Помагайте- как се разширяват кожени обувки?

  • 2 311
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 808
Купих си сстрахотни ботуши, но за съжаление са ми тесни от горната страна на стъпалото. Знам, че с течение на времето кожата ще се отпусне и ще ми "лепнат" за краката, но не искам да чакам. Иначе още в магазина за 5 минути усетих леко отпускане, но ми се вижда безумие да ги разхождам из къщи за по 10 минути докато стане.

Чувала съм, че ако ги намажа със спирт и ги обуя ще стане... Истина ли е? А дали има друг начин? А ако ги намокря?

Моля ви, помагайте, страшно много си харесвам новите ботушки и искам още утре да ги разходя по улиците.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 654
Взимаш някаква кърпа навлажняваш я доста, слагаш я в торбичка и натъпкваш торбичката в обувката. Важното е кожата да се опъне силно, после слагаш обувката в друга торбичка и я пъхаш във фризера. При мен се получи и само с натъпкани обувки без да ги слагам на студено. Стояха си с кърпите 24 часа.

# 2
  • Мнения: 7 723


Чувала съм, че ако ги намажа със спирт и ги обуя ще стане... Истина ли е? 

Да- истина е Shocked

# 3
  • Мнения: 312
Сипваш една водка или производните и разклащаш обувката (без да  изпиваш остатъка Laughing ) и я обуваш у дома, така си се разхождаш,докато обувката не ти стане по мярка.

# 4
  • Мнения: 31
в магазините саламандър продават спрей за отпускане на кожа.мисля,4е се води 'за омекотяване.около 12 лв е.аз си го купих,но все 06те не сум го пробвала,тъй като обувките сами се отпуснаха. от магазина, в който си ги купих обаче ми предложиха варианта с навлажнена кърпа.вероятно и той действа.дано съм ти помогнала.

# 5
  • Мнения: 1 424
Опитай със специален спрей  Peace Аз правя така: пръскаш хубаво от вътрешната страна на обувката и обуваш по-дебели чорапки и ги разтъпкваш поне половин час. Така си отпуснах летните чехли, действа  Peace

# 6
  • Мнения: 13 512
В Пикадили има спрей за разширяване ,струва 6-7 лева. Ползвала съм го,ефикасен е

# 7
  • Мнения: 69
Spreja,koito prodavat v magazinite e neverojaten,moje da se praska i otvan.V nachaloto kojata pobeljava ot spreja,no ne se strjaskai,posle se poema ot kojata,otpuskat se na momenta.Az taka edni botichki si bjah haresala ,no ne mojeh da gi zakopcheja,i oshte v magazina,santimetar po santimetar s napraskvane i gotovo,posle bez problem si gi noseh!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 808
Мноооого ви благодаря на всички.

Следобед ще отида за спрей. Надявам се да се получи, защото ботушите са върхът!!!!

# 9
  • София
  • Мнения: 3 328
Пробвай със спрей или с вода, мен нещо ме страшнее да ползвам спирт за естествена кожа. Един път случайно /дори не беше опит за разширяване/ си съсипах така обувки от естествена кожа - реших да ги избърша с мокра кърпичка /по времето, когато все още ги мокреха със спирт/.

# 10
  • Мнения: 6 164
И аз за спирт знам.

# 11
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Кварталната ни обущарка ми каза един начин. Действа.  Laughing Обуваш влажни много дебели чорапи (може няколко чифта), обуваш обувките и изкарваш така един-два часа. Peace

# 12
  • Мнения: 96
Знам един бабешки начин, който действа - натъпкваш ги с вестници, които са напоени със силна домашна ракия. Е не е необходимо да плумат в ракия, просто напръсквам топката откъм страната, която ще опира в обувката. 

# 13
  • Мнения: 2 575
страшно полезна темичка - чудесни идеи ( бях чувала за спирта, но и аз не бих пробвала) - особено това за спрейчетата, които могат да се пръскат  и отвън е страхотно. Аз винаги имам проблем с боти и ботуши при закопчаването горе на прасеца ( дебеланка съм там) и все се ядосвам, че не става.А когато ботушите са с подплата отвътре, няма как да се намажат там, но щом има начин за отвън  - веднага ще пробвам със спрейче!  bouquet

# 14
  • Мнения: 463
и с навлажнена кърпа става - ефектът е безотказен

Общи условия

Активация на акаунт