Кърмене и лечение с глобули(бетадин и флажил)

  • 2 316
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94
На листовките и на двете лекарства пише, че преминават в кърмата  Rolling Eyes На мен ми изписа само глобулите, защото изрично предупредих, че кърмя. Ходя отскоро при този гинеколог, така че моля за съвет, дали да поставям тези глобули.
Благодаря предварително!

# 1
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Аз използвах бетадин докато кърмех.За флажила нищо не мога да кажа.
Има линк в библиотеката за един сайт,където се проверяват лекарствата по активните им съставки.Провери там.

# 2
не се притеснявай няма проблем моят марио се роди много стремглаво и след раждането ми се наложи едно лечение сдвете лекарства и не съм имала ни най малък проблем и в аптеката като ги купувах и доктора ми каза че няма проблем защот те преминават в кармата но не могат да му навредят лекуваж се спокойно защото от здравето по важно няма

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Флажил може да се ползва, особено ако е само за местно приложение, макар че е възможно да промени вкуса на кърмата (става горчива) и някои бебета може да се дърпат и да са неспокойни по време на храненията.
Бетадинът съдържа йод - а продукти, съдържащи йод, не се прилагат по време на кърмене, защото се натрупват в кърмата в количества до 20 пъти по-високи, отколкото в кръвта. Йодът има отношение към функцията на щитовидната жлеза, така че не е много добра идея да се подлага бебето на такова претоварване. При интравагинално приложение на повидон-йодид (активната съставка на  Бетадин) се отчитат 7-кратно по-високи нива на тироидните показатели при бебето. Според Хейл е категория L4, т.е. - да се използва с изключително внимание или въобще да не се прилага при кърмачки.

Общи условия

Активация на акаунт