по един и същи начин, а ги сравнявахме с едни познати, които ползват Аптамил, та те споделиха че и тяхното е същата гадория. Ще взема да пробвам с Милумил, да видим.

Слънчовите каши са с обикновено сухо мляко!
По-добре не дава още от тях/изключвам безмлечните/.

# 7
  • София
  • Мнения: 771
Dani34, моят опит с кашите е колкото твоя, ама и децата ни са на една възраст като гледам. Първата каша, която избрах беше Apfelbrei на Humana. Това беше една от малкото безмлечни каши в магазина, от който пазарувах. Прави се изключително лесно само с вода, става приятна консистенция и на вкус е много добра. На самата кутия пише, че е от 4 месец. За съжаление няма голям избор от безмлечни каши или поне аз съм останала с такова впечатление, а за нашия случай е препоръчително да е безмлечна. Втория ми опит с избора на каша не беше толкова спосучлив (или поне на мен не ми е толкова вкусна), пак е на Humana, но е с грис и се приготвя с ад. мляко. За по-добър вкус добавям и пюре, за сега и тя се приема успешно, ама то моя дебелан до сега нищо не ми е отказвал да яде  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт