Диагноза аутизъм?

  • 25 255
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 274
Синът на моя позната е на 2 г. и половина и не говори. Детето е контактно, посочва  и донася предмети, реагира на името си, когато го викат. Все пак разтревожените родители са го завели при някакъв доцент(по-късно ще уточня кой) , който поставя диагноза "аутизъм", чрез изследване кичур от косата на детето.  Rolling Eyes
Моля ви, препоръчайте специалист за второ мнение, същевременно ще прегледам и инфото, натрупано до този момент (в момента търсачката не работи поради претоварване)

# 1
  • Мнения: 1 710
За първи път чувам аутизъм да се поставя като диагноза на толкова малко дете - дано не бъркам, разбира се, но потърсете и друго мнение - непременно. Дано се включат майките на деца с аутизъм, за да ти дадат координати.

# 2
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Тази диагноза се поставя след едномесечно обследване от екип психиатър, психолог, логопед и не знам още кой... само в детска клиника "Св.Никола"

# 3
  • Мнения: 3 743
Това изследване с кичурите коса Rolling Eyes според мен е много несериозно (меко казано Confused). На моя син му правиха такова изследване, за да му определят какви храни трябва да яде Crazy...няма да се впускам в подробности, за да не отклонявам темата....
Не мисля, че аутизъм може по този начин да се установи.
Доколкото разбирам проблемът на детето е, че все още не говори, но реагира и разбира всичко. Правили ли са консултация с логопед?

# 4
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Извинете че се намесвам ама това кичура на косата направо ме уби.  Shocked

А хубаво поставил диагнозата, ама те като са видяли това защо му се връзват.

# 5
  • Мнения: 1 710
Потърси Оля - логопед, виж в темата за логопедични консултации - пусни и едно ЛС да ти помогне в посоката за диагностиката на детето, определено на нея бих разчитала.

# 6
  • Мнения: 485
който поставя диагноза "аутизъм", чрез изследване кичур от косата на детето.  Rolling Eyes
Вероятно се изследва дали има отложени в космите тежки метали, което се смята за една от най-разпространените причини за ранния детски аутизъм. Но да се поставя тази диагноза само по наличието и количеството им е абсурдно. Можеш ли да разбереш кой е бил този специалист да си го отбележа наум?

# 7
  • Мнения: 4 585
      Аутизъм е най-тежката диагноза, която може да се постави на дете, за това че не говори. Мисля, че на тази възраст е още рано за нея и има доста други възможности.
    От косата би могло освен за живак, да се получи информация за храненето на организма с някои вещества, т.е. за особености в метаболизма. Някои аутисти имат проблеми с усвояването на глутен и казеин, което води до наркотичен глад към храни, съдържащи тия вещества.
     Относно живака, състоянието на някои аутисти се подобрява след хелиране. Не ми е известно в България да се прави. Хелирането е прием на медикаменти за определено време, в резултат на което живакът се изхвърля от организма по естествен път.
     Аутизмът е психиатрична диагноза. Препоръчвам проф Ачкова, клиника "Гургулят", на ул "Гургулят", мисля че беше близо до Руски паметник.

# 8
  • Мнения: 155
Здравей и от мен.  Значи за пръв път чувам за поставяне на диагноза черз кичур от коса. Значи моят син  лятото го водих лятото в София в Клиника "Св. Никола" и там му поставиха диагнозата аутизъм.  Гледаха го само психиатър и психолог, за логопед казаха че е много малък, а той сега ще направи 4 г. и все още не говори.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=64337

# 9
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Детето е контактно, посочва  и донася предмети, реагира на името си, когато го викат.
Липсата на говор не е единствения критерий. Описано така излиза, че е далечко от аутизма.

# 10
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Единственото място за което знам, че правят "диагностика" по кичур от коса е един рехабилитаторо - доктор гражданин на света, които се казва Моралес и в момента е в София - препоръчва след диагностиката диета с Данон и Вода Горна баня, а и сребърна вода от аптеката
Той по косъма прави чак изследване на ДНК и  хромозомен и хормонален анализ - абе магьосник един вид с вълшебна пръчка Twisted Evil
Не бих си и помислила, че това е възможно.
Възможно е по косъм от коса да гадаеш, да баеш, но същото може и върху боб, по остатъци от кафе, на ръка, с врачки и други подобни явления Twisted Evil

Моля ви се 21 век сме все пак, ако ставаше така, щяхме да сме разгадали на 100 % всички случай без диагноза
Диагностика за поставяне на аутизъм на деца - при Оля, която работа с доц. Матанова или в детска неврологична клиника. С тези диагнози шега не се прави, защото ми омръзна всяко трето дете, което ми се обажда и е на 2 год. например или да е с хипер активен синдром или с аутизъм. За всяка диагноза си има възраст на която може да се постави. 5 год. е възраст на която може да се каже дали има или няма аутизъм, ама до сега къде бяха всички и никой ли не вида каквито и да са особености в развитието на това дете.
Така че аз предлагам да приберете косъма в шкафа и да потърсите компетентно мнение от психолог, логопед, невролог и психиатър

извинете, нищо лично, но като става въпрос за шарланани и хипер измислени диагностични методи, полудявам, защото от това се патят децата

Последна редакция: вт, 21 ное 2006, 09:35 от nnnnina

# 11
  • Мнения: 2 274
Здравейте, благодаяр ви за отговорите.
Детето е на 2 г. и  4 м.
А "Специалиста" се нарича Роберто Моралес.

# 12
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Познах за специалиста Wink

на 2г и 4 м не може да се постави диагноза аутизъм, това сме го изяснявали с Оля в много теми
Предлагам да се свържете с нея на лични и да видите дали не може да ви насочи за консултация или тя самата да види детето Hug

# 13
  • Мнения: 1 271
интересно
днес за втори път чувам за това с кичура коса, но наобед като ми обясняваха ставаше на въпрос за генетично заболяване и предполагам същата личност (утре ще питам за името) беше казал че майката е "виновна" за заболяването, че била носителка на увредения ген
мен ми се стори чудно,(за метода де)  а жената беше много разстроена щото нали тя е причината и плачеше

# 14
  • Мнения: 212
Възможно е по косъм от коса да гадаеш, да баеш, но същото може и върху боб, по остатъци от кафе, на ръка, с врачки и други подобни явления Twisted Evil

Моля ви се 21 век сме все пак, ако ставаше така, щяхме да сме разгадали на 100 % всички случай без диагноза

Да! Можем и ние да гледаме!
Всяка сутрин като стана и се глееедам в огледалото
Joy


Мили родители!

Децата не се научават да говорят от само себе си. Те се научават да общуват постепенно, докато прекарват времето си с важните хора в техния живот. Най-вече това са  техните родители. 
 Няма друго нещо, вълшебно хапче, начин, гледане/врачуване /или каквото желаете, което да научи човек на това освен с и чрез общуване. Хелирането, за което толкова много се шуми напоследък също.  Не казвам, че не помага, когато има индикации да се прави. Но то не е нещото, чрез което се научава общуването.
 Има специфични периоди в научаването на комуникацията и речта, през които трябва да преведем детето. Всяко допълнително забавяне и отсрочване само ни отдалечава от важния/т.нар. сензитивен момент за това.

Последна редакция: ср, 22 ное 2006, 00:01 от olia

Общи условия

Активация на акаунт