преждевременно раждане

  • 1 480
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
здревейте бъдещи и настоящи майки!моето бебе се роди с 45 дни по-рано заради внезапно повишаване на кръвното ми.сега вече всичко е наред, но докторите в Шумен се бориха за живота ни с всички сили.За щастие сега си гледаме малката Калина от 1 месец в къщи, но се притеснявам дали няма да има някакви проблеми занапред.Дали може някои с моята съдба да ми каже?За сега имаме проблем само с нослето-не е хремава ,но е запушено и не може да спи спокийно и да се храни.Докторите казаха само да промивам с физиологичен разтвор като го капвам в носа ,но не помага особено.Дайте съвет как да помогна на бебо?Благодаря ви предварително!!

# 1
  • Мнения: 22
Здравей, Kamyst.
Съжалявам за случилото се ,но важното е че сте добре с бебчо,а относно запушеното носле си спомням,че и сина ми като се роди беше така и доста време и аз го промивах със физиологичен разствор и с една помпичка издърпвах секрета.Докторката тогава ми беше казала че това се дължи на стеснени носови каналчета и че след време ще се оправи. При вас сигурно причината е същата, защото не ми се вярва толкова рано да е настинало.
Чао

# 2
  • Мнения: 104
И моята малка дъщеря се роди преждевременно.Беше дребничка и всички се чудеха дали от "това нещо" ще излезе човек.Пък тя взе, че се оказа страшно жилава Simple Smile Даже имахме проблем с бурния растеж-явно беше решила да си навакса. Вече е на 6 годинки. Много ни е умничка Simple Smile Танцува балет от 3-годишна (по нейно желание). Така че, миличка, не се притеснявай. Ще си отгледаш прекрасно детенце- умничко и здравичко!

# 3
  • Мнения: 4 414
първо да ти кажа ЧЕСТИТО!
радвам се, че сте добре и сте си у дома Hug
моята дъщеря се роди 1 месец по-рано. искам да те уверя, че преждевременното раждане не означава задължително проблеми. стискам палци при вас да няма последствия. това, което бих те посъветвала да направите е бебето да го следи неонатолог. най-добре някой от тези, които са го следили в родилното. профилактично да направите: ТФЕ/трансфонтанелна ехография/ - това е видеоозон на мозъка, който се преви през фонтанелата, безвредно е, а когато бебето е малко се прави лесно докато спи;
преглед при офталмолог за проблеми с очичките;
проверка на слуха;
ако не сте ходили на ортопед, хубаво е да отидете - преждевременно родените бебета са рискови за луксации.
другото, което за мен е много важно - не бързайте със захранването! преждевременно родените са по-податливи на алергии. ако се кърмите, това е най-доброто! ако сте на адаптирано мляко, пак не бързайте. изчакайте до 6-ия месец. във форума за кърмене има много полезни съвети за кърменето и за късното захранване. момичетата са много отзивчиви и ще ти помогнат, ако нещо не ти е ясно.
не се паникьосвай, но следи развитието на бебето и ако нещо те притесни го проверявай при специалист. не зная дали са ти обяснили за коригираната възраст - тъй като бебето е родено 45 дни по-рано, известно време ще върви горе-долу толкова по-назад в развитието си. това е нормално и не бива да те притеснява. дъщеря ми до 6 месец вървеше точно 1 месец след връстниците си в отчетната тема.
сигурна съм, че всичко ще е наред! гушкайте се и се радвайте един на друг Hug
това е, което се сещам за сега. ако има нещо - питай!

# 4
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Здравей и моето малко дете е недоносено, но като гледам Agneshka се е сетила за всичко да ви каже.


За нослето не много често с физиологичния разтвор - защото той наблюдавах, че някакси повече стимулираше секрета от носа.

Иначе моето дете е три месеца родено преждевременно с нищо не сме имали проблеми физически, но някакси психически тези три месеца са три години назад. Сега е 8 год, отложих го от училище с една година сега с триста зора учи българските буквите - но пък говори английски /от филмите/ всяко дете си е интересно по своему. По е оправен със свой характер, но с българския говор и буквите се борим

# 5
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Честито бебче и да расте и се развива без никакви проблеми!
Присъединявам се към всичко, което е писала agneshka В никакъв случай не бързай със захранването.  Моето дете нямаше колики, докато не му дадох сокче на 2,5м. (Родено 2м по-рано) Захранвай го според коригираната възраст, тоест ако сок се дава на 3м, ти му дай на 4,5м.

# 6
  • Мнения: 4 053
присъединява се още една мама на преждевременно родена дама,
а и след думите на agneshka просто няма какво да допълня Hug
всичко ще е наред,
това,че е родена по рано,не значи че е болна Wink

# 7
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Само да допълня - новото е мин 6 месеца за нормално родено дете само на мляко. Естествено недоносените някой път се налага лекарство желязо или вит д /нека си кажат лекарите/  това се дава. Соковете дрязнят стомахчето. А мед забравете /някоя баба да не ви даде акъл/. Също това отдавна се говори, но за стягане на крачетата отдавна е отречено. Защото аз раждах с една млада майка, коята като гледала как се мятат крачетата на детето и във всички посоки, чакаше да си го вземе с нетърпение да си го стегне да му се изправят.  #Crazy

# 8
  • Мнения: 750
За нослетто-казваш 4е слагаш физиологи4ен разтвор!Това добре ,но не прекалявай!Моят съвет е да си вземеш овлажнител за въздух!Да не би в стаята въздуха да е сух и да и и изсушава нослето от което пък да затруднява дишането и newsm78!С моята дъщеря беше така!

Общи условия

Активация на акаунт