Менструация след противозачатъчни

  • 1 086
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте, това ми е първата тема и не ми се сърдете ако не съм я пуснал на правилното място, но трябва да ви попитам нещо:
Нормално ли е приятелката ми след като е пила "Диане 35" 3 месеца и "Ясмин" 1 месец, като спре да пие хапчетата, да и закъснее със седмица или повече!? Благодаря за отговорите предварително;)

Последна редакция: сб, 09 дек 2006, 23:53 от Аурелия

# 1
  • Мнения: 7 718
Възможно е да е от противозачатъните. Все пак да направи тест за бременост. И ако и закъснее още една седмица да отива на лекар, независимо от резултата от теста.

# 2
  • Мнения: 373
  По принцип е възможно да е от хапчетата,въпреки , че една от функциите (освен противозачатъчната) е да нормализират нивата на хормоните , т.е. изписват се и за нормализиране на цикъла понякога. Възможно е и , защото е сменила двата най-крайни медикамента-Диане, който е един от най-неподходящите за млади момичета поради високите си нива на хормони, и "Ясмин",който е възможно най-ниско дозираният хормонален препарат.  Надявам се,и двамата  знаете, че след приема на противозачатъчни най-лесно се забременява.Нека все пак приятелката ти си направи един тест за бременност или да посети гинеколога си. Wink

# 3
значи, направили сме 4 теста, последниа беше днес (09.12.2006) и днес е 7/8 ден от закъснението Simple Smile

Поправка!! : заравих да кажа че всички тестове се отрицателни!;)

Последна редакция: сб, 09 дек 2006, 18:44 от haemal

# 4
  • София
  • Мнения: 1 244
Една позната има проблем с цикъла при спиране на противозачатъчни - въобще не й идва. Не съм я разпитвала, но май е до организъм и хормони.
Идете на лекар!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 043
По принцип е възможно, но най-добре да отиде на лекар.

значи, направили сме 4 теста, последниа беше днес (09.12.2006) и днес е 7/8 ден от закъснението Simple Smile
Поправка!! : заравих да кажа че всички тестове се отрицателни!;)

Това въобще да не ви успокоява (в случай, че бременността е нежелана, де). На толкова ранен етап е възможно тестовете да са отрицателни, а бременност да има.

Общи условия

Активация на акаунт