Френски мадами - пак 3?

  • 20 650
  • 279
  •   1
Отговори
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 567
Здравейте момичета!

Май предната ни тема е загубена из архивите, поне така разбрах, та затова се престраших да отворя нова...
Нищо, здраве да има  Grinning, съобщенията пак ще ги напишем  Laughing

Седнала съм набързо да видя как сте, преди да заминем при свеки на обед (по случай заминаването на майка ми, която пътува другата неделя).

Мислех си тия дни (след като преди няколко дни пообиколих темите от другите държави... ) дали да не взема да спретна една карта на Франция с нашите местожителства... Какво ще кажете?

Ох, дзверюшката почна да ме дърпа за ръкава: "maman viens" , ще гледам да мина за по-дълго довечера след като заспи (кажете, към коя възраст почват да играят сами???  Wink)

Лек ден на всички!


# 1
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Ама и ние сме едни късметлийки... То4но на 4 декември беше отворена нашата 3 тема  Crazy

Rotsa, идеята ти е добра за картата. Да не би да е нещо като световния атлас, на който си слагахме местожителството? Ето го тук  http://www.frappr.com/bgmammiv4uzbina

А знаете ли дали има особеност при готвенето на Патат Дус или е като при обикновените картофи?

# 2
  • Мнения: X
Здравейте,
аз да се разпиша че съм жива все още, много уморена и недоспала...ама пък то си се и очакваше.
Не знам майка ми като си замине по Коледа как ще се справям сама с двамата.
Тук вече сме коледно настроени, сложихме украсата и елхата, венеца на вратата и всичко както си му е реда.
Днес купихме подаръка на Бобо, пожела си оня ден на дядо Коледа "голяма играчка". Преди седмица желанието беше голям трактор с ремарке, но го убедихме че в магазина на дядо Коледа няма такива. Само такова возило ми липсва в малкия ни апартамент - има си вече колело и камион за бутане с крака. Мислех да му вземем и лаптоп - на [V Tech] има страхотни - един с героите на Дисни харесах, но май е още малък- дават ги от 3 години натам. Ще го вземем за рожденния му ден. Чудя де на малкия какво да му вземем за Коледа, давайте идеи.Трябва да е сравнително голяма играчка , може и за доста по-натам.Ще ми се да развива някакви умения. Имаме доста бебешки играчки от баткото, но ми се иска нещо и за Ники да вземем. Още повече че имаме да оползотворяваме още един купон за 26 евро от работата на мъжът ми...така че трябва да го похарча някак. Дадоха по купон на детенце, много приятна изненада.
Това е от мен, бягам да кърмя. Малката ламя Ники си има ново индианско име - Голямата глътка. Много лаком тоя човек, страшна работа. И разбира се наддава доста, в червъртък педито пак ни освирка. да си гледат работата, БГ децата така си растат.

Целувки и пишете !

# 3
  • Мнения: 664
Парижки мами, какво ще кажете да се видим следващия уикенд? Ако не, както идват празници, ще остане за следващата година.

# 4
Здравейте   Heart Eyes,
чета ви от скоро и ми е страшно интересно. Обаче незнам как да се запиша във форума, трябва да се регистрирам в абв- но там незнам защо не мога да се регистрирам.
Ако някои разбира за какво иде реч.... newsm78

# 5
  • Мнения: 847
Здравейте мацки,
нещо теми4ката замря или това е защото наближават коледните празници..
Тук в БГ е също студено и даже на места казаха 4е ще завали сняг...ние току що се прибираме от неделната разходка и познайте какво видяхме-колене на cochon.. LaughingНещо да ви напомня...и как миришеше... Mr. Green...и ракийката... Laughing
Ина4е миналия ден в 4етвъртък стана тежка катастрофа и има 15 души загинали ,незнам дали сте видели от някъде ...край град Бяла,просто такава трагедия.. CryДнес е обявен траурен ден.. Cry и сега се търси виновен-дали държавата ,дали някой друг...и то заради тази гъста мъгла която имаше ,а предполагам вси4ки знаете как се кара в БГ...за съжаление...
Ина4е ,със закъснение да 4еститя на вси4ки у4ащи мами Студентския празник ..и да им пожелая успешно взимане на изпитите.. Hug  bouquet
Новафрен4-трябва да се регистрираш в сайта на бг мамма, абв предполагам ти е за адрес имейл..пробвай някъде другаде...и Добре дошла все пак..
Мистик къде се загуби,много целувки на садураната Heart Eyes
Мамо Щрумф как сте с Тони ,хайде малко остана и ще се видим на кайве.. Heart Eyes
На другите лек ден и успешна нова седмица от мен..  bouquet

# 6
  • Мнения: 353
Здравейте Мадами,
Моят стаж свърши.И чак сега ме връхлетя яката умора.Явно съм била много мобилизирана да го направя и сега като се отпуснах съм толкова скапана,че не мога да стана от леглото...
Ето ви два любими мои сайта за готвене:www.cuisine-recettes.com (na fr e) i[url]]www.cuisine-recettes.com (na fr e) ihttps://www.receptite.com (na bg)
Не помня кой питаше за касулето...да като нашенския фасул се готви,само че се слага месо-колкото по-разнообразно,толкова по-хубаво.Аз слагам merguez,наденици,лардон,ребърца...Естествено най-вкусно  е с патешко месо.В оригиналната рецепта го подправят с чесън и дафинов лист,ама хайде няма нужда...
Аниа-Аз съм ОК засега за този week-end,ама ще потвърдя по-късно.
Защото ние се местим,веднага щом Пламен попривърши.Апартамента беше ужасен бордел-разноцветни тапети,изпокъсани кабели и теч в банята,които мокри стената на спалнята и съответно тя е цялата в мухъл...А ни липсват и мебели,та ще ходим по магазините да пазаруваме.Слава Богу,че мъжлето умee много неща и има шанс този апартамент да стане хубав.Аз мъничко сам се депресирала с това местене и ремонта,но...
Мише,цункай малкия гладник от мен.Браво на момчето.
Да,чухме за катастрофата-голяма трагедия.Mир за душите на невинните жертви,и много кураж за близките им...
Zdravey novafrench-napravi si registraciq tuk ,ne v abv.Tam e samo za poshta.

# 7
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 567
Здравейте и от мен!

Днес малката хала е във форма - не е спряла от сутринта, дори се възползва от моментното ни невнимание сутринта и си натопи лигавника в тоалетната и забърса стените и пода, докато успеем да я изловим  Laughing. Вече успя и да опоска половината ми гирлянда със звездички на прозореца... Абе при нас е весело  Crazy

И аз да честитя на патерици празника на студентите сред нас (Шомонт, ако ни гледаш  Laughing), както и именния ден на Аня, който беше вчера   bouquet.

За катастрофата в Бяла четох по вестниците, мир на праха на така нелепо загиналите хора.  Praynig

За другия уикенд, нямам проблем, стига да не е в неделя сутрин, че ще изпращаме майка ми на летището (ако мъглата се вдигне дотогава и летище София приема). Пък живот и здраве, ще черпя за нова работа  Grinning.

Щрумфет, при вас вече е съвсем коледно настроение - щом сте стигнали до прасето  Laughing.  Аз само укрсата сложих, тия дни и елхата ще глася Simple Smile.

Мамо Щрумф, патат дус я готвя по абсолютно същия начин като нормалните картофи. Аз няколко пъти съм ги правила на пюре, а иначе видях една рецепта за супа от патат дус с крутони от царевичен хляб, изглеждаше страхотно! И аз да допълня един сайт с рецепти - www.marmiton.org , на френски, доста е известен и може вече  да го знаете, ама нали съм Роца Подробната, аз да си кажа...  Grinning

Шомонт, има ли изгледи да свършите с ремонта преди празниците и да посрещате Новата година в нова къща? А теча собственика ли ще го оправи? Имаш късмет, че мъжът ти е майстор, и може да оправя много неща. Вкъщи като се нанасяхме, аз боядисвах  Laughing

Мишенце, направо ти се възхищавам, на теб и на Мария как успявате да се справяте с две деца, от които едното бебе! На мен една Камбанка ми идва много, а уж искам две... Малкият Никола голям лакомник - да не му е уроки! Нека си хапва детето, щом му се яде, то за растежа сили трябват!   Grinning Иначе за подарък, ако искаш да е за по-нататък (ако правилно съм разбрала), може да му вземете една от книжките на Фишер Прайс - от тези, които се отварят и има песнички или стихчета. На Клое й подариха една такава, беше още на 3 месеца, дадох и я като стана на около 5, и досега понякога се заиграва с нея...

Мистик, как си? Включваш ли се в кю-то понякога?  Wink

NovaFrench, ако искаш да се регистрираш, отгоре на страницата има рубрика "влез" или  "регистрирай се". Натискаш "регистрирай се", там си даваш мейла, избираш си ник и парола. После на мейла ти пращат съобщение, че си активирана (затова трябва и адресът ти да е валиден), и после можеш да си влезеш в профила и да си го настроиш както искаш.

# 8
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Мишенце, сноЩи готвих твоята крем-супа от тикви4ки, ммм...  bowuu И сиренето Boursin сложих, това с 4есън и подправки, но не видях да пише 4е е специално за готвене(да не съм се объркала нещо  newsm78 ). Но беше много вкусна. За утре ми се ще да пробвам La Tartifflette, дано не ми из4езне желанието  Laughing

Роца, а твоята Камбанка може ли да си отваря сама вратите? Тони е още малък и не стига дръжките и засега се предпазвам от подобни изненади, ама да видим после  Crazy

Шомон, гледай по-позитивно на местенето, накрая ще сте в ново и уредено жилище  Party  Аз питах за касулето, защото гледах веднъж как го поръсват с галета и след като е сварено в тенджера, го сложиха във фурната.

Щрумфет, добре сме  Heart Eyes Тони има грос рино (май ринофарингит, ще ре4е  newsm78 ), но и зъбите го притесняват. В4ера го водих на кине да го продуха  Rolling Eyes 

novafrench, моми4етата са те посъветвали ве4е- регистрирай се и идвай- добре си ни дошла  Hug

# 9
  • Мнения: 847
Добър ве4ер дами!
Бебо заспа рано и сега съм свободна пред компа.. Laughing
Ротца-да,тук от всякъде е коледно-,а за прасенцето ми какво да и кажа-аз съм от малък град и минавайки по една улица попаднахме на това... Grinning
А ина4е днес си нагласих елхата-изкуствена е ,но с малкия няма как..А той милия голяма радост,големи възгласи ,ах,их ,и не пипа ,4ак се 4удя как се сдържа...но разбра от Не пипай...та така...Украсихме и елхата на двора,на терасата сложихме гирлянди,остана да сложим лампи4ките.
Вие тука за манджи си говорите,аз съм сега в отпуска при мама Mr. Green и само питам какво ще ядем Joy
Шомон ,я го дай по весело,виж каква смела жена си!  bouquetПък и идва Коледа ,подаръци ,хапване,ще си посрещнеш бебо в нов дом,ще си напазарувате нови мебели,какво по хубаво от това?Една силна прегръдка от мен Hug Heart Eyes
Мишенце ,Браво и на теб ,за куража и да нацелуваш малкия гладник от нас.. Hug
Аня и твоята госпожица е голяма сладурана  Heart Eyes
Мамо Щрумф ,вие да оздраявате бързо   Hug,и на нас ни никнат зъби и сме сополиви ,и нервни...и то тези кътници дето на вас ви никнаха това лято...И дупенцето му е едно за4ерено ...
Хайде банда ,оставям ви ,отивам да похапна малко ,лека ве4ер ви желая. Hug
Ха

# 10
Privet mai4eta kredora neshto ne raboti.
Otdavna ne biah pisala i iskah da vi pratia malko zelouvki i ot nas, no shte probvam pak na balgarski (razberi na kirilitza).

# 11
  • Мнения: 1 909
Здравейте, момичета!

И аз съм на тема подаръци - дайте идея за някой бейби-джим, искам да взема за малката, но така че да може по-дълго време да го ползува, пък и баткото евентуално... newsm78

# 12
  • Мнения: 353
Здравейте момичета и благодаря за окуражаването...  bouquet
Ремонта върви добре.Всичко е за сметка на собственика.Той каза да се изхвърли всичко и да се замени с ново-включително паркет и PVC дограма.Не знам как са живяли предишните ,но и лампи нямаше даже...Мебелите си остават наша грижа обаче.

Мама Струмпф-Касулето го запичам и аз, не слагам галета,но слагам чушки.При всички положения се прави гъсто,не като фасул-чорба.
И много обичам тартифлет-стискам ти палци.Имам и една рецепта, в която сварените,обелени и нарязани картофи се задушават в чаша бяло с вино и малко сметана, и после се продължава по рецептата,но соса се прехвърля в тавата... м-м-м-м-м

Gian-аз ползвам сайта 2cyr.com.Пиша си на латиница и после програмката го превежда.
Ротса- Камбанка=Хулиганка Joy Joy Joy    Сега ми е смешно,ама кой знае какво ме чака и мен.Особенно,ако бебо се пръкне с дебела глава като татко си. Joy

# 13
  • France - Toulouse
  • Мнения: 95
Здравейте,
нямам интернет вкъщи  от две седмици и по тази при4ина  рядко се мяркам във форума, 4е в работата не ми остава време, а пък и не върви да седна да с и 4ета БГ мама. Сменихме си достав4ика вкъщи от Алис минахме на Фрий, но модема Фрий, който полу4ихме не работи та сега 4акаме нов. Гледам Поля не е писала напоследък дано вси4ко при тях да е на ред, 4е и те имаха големи преживелици с дегрупажи, модеми и т.н.
Роца, извинявай, 4е не ти отговорих на ЛС след като изяснихме общите роднини, аз съм тук от 9 години, у4их в Париж и после се преместихме тук в Тулуза, 4е мъжът ми е от тук , работя в Airbus, занимавам се с анализ на процеси (това сигурно нищо не зна4и на български) и статисти4ески индикатори, водя се консултант,а у4их икономика и управление.
В края на миналата тема видях, 4е се появи едно моми4е от Алби, но за4езна.
Заговорили сте се за касуле, аз не го оби4ам, 4е ми е  тежко, но нали се води местен специалитет та знам, 4е се слага ов4е месо и гъша мас.

Поздрави на вси4ки, захващам се пак за работа, 4е се отплеснах

Последна редакция: вт, 12 дек 2006, 11:46 от svety

# 14
  • Мнения: X
Мацки, помагайте с инфо, ако можете...
Френските пощи (тоест Chronopost) ми изгубиха оригинала на Акта за раждане на Ники. Дали ще мога да извадя нов? Нали е само 1 екземпляр?
Отделно...не знам какво да ги правя пощите. Бива ли така ? 50 евро за спешна пратка до Бг и сега си измиват ръцете че не била тяхна вината? Добре де, кой носи отговорността? Не мога да намеря с кои куриери работят Chronopost в Бг, за да задвижим и там търсенето. В сaiта на Chronopost има инфо за писмото ми само от деня на изпращането и толкова...
Какво да правя? Някой имал ли е такъв случай?

Общи условия

Активация на акаунт