Отново въпрос за наддаването

  • 860
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 109
Здравейте,
Моето бебче се роди 2,400 кг,само на кърма сме, веднъж на ден и давам АМ, когато не ми достига кърмата.  1-я месец качи 1,200, 2-я- 700 гр.,3-я - 600 гр.,а 4-я  - само 300 гр.Притеснявам се ,че наддава малко, пък и на едно хранене не може да изяде повече от 120 мл/знам, защото се изцеждам/- в момента е 5,200 , а е вече на 4 месеца.Според вас нормално ли е това. Благодаря предварително за отговорите

# 1
  • Мнения: 5 790
Нормално е. Не можеш да очакваш, че на 4-5 месеца ще наддава така, както като новородено. А пък и кърмените бебета наддават скокообразно. Това, че този месец е качила 300 гр, не означава, че другия няма да качи 500-600 грама.

# 2
  • Мнения: 2 019
нормални са и килограмите за месеците

# 3
  • Мнения: 3 360
Нищо притеснително не виждам Laughing-не може да очакваш всеки месец да наддава по колограм,нали? 

# 4
  • Мнения: 1 947
 Бебчето ти вече е удвоило теглото си, че и отгоре. Simple Smile Мойта дебеланка е също на 4 месеца, а още не ги е удвоила (но се роди доста едра). Така че, всичко е наред. Wink

# 5
  • Мнения: 3 089
по всички книги пише, че нормалното наддаване е, ако на 6-я месец бебето е удвоило теглото си от раждането. в този смисъл детето е наддало повече от добре. не се тюхкай, а се радвай, че ти е здравичко. колко грама наддава няма особено значение. а и за инфо - все по-малко ще наддава  Laughing даже в един момент теглото ще започне и да пада  Laughing 

# 6
  • Мнения: 109
Благодаря за отговорите.Вече съм по-спокойна.Някои ми казват, че може би ще е по- добре, ако и давам и други храни освен кърмата, за да приема повече калории, но аз мисля на този етап да не променям нищо в начина на хранене.

# 7
  • Мнения: 2 479
Ако кърмата ти стига,нищо не и липсва на този етап.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 702
Моето бебче се роди 3150. Спадна до 2770. На 4 мес.беше 5270. Аз лично считам това за нормално.
Още повече, че първото ми дете наддаваше по същия начин. Накараха ме да го захраня изкуствено още след първата консултация и сега по картончето от консултациите виждам, че разликата е 100 гр. Явно, че децата ми са такива.

# 9
  • Мнения: 2 956
По лекарските формули на 1 год детето трябва да тежи 3 пъти рожденното тегло...като гледам вие на 1 год ще трябва да сте 3*2.400...7,200 ли прави  newsm78 ехеее- изобщо няма място за притеснения според мен  Hug

# 10
  • Мнения: 6 461
/- в момента е 5,200 , а е вече на 4 месеца.Според вас нормално ли е това. Благодаря предварително за отговорите
тегло на момичета на 4 месеца.
нормални граници: от 5 160  до 8 510
средни стойности: 6 830

В норми сте PeaceНяма за какво да се притесняваш Hug

Общи условия

Активация на акаунт