някой като нас

  • 1 122
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 122
здравейте на всички! Откриха ни бактерия в нослето, немога точно да произнеса името и, но е причинител на пневмония, отит, минингит. Дъщеря ми е на 1г.9м. сега в нослето слагаме Bactroban, което е локален антибиотик, но лекарката каза, ако искам да и давам и Augmentin сироп.Незная дали да почвам антибиотика при положение, че в момента ни няма нищо, в смисъл такъв, че бактерията е открита сямо в нослето, а флората в гърлото е напълно нормална, там бактерия не откриха. Затова пиша ако има някой с подобен проблем на нашия или го е прекарал това чудо моля да помогне. Предварително благодаря! Знам, че се изписа много за бактериите, но друго е когато човек сподели! А и незнам сега да го давам ли този Augmentin при положение, че преди по малко от  месец бяхме пак на антибиотик, но сега сме сравнително добре, или ще се оправим само с михлема? Моля ви дайте съвет!

# 1
  • Мнения: 1 809
Моят съвет е да го дадеш.Моят син имаше такава бактерия и ни направиха посявка,за да се види от кой антибиотик се повлиява.Изписаха ни антибиотик,но сега не се сещам как се казваше.Ако не го дадеш антибиотика,бнактерията стои и не знаеш в кой момент ще се активизира и каква поразия може да направи!!!Само с мехлем няма да мине за съжаление.Този антибиотик след посявка ли го назначиха?Питам защото много важно е да се изпише точния антибиотик.Има бактерии ,които не се повлияват от всеки антибиотик.Обърни сериозно внимание на проблема и докато не си сигурна,че бактерията е изчистена не спирай да търсиш вариянти на лечение.Заведи детето на специалист.Ще ти кажа нещо,не за да те плаша,а а ти подчертая че не е безобидна тази бактерия.детето на моя позната сега е 2-ри клас.Постоянно боледува ощо от времето ,когато е било на градина.Никой не и казва да направи изследвания за да се разбере има ли бактерия .Здравето на детето доста се влоши с времето...ангини,пневмонии и беше на път към астма.Случайно попадат на лекар УНГ и той ги кара да направят изследвания,посявки ит.н.Точно с такава бактерия е било.Сега от 2 години насам всяка година пие някакъв антибиотик,без нзачение дали е болен в момента.Много трудно се премахва бактерията,а е опасна.Вземи мерки!!!Не е страшно,но трябва упоритост!!Успех!

Последна редакция: сб, 09 дек 2006, 20:07 от MALVINA

# 2
  • Мнения: 816
Не бих го дала  Naughty

И двете ми деца имаха бактерии в носния секрет.  Голямата изпи два АБ и пак не се изчисти, а направи отит преди почти 4 години.
Малката я излекувах а хомеопатия от тези бактерии  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 3 610
Ако нямате оплаквания не е необходимо да пиете Аугментин.Бактробана също е антибиотик но локален и се маже в носа където е и бактерията.А има ли оплаквания от носа,защото е възможно просто да имате носителство за което да не е необходимо нищо да се прави newsm78,но каквото и да е Аугментина е излишен и ви го е изписала докторката за да се презастрахова Peace

# 4
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
Ние пък правихме три курса по десет дена лечение с Бактробан, но уви ефект нулев. Накрая пихме орален антибиотик и се изчестихме успешно. Явно при всички е различно. Аз лично бих предпочела да дам Аугментина, ако наистина излиза в антибиограмата.

# 5
  • Мнения: 326
Zdraveite, nie sashto imame tazi bakteria no lekarkata kaza che niama rezistenten antibiotak i ni prashta v Sofia za specialna vaksina

# 6
  • Мнения: 122
Аз също чух за тази ваксина. Можеш ли да ми дадеш пове4е информация за нея. Колко струва и намира ли се лесно. Мисля след контролната микробиология да поразпитам за нея и ако трябва и ние да я слагаме. Сега ще караме с михлема и АБ-то и ще видим какво ще стане. Решила съм този път да се боря с нокти и зъби докато получа някакъв резултат, защото ми писна от лекари които неприкъснато ни въртят в един и същи кръг.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Zdraveite, nie sashto imame tazi bakteria no lekarkata kaza che niama rezistenten antibiotak i ni prashta v Sofia za specialna vaksina

АБ не може да е резистентен... Бактерията е резистентна на дадения АБ.
Аз бих избрала АБ пред ваксината  Peace Колкото повече чета, толкова повече се убеждавам, че ваксините са ненужни  Naughty И лично аз съм се ограничила до задължителните такива.
А щом са изписали АБ, това би трябвало да е след посявка и антибиограма. Не бих се доверила единствено на локалния АБ Бактробан.

# 8
  • Мнения: 326
Znachi az ne obiasnih kakto triabva. Sled 1 izsledvane otkriha bakteria v nosa ot druga grupa. Pri 2 izsledvane bakteriata beshe ot savsem druga grupa i lekarkata kaza che niama antibiotik rezistenten na tova neshto i za tova me prashta v Sofia da i vkarat niakakvi antitela, koito gi ima samo tam

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Znachi az ne obiasnih kakto triabva. Sled 1 izsledvane otkriha bakteria v nosa ot druga grupa. Pri 2 izsledvane bakteriata beshe ot savsem druga grupa i lekarkata kaza che niama antibiotik rezistenten na tova neshto i za tova me prashta v Sofia da i vkarat niakakvi antitela, koito gi ima samo tam

Ама да де, но аз ти казвам, че бактерията е резистентна на даден АБ, не самият АБ  Peace Резистентен означава устойчив...

# 10
  • Мнения: 326
Neznam obache lekarkata kazva che niama AB s koito da ia izlekuva i edinstvenia variant e v Sofia

# 11
  • Мнения: 122
нашия АБ го изписаха от микробиологията след посябка. Незнам дано се оправим, изследванията показаха, че в нослето нямаме въобще нормална флора и това благодарение на АБ-те които сме пили до сега.

# 12
  • Мнения: 122
ОХ! Мами, какво да ви разправям.... Изпихме си АБ-ка, Мазахме с мехлема 7 дни, изчакахме още три и сега направихме наново посявка, обаче се оказва че бактериика все още си имаме. Утре ще излязат окончателните резултати. Айде пак АБ, така мисля, ако изпише докторката и какво се оказва едно лекуваме друго рушим. Докога ще издържат тези бъбреци и черен дроб незнам, а и не искам да се замислям. Иде ми не да крещя, а да пищя. Дали ще му се види някога краят? Незнам направо smile3511 smile3514 Споделете опит или мнение.

Общи условия

Активация на акаунт