деца с генерализирани разстройства

  • 12 949
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
Здравейте!Пиша ви с надежда все някой от вас да ми даде някой ценен съвет.Синът ми Дани е на 4 год. и половина и все още не говори. Водила съм го къде ли не. Диагнозата която му поставиха е генерализирано разтройство. Изписаха ни ноотропил. Пием го вече 2 години. Накрая лекаря ни предписа резитарум който за съжаление в Германия е спрян от производство. Сега ходим в Пловдив и пробваме лечение с аминокиселини.Ако някой от вас има дете с подобни проблеми моля нека ми пише.Ще ви бъда безкрайно благодарна!

# 1
  • Мнения: 4 585
      Тити, кой ви постави диагнозата?
      Имам познат с 18г момче с аутизъм. Той ми е споменавал, че е видял полза от лечението с аминокиселини, но след 6 месечно лечения му се изчерпали финансовите възможности.

# 2
  • Мнения: 485
Само на медикаменти ли разчитате, в смисъл не посещавате ли логопед, психолог?

До модераторите:
Предлагам да обедините всички теми за аутизъм и генерализирано разстойтво на развитието както с темите за консултации с логопед, психолог и т.н., защото във всяка нова тема се налага да повтаряме едно и също.

# 3
  • Мнения: 120
Благодаря ви че ми пишете. Естествено че не разчитам само на медикаменти. Вече втора година работим с логопед а от 6 месеца работим и с психолог. Само че и тя е озадачена понеже той доста неща разбира а като че ли се плаши да говори. Мен това много ме обърква. Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 120
Диагнозата ми я поставиха в клиниката Свети Никола в София

# 5
  • Мнения: 120
никой ли няма да се включи за да ми каже нещо.

# 6
  • Мнения: 3 537
никой ли няма да се включи за да ми каже нещо.
Изчакай до утре!В събота и неделя някой майки и татковци не пишат във форума. Grinning

# 7
  • Мнения: 126
Здравейте, Тити!   Hug
Оказва се, че има много общи неща в проблемите на децата ни и начините, по които се опитваме да се справим с тях. Моята дъщеря спря да говори на 1г. 8м. и досега (повече от пет години) все още не е проговорила. В "Св. Никола" ни поставиха диагноза Генерализирано разстройство на развитието (според МКБ тук се включват разстройствата от аутистичния спектър). Нито един лекар не можа да ни обясни на какво се дължи настъпилият регрес и мутизъм (липса на говор) при детето ни, но все повече се убеждавам, че причината е във ваксините. Ние също сме пили Ноотропил и Клережил (той е алтернатива на Ризатарума). Кой лекар ви предписа това лечение?
По-късно наши познати с аутистично дете, доволни от терапията с аминокиселини, ни насочиха към МЦ "Интермед прима" в Пловдив (за него ли става въпрос?), който работи по метода на руския професор Хохлов. След 3 курса безрезултатно лечение, дълги пътувания до Пловдив и похарчени солидни суми, решихме да се откажем.
Въпреки че при нас лечението не даде резултат, има деца с неврологични заболявания (особено ДЦП), които се повлияха много добре, а някои дори проходиха.
Вижте темите, посветени на аутизма, тъй като той попада в графата ГРР. Вчера пуснах тема "Специалисти по аутизъм в България" с идеята родителите да публикуват имената на специалистите, които са посещавали и да споделят впечатленията си от тях и резултатите от назначената терапия. Така ние, родителите, можем да обменим ценен опит и да се доверяваме само на доказани специалисти.
Желая ви успех! Peace

# 8
  • Мнения: 120
Здавей мама В. Лекарят който ми пзедписа лечението е Професор Райчев. Той ни каза и за резитарума. Но аз така и не го намерих. Брат ми беше в Германия и там категорично отказаха да му го дадат, особенно когато разбраха че е за дете.Аз са сега поне сам доволна от аминокиселините. От 3 седмици ги взема и ми каза няколко думи , даже имаме и две изречения. Вярно е че е много скъпо и това много ме притеснява. Моля те кажи ми на колко години е твоята дъщеря. И какво взема в момента. newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 4 412
titi_s, има такива деца, намерих част от темите

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=63444.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=131424.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=116626.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=93400.0

Майките не влизат много често, така че имай търпение. Успех!

# 10
  • Мнения: 4 585
    Мама В, аз пък виждам много общо с твоето и моето дете. Моето до 3г и половина беше направо мечта. Спря да говори на 3г и половина. В речника му останаха само "да" и "не". Диагнозите ни са начален стадий на детски аутизъм, епилепсия, первазивно разстройство, ДЦП, шизофрения, синдром на Туред, аутизъм, може да съм объркал реда или да съм пропуснал някоя.

# 11
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
За аминокиселините в Интермед ли става дума или някакви други? Ние пробвахме с Таурин, ефекта беше променлив и силен, както добър, така и лош, но кратък. В крайна сметка се отказахме. И аз моля модераторите да слеят някои теми, станаха твърде много.

Последна редакция: пн, 27 ное 2006, 09:55 от ljuboznatelna

# 12
  • Мнения: 534
 Mr. GreenИзлях си душата а поста ми изчезна newsm78Сигурно така е трябвало.Затова накратко-Аз съм категорично против препарати въздействащи на нервната система освен ако не е абсолютно неотложно/застрашава себе си или друг/.Ако имах достъп някога до информацията която имам сега може би и аз бих опитала диета но само след сигурни изследвания и резултати а не предполагаеми проблеми и предполагаеми начини на лечение.Експерименти със себе си бих правила но с детето не.Рони за 15 г веднъж е пил водорасли и веднъж хомеопатичен препарат,през цялото време той ме водеше за своите нужди ,стараех се да не пропускам нито един намек за желание за контакт от негова страна,влизайки в неговия свят се стараех да го приближа към нашия.С логопед не успяхме да работим защото повечето работеха за Р -проблема му а не върху развитието на речта,А тази която можеше да работи и знаеше как не хареса на Рони -обърна и гръб и си запуши ушите.Сега той опитва да говори за чувствата си,осъзнава че има проблем  иска да го отстрани но не му се работи за това .Ако може с магическа пръчка.но.... И аз цял живот чакам вълшбното средство,и се вълнувам когато се появят както волф ги нарича продавачи на надежда,мразя ги и тайничко се надявам да не съм познала.Поне един път. Praynig

# 13
  • Мнения: 155
Здравей titi s и моят син е на 4 г. и има диагноза ГРР -аутистично разстройство. Ние също не говорим  и затова ходихме във София да видим какво ще кажат. Диагнозата ни я поставиха в клиника Св. Никола София. Пихме ноотропил но ефект никакъв и реших на своя глава да госпра след тримесечно пиене. Сега сме на процедура минаване на ТЕЛК и записване в специализирана детска градина с психолози, логопеди и т. н. Знам много е трудно, защото съм го изпитала и тепърва още го предоляваме. Дано да имате напредък ще стискам палци.  Знай като ти тежи пиши във форума, тук има доста мами дето могат да ти влязат в положението и да си побъбрите поне за да ти олекне. Целуни малкото мъниче от мен.
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1251084

# 14
  • Мнения: 120
Здравейте отново.Понеже стана на въпрос ето какво стана със син ми. Той беше на 2год когато започнахме да забелязваме че му има нещо. Отидохме на невролог - пр.Райчев и той ни предписа ноотропил. Дани тогава беше много зле. Почти нищо не правеше. Все едно че беше глух. После След близо година и половина пиене на ноотропил Дани взе да изпълнява поръчки и да се обслужва сам. Доктора каза че трябва вече да пие РЕЗИТАРУМ ИЛИ клеражил, но не мога да ги намеря пък и не знам дали имат ефект. Моля ако някой от вас може да ми каже нещо повече за тези лекарства ида ли имат положителен резултат от употребата им ще би бъда безкрайно благодарна. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт