imat li pravo?

  • 1 615
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 426
zdraveite mili mami,ne sm pisala v foruma ot septemvri 04, i stra6no mnogo mi lipsvahte .ot togava mi se slu4iha mnogo ne6a,edno ot koito i rajdaneto na sina mi Maxim.ot dekemvri mesec sm v mai4instvo,no rabotodatelqt mi nemi e pla6al ot noemvri kogato bqh v bolni4en.firmata  v koqto rabotq e  v proces na likvidaciq.6efa mi nepreksnato me motae s razni izvineniq 4e 4aka da mu prevedat parite ot noi,no ne vqrvam tam da gi bavqt.firmata mi ima mnogobroini zadljeniq km drjavata i si mislq 4e sa im napravili zapor na vsiki smetki.ne znam km kogo da se obrna za svet  Thinking

# 1
  • Мнения: 1 343
Значи моя съвет е следния.. прекъсни трудовия договор с фирмата и в бюрото по труда попитай могат ли да ти ги изплащат директно на теб. Най - вероятно шефа ти те мота или ако са им под запор сметките няма как да се превеждат от тях пари.
Попитай в НОИ ако искаш за информация те от там ще ти кажат към кого да се обърнеш. Но според мен отърви се от фирмата и в бюрото по труда попитай може ли да се запишеш там и да си получаваш майчинството там. Ако оставиш нещата така само губиш. Заеми се сериозно с нещата.
Късмет !
Не им позволявай да те разиграват и без това майчинството е крайно недостатъчно но си е твое и си само на него предполагам. Чао и кажи какво става.

# 2
  • Varna
  • Мнения: 333
Първо отиди в НОИ при дежурните ревизори и им обясни какъв е проблема. НЕ СИ ПРЕКЪСВАЙ  договора предварително. Миналата година излезе едно писмо на НОИ и можеше да се теглят болнични дори и да не са внесени осигуровките на всички служители, а само твоите. За съжаление не си спомням точно какво пишеше в писмото, но се касаеше за такива случаи.
Отиди в НОИ .

# 3
  • Мнения: 274
Запора няма нищо общо! провери дали изобщо те е усигурявал в НОИ и ако те е осигурявал, те ще ти кажат най-добре как да си вземеш парите, но не си прекратявай договора предварително!

# 4
  • Мнения: 426
Цитат на: WomanitKa
Значи моя съвет е следния.. прекъсни трудовия договор с фирмата и в бюрото по труда попитай могат ли да ти ги изплащат директно на теб. Най - вероятно шефа ти те мота или ако са им под запор сметките няма как да се превеждат от тях пари.
Попитай в НОИ ако искаш за информация те от там ще ти кажат към кого да се обърнеш. Но според мен отърви се от фирмата и в бюрото по труда попитай може ли да се запишеш там и да си получаваш майчинството там. Ако оставиш нещата така само губиш. Заеми се сериозно с нещата.
Късмет !
Не им позволявай да те разиграват и без това майчинството е крайно недостатъчно но си е твое и си само на него предполагам. Чао и кажи какво става.

ne moga da napusna za6oto nqma koi da me izprati na borsata ,ne mogat i da me skratqt za6toto zakona me za6itava taka 4e sk s vrzani ruce #2gunfire  #Puppy dog

# 5
Цитат на: bina

ne moga da napusna za6oto nqma koi da me izprati na borsata ,ne mogat i da me skratqt za6toto zakona me za6itava taka 4e sk s vrzani ruce #2gunfire  #Puppy dog

Можеш по собствено желания,а за пращанено ти сам се пращаш или по точно какво пращане отиваш в социални грижи и те ти го изплащат от датата на прекратяване на договора записан в трудовата книжка(има един тънък момент на мен първия път за да не изгубя майчинство което не ми беше изплатено поисках прекратяването да се запише 3-4 месеца по -рано в книжката(т.е. датата)), но пробвай първо с НОИ.Не бързай да напускаш че тогава майчинството е само 1 година

# 6
  • Мнения: 1 343
Значи след разговор със моята счетоводителка ето какво ми каза тя.
Да отидеш в социални грижи .. да обясниш за какво става дума и да поискаш да си получаваш майчинството сама без фирмата да е посредник . Значи при тоя вариант ще получаваш 100 лв. няма да те осигуряват а осигуровките ще се зачисляват към фирмата. Това е единствения начин поне така ми каза тя.
И пак ти казвам КЪСМЕТ .

# 7
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Бина!
Да ти е жив и здрав сина!
Радвам се, че сте добре!Бях ти писала ЛС и като не отговори си мислех дивотии...
Надявам се да си решиш проблема с майчинството.
Поздрави!

# 8
  • Мнения: 1 343
Обаче незнам мила каква полза имап да стоиш във фирма която е в ликвидация.
Незнам и дали не прекратява трудовите договори самата държава поради невъзможност на фирмата да си плати задълженията. Незнам просто ми се струва най- логично да потърсиш вариант без да разчиташ на такава фирма.

# 9
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Цитат на: bina
Цитат на: WomanitKa
Значи моя съвет е следния.. прекъсни
ne moga da napusna za6oto nqma koi da me izprati na borsata ,ne mogat i da me skratqt za6toto zakona me za6itava taka 4e sk s vrzani ruce #2gunfire  #Puppy dog

ВИНАГИ  можеш да напуснеш и ще получаваш пълното майчинство от 130лв, а не 65лв - както получава една работеща майка. Просто ще си го взимаш май в НОИ... тук не съм сигурна!

И без това при ЛИКВИДАЦИЯ могат НАЙІСПОКОЙНО да те съкратят - това е единствения случай когато дори бременна може да бъде съкратена

Но ако доброволно напуснеш не съм сигурна, че имаш право да отидеш на борсата...
Затова първо провери преди да предприемеш каквото и да е друго дали си осигурявана в НОИ и ги питай как да си защитиш правата в случая с минимални загуби за теб!

УСПЕХ!

# 10
  • Мнения: 2 494
Честито раждане!!! Да ти е много здраво детенцето и много щастие и усмивки да ти донесе!!!  Grinning
Не мога особено да помогна за майчинските, но най добре отиди в НОИ там ще ти разяснят всичко. #Bad Talk Само имай нерви!
Успех!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 5 499
Честито ти бебче!
Само да доплъня, че когато отидеш да получаваш майчинството си от Социлни грижи то става само една година, а ако се водиш на работа и си осигурена е две години.

# 12
Ух пак съм аз като казах че можеш да напуснеш и да си вземеш парите не лъжа,но знам нещата от преди 4г.
Значи преди 4 години взимах майчинството си от фирма на приятели,които злоупотребяваха(колко сълзи изплаках че и парите не ни стигаха).Та тогава разучих нешата прекратявам си договора по еди кой си член по собствено желание означава(питай счетоводител те знаят),Трудовата ми книжка ми е наработата и немога да ти го кажа.И с нея и служебна бележка от фирмата докъде са ми плащали отивам в социални грижи и  те ми го изплащат.Преди беше чрез пощата а сега ти издават картова сметка ,ако имаш за децките направо в нея.Бях писала че трябваше и малък номер да спретна Ето за какво става въпрос Значи майчинство не бях получавала от Август а нещата разбрах и в социални грижи отидох чак ноември.Ония ми казват ами прекрати си договора и ела ,а аз ги питам ами за предишните месеци какво да правя те дигат рамене.Прибрах се вкъщи и се наплаках а после ми дойде идеята отивам и ги питам ами Договора ми е прекратен на 1 август ама още не мога да си взема документите ще ми го платите ли със задна дата.И като разбрах че да Ела да видиш Погнах счетоводителката да ми оправи документите със задна дата И си го получих цялото накуп.(макарче сега закона е и малко по друг май фирмата е длъжна да уведоми НОИ ако напуска работник в някакъв законов срок иначе има глоба.Но пък те ако него знаят ти защо да ги светкаш Затова че са се държали некоректно ли)
Пищеще и нещо за борсата.Та там как е поедно време някой ми пусна мухата че е можело и на борсата да се регистрирам.Отивам и питам .Но ето какъв е отговора Имаш право да се регистрираш на борсата и да получаваш помощ но само там 3 или 6 месеца,но трябва да избереш помощ от борсата или майчинство двете заедно не може.А на мен ми оставаше още година майчинство така че познай какво избрах.А се регистрирах на борсата чак когато детето стан на 3

# 13
веж на този сайт- там можеш и да зададеш въпроси.
http://www.mlsp.government.bg/bg/faq/index.asp

Знам че могат да те съкратят с изричното съгласие на Агенцията по заетостта

http://www.nsz.government.bg/.
Успех

# 14
  • Мнения: 1 343
И без това при ЛИКВИДАЦИЯ могат НАЙІСПОКОЙНО да те съкратят - това е единствения случай когато дори бременна може да бъде съкратена


Именно и аз това казвам.
Най-добре се обади в НОИ подай жалба или молба незнам какво точно и почвай да си ги получаваш сама на дебитна карта.

Общи условия

Активация на акаунт