Въпроси, въпроси.....

  • 2 164
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 441
Реших да пусна нова тема, защото на седмичната малко й изтървах края.
Този месец отново ми дойде (заедно със всичките екстри - пъпки, блоки, неудобства) и провокира в главата ми разни тъпи въпроси.  Ние опитваме за бебе от 3 месеца - не е кой знае колко, факт. Аз обаче, прочетох предварително всичко из форумите за това кога, какво и как и още от началото реших да се въоръжа с всички правилни средства. Купих си билкови таблетки за стимулиране на овулацията, тестова за овулация, след секса лежа поне половин час или направо заспивам, за да не изтича нищо и .......... накрая пак ядец. Този месец всичко направихме като по учебник, вътрешно си мислех че вече всичко е готово...........
Има ли някаква обяснима причина (различна от болести и проблеми - защото в главата ми вече се въртят само такива мисли), поради която дори с правилната тактика вече 3 месец нищо да не се получава. Моля ви, успокойте ме, не мога да мисля за нищо друго. Cry

# 1
Хей, успокой се. За направата на бебе все си мисля, че трябват повече положителни мисли.

# 2
  • Мнения: 660
Цитат на: BAN
Моля ви, успокойте ме, не мога да мисля за нищо друго. Cry


Хей,не си само ти така.Даже съвсем скоро и аз пуснах темата "Мисля само за това".
За ускопояване...не знам......четох някъде,че с годините ни намаляват месеците в които имаме овулация и може би не сме го нацелили с теб още.Ние сега пробваме четвърти месец и ако пак ми дойде,тогава ще мисля за изледвания.
Но така или иначе нищо друго не ме вълнува напоследък...нито работа,нито празници,а ето че не съм само аз така. fingerscrossed

# 3
  • Мнения: 1 612
Хеи недей да се отчайваш. Та Вие опитвате едва от 3 месеца.
Според докторите за да се говори за проблем трябва да е минала поне година.
Така, че горе главата и смело и този месец!!!
Ние тук всички ще ти стискаме палци и ще се  Praynig за теб!

# 4
  • Мнения: 4 212
Ами психи4еската настройка също е много важна, понякога тялото отказва...
знам, 4е има месеци в годината когато жената няма овулация, има моменти в която тя е толкова кратка, 4е може и да не я улу4ите, при всеки е стого индивидуално.
За сега мисля, 4е нямате проблем, ако ще бъдеш по спокойна оба4е, направете си едни профилакти4ни изследвания, на теб и съпруга.
Но за мен много е важно психи4ески да си положително настроена, спокойна и все ще дойде момента когато ще стане.Има моми4ета тук, 4акат половин година, една година и не са се отказали или от4аяли.
Желая ти успех и стискам палци скоро да се похвалиш. Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 1 441
Да де ама аз правих тестове за овулация, те отчетоха овулация, ние я използвахме пълноценно и пак нищо. Може ли тестовете да отчетат овулация, а пък всъщност да няма?
Знам, че 3 месеца са малко, ама уж правим всичко както трябва и точно това ме обезсърчава - просто не знам какво повече да направя Sad
А иначе сте много прави за положителната настройка, ама пусто като не мога да си пренавия мозъка. Депресира ме и фактът, че съм вече на 30, чакам си още първата бременност и все си мисля, че времето върви, а пък аз....... благодаря ви за подкрепата, имам нужда сега от положителни мисли.

# 6
  • Мнения: 2 494
Нали знаеш че не е въпроса само в овулацията, мисля е щом са я отчели си имала, което е супер. Но следват други процедурки в организма , които може да не са успешни този месец....другия месец ти пожелавам всичко да стане.....
Опитай се да се усмихваш повече, действа позитивно, поне на мен....... Laughing

# 7
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Ха сега и аз да си кажа. Вече 6 пълни месеца опити и до там. Всеки месец с тестове за ову определям ову , не сме пропускали и нищо. Оказа се обаче че имам бактериална инфекция, не гъби от които ме цериха все. Сега ми приключи лечението. Но не знам в кой ден на цикъла съм и хич не искам да знам. Имам нови тесове , но няма да ги ползвам. Много по хубаво е да опитваме . Ще пробвам тая теория, че може и да не се получава защото го искам прекалено много.юю

Може би и при вас няма проблем, просто трябва да почакате малко.

# 8
  • Мнения: 660
Световната статистика била,че най-много деца се зачевали февруари и март.Аз също съм в нея с малкия.Може би ни е наближил звездния миг,момичета. newsm44

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Цитат на: Milian
Световната статистика била,че най-много деца се зачевали февруари и март....


Така , така ! Sad  И аз съм в таз статистика ! И двата броя!
И на мен сега ми приключва лечението и можем да действаме имено от февруари , а аз не искам пак тогаваааааааааааа..... Cry  Close  !

А ти BAN , наистина се опитай да се въоръжиш с търпение и спокойствие , защото три месеца са много кратък период ! Успех ! Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 441
Благодаря ви за подкрепата момичета, просто имах нужда да си изприказвам болката. Сега поне ми е по-спокойно.

Мимито, аз преди да реша да се хвърля в приключение с това забраменяване, ходих на преглед - профилактично. Оказа се, че и аз имам някакви дзверове, които излекувах и тогава започнахме да се стараем - на чисто Simple Smile. Аз и от сериозните опити ги броя 3 месеца - иначе предишните, спорадични усилия да уцелим момента, не ги смятам.  Опитвам се да си наложа да мисля позитивно, ама около мен всички изпозабременяха и ме депресират допълнително.

Милан, мисля че е дошъл и при нас момента да влезем в световната статистика. От твоята уста, в ушите на когото трябва.

# 11
Знаеш ли, прекалено кратко е времето, в което си опитвала, за да се говори за проблеми.
Аз опитвах 4 месеца и нищо. После в пълно отчаяние за 2 месеца спрях. Но дази година я започвам на чисто  и ще пробвам всеки месец до края на годината и чак тогава ще говоря за проблеми, които според лекарят ми ВИДИМО нямам.
А иначе в 4-те месеца на пробване си мерех увото на УЗО и както се казва улучвахме дори и часовете, но нищо ето защо спрях да си почина от неприятните емоции.
Мисля, че всички сме минали през тези 3-4 месеца, които са най-стресиращи.
После ставаш по спокоен, по търпелив.
Аз лично вече не сънувам кошмари и съм спокойна да пробвам, пък ако стане, като не ще мисля.
За годините -- твоите не са много.
Аз трябва да се притеснявам, защото след няколко дни навършвам 35 в опити да имам за пръв път бебе.
УСПЕХ.

# 12
  • Мнения: 7 718
Бан, щом си на 30 може би не е лошо да си направиш едни хормони.

# 13
Цитат на: BAN
Да де ама аз правих тестове за овулация, те отчетоха овулация, ние я използвахме пълноценно и пак нищо. Може ли тестовете да отчетат овулация, а пък всъщност да няма?
Знам, че 3 месеца са малко, ама уж правим всичко както трябва и точно това ме обезсърчава - просто не знам какво повече да направя Sad
А иначе сте много прави за положителната настройка, ама пусто като не мога да си пренавия мозъка. Депресира ме и фактът, че съм вече на 30, чакам си още първата бременност и все си мисля, че времето върви, а пък аз....... благодаря ви за подкрепата, имам нужда сега от положителни мисли.


напълно е възможно всичко да ти е наред и да си уцелила точно овулацията и да не е станало! вероятността за зачеване във всеки един цикъл при напълно здрава двойка е едва 20% - опитай се да го осмислиш това! при това, тия проценти не се натрупват - тоест, като сте опитвали 3 месеца, не значи, че процентът на успех се дига на 60%!!!

медицината дава средно 1 година редовен секс без предпазване като период, в който здравите двойки успяват да заченат.
кво кат си на 30, не разбирам?
иди на лекар, но ще те върнат да дойдеш пак след 1 година - гаранция....

# 14
  • Мнения: 694
Недейте да се отчайвате. Та било 3-5 или 6м. са нищо. Цели две години го провихме това дете. Чакането беше убийствено. След задължителните изследвания и то след първата година и всичко се беше наред, просто реших, че не ми е писано да имам деца. Неможех да мисля за друго. Накрая реших да почна нова работа и точно когато най-малко го очаквах то се получи. Получи се след 2г. Това което разбрах, че всичко това е било на психическа основа. Не съм компетентна, но това което разбрах, че мислейки нон стоп за това някакъв хормон се задействал и подтискал нещо си. Немога да си спомня как точно беше, но е факт от доста гинеколози го научих.
Мислете позитивно и не ходете по лекари преди да мине 1г.

Общи условия

Активация на акаунт