Баня с орехови листа против рахит?

  • 3 416
  • 21
  •   1
Отговори
  • Пловдив ;)
  • Мнения: 44
Аз поне за първи път чувам. А вие какво ще кажете?

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 510
Аз,също!Лично аз,залагам на Вигантола Peace!

# 2
  • Мнения: 1 949
Чувала съм. Моята дъщеря сме я къпали в разреден разтвор - действа добре и ако има зачервявания и пъпчици по кожата, също и при зачервено дупе помага  Peace

Между другото - действа добре и срещу косопада на мама  Wink

# 3
  • Мнения: 5 362
Чувала съм,но никога не сме я къпали така.Един път само сме обливали със смрадлика,че имаше някакви пъпчици.

# 4
  • София
  • Мнения: 978
Наистина отварата от ореховите листа е много полезна като профилактично средство срещу рахита. Възрастните също могат да се обливат с нея с цел заздравяване на костите. Ако решите да го ползвате внимавайте в концентрацията, т.е. отварата не бива да е много силна и в никакъв случай не слагайте обелки от пресни орехи / не черупки/ защото са богати на йод и могат да причинят изгаряния

# 5
  • София
  • Мнения: 35 908
За всичко друго, само не и за Рахит.
Ореховите листа съдържат йод. Няма логика?!
Рахита се получава при липса на вит Д.
Небива шега с това / рахита може да има и скрити форми, т.е да е болно от рахит и да няма видими признаци/
Вместо баня с орех. листа - по-добре по 2-3 часа на слънце.Тялото само си синтезира вит.Д  / от лънчевите лъчи/

 
Цитат
Орехът е богат на белтъчини, мазнини, железни, фосфорни, магнезиеви и други минерални соли, на витамини от В-група и цяла гама от микроелементи. Листата са с голямо съдържание на йод и чаят приготвен от тях се пие за профилактиканна гуша, артеросклероза и йоден недоимък. Зелените орехчета са богати на витамин С. От тях се приготвя спиртна настойка, която се при възпалителни процеси в устната кухина

РАХИТ

# 6
  • Мнения: 163
Сестрата в нашата градина препоръчваше такава баня, но лятото - слага се вода в коритото и около 3-4 орехови листа и се оставя на слънце докато се затопли - детето се къпе около 15-20 мин.,тя ни обясяваше че това е ранна профилактика срещу остеопорозата.

# 7
  • Мнения: 1 666
Свеки ме караше да правя, но аз залагам на Вигантолът.

# 8
  • Мнения: 7 723
Имам спомен, че като деца киснехме в едно корито на двора, пълно с орехова шума.  Shocked
Ама дали е било, заради рахита newsm78 Rolling Eyes

трябва да питам мама Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 6 164
И аз.   Tired

# 10
  • Мнения: 832
Имаше някаква връзка между йода и вит. Д, май йода спомага за резорбирането на вит. Д. И мен баба ми като малка ме е къпала в орехови листа.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Аз също съм го чувала,а в началото на лятото го приложих и на Тери.Лекарката ме посъветва,че имаше и тя някакви съмнения.

# 12
  • Мнения: 4 392
Това са бабини деветини!
Небива шега с това / рахита може да има и скрити форми, т.е да е болно от рахит и да няма видими признаци/

denis_d, би ли казала нещо повече за този "скрит" рахит?! Shocked За първи път чувам такова нещо.....
Все някакви признаци трябва да има.. newsm78

# 13
  • Мнения: 46 484
Една от градските легенди, няма логично обяснение  Grinning

# 14
  • Мнения: 3 069
Само на Видантола залагм за рахит.

Общи условия

Активация на акаунт