Хидроцефалия

  • 19 732
  • 147
  •   1
Отговори
  • Мнения: 495
тьрся информация за метода пункция на ликвор и кои го използва.моля помогнете ми.

# 1
  • Мнения: 485
За съжаление има малко написано, например ето тук:
http://ehinaceya.ru/healing/28/#do

# 2
  • Мнения: 113
Здравей, при нас пункция е правена преди операцията за поставяне на клапата, за да се види дали е чист ликвора, тъй като имахме кръвоизлив. Не съм чула чрез пункция да се лекува хидроцефалията, защото тя е еднократна, а щом се събира ликвор, значи има причина за това и то ще продължи и за вбъдеще. Това е което си мисля по пътя на логиката, може и да греша, незнам. Но според мен операцията е най-добрия начин на коригиране на хидроцефалията и колкото по-скоро я направите, толкова по-малки ще са пораженията върху мозъка. Така че недейте чака повече и сложете шънта, сега доколкото разбрах вече е безплатен, поема се от някаква организация мисля. Не се плашете от самата операция - лека е и рисковете от усложнения са нищожно малки.
Успех ви желая и побързайте с взимането на решение!   bouquet

# 3
  • Мнения: 495
мисля за този метод,защото дьщеря ми е на5г. и чак сега разбрахме за увреждането. не знам дали мисля правилно,но ми се иска да избегнем операцията.мисля си ,че ако в нашия случаи може да свьрши работа,то предпочитам пункцията.още не сьм разбрала кои използва този метод и какви са предимствата и недостатьците.

# 4
  • София
  • Мнения: 9 847
Здравей!
И аз също като анитка ще ти напиша,че и на нас ни правих пункция преди операцията,за да се види състава на ликвора.Нашият неврохирург тогава ми обясни,че колкото и пункции да правим,проблема няма да може да се реши с тях.Затова ни сложиха клапата,която стои цял живот в тялото на детето.
И отново като Анитка ще ти кажа,че рисковете от операцията са сведени до минимум.Риск има,разбира се,при всяка операция.Поставянето на клапата на дъщеря ми продължи не повече от 20 минути и на 5 ден си бяхме у дома.

# 5
  • Мнения: 4 414
мисля за този метод,защото дьщеря ми е на5г. и чак сега разбрахме за увреждането. не знам дали мисля правилно,но ми се иска да избегнем операцията.мисля си ,че ако в нашия случаи може да свьрши работа,то предпочитам пункцията.още не сьм разбрала кои използва този метод и какви са предимствата и недостатьците.
възрастта не е от голямо значение. това, че детето е на 5 години не означава, че си е имало 5 години хидроцефалия, която не и е пречела. съвсем възможно е да се е появила скоро. разбирам притесненията ти, но каквото и да ти кажем ние тук/дори от собствен опит/, то ще бъде непрофесионално. направете консултация със специалист възможно най-скоро, задайте му всички въпроси, които ви вълнуват и вземете решение.
това тук е форум, в който пишат лекари. отговарят много бързо на въпросите. ако искаш професионално мнение, можеш да попиташ и там.
успех  bouquet

# 6
моето дете имаше екстремна хидроцефалия, беше безнадежден случай, но му поставиха клапа още когато беше само 1.900кг. той се роди 1,300кг преждевременно. След това претърпя наколко корекции на клапата, тъй като катетъра се запушваше в корема и накрая го преместиха в предсърдието. След последната операция /август 2006/ скенера показа, че хидроцефалията е преодоляна в огромна степен. Правихме и ЕЕГ, което показа, че няма нищо засегнато. Аз също знам, че клапата е най-доброто решение на този проблем. Дори и вчужбина я препоръчват. Минах през целия този ад на съмнения и неописуем страх от грешното решение. Операцията наистина не е тежка и се води за рутинна. Горещо препоръчвам д-р Захаринов от Детска неврохирургия в Пирогов. По време на престоя ни там имаше и други бебета и деца с такива операции и на всички им беше даден шанс.
Имаше и такива, на които им е правена само пункция навремето за да избегнат операция, и сега съжаляваха, че не са направили операция по-рано. Ние също много искахме да стане само с пункция, но сега се радваме,че сложихме клапата. колкото по-рано, толкова по-добре - това е сиурно. Не губете време. Ние сме пресен случай, така че ако имаш нужда ще ти там още подробности. Операция наистина звучи страшно за едно бебе, но когато знаеш, че така даваш шанс на детето, си безкрайно благодарен, че я въобще я правят.

# 7
  • Мнения: 495
здравеиshosho.мозеш ли да ми пишеш повече за пункцията.защо след това се налага операция и кои лекар използва този метод.

# 8
  • Мнения: 495
можеш ли да ми пишеш колко ти струва операцията.знам ,че цените са различни навсякьде,но за ориентир.

# 9
  • Мнения: 495
сьс сигурност децата са изплашени след операцията,но боли ли ги много.как се вьстановяват,тази нощ пьтуваме за софия.

# 10
  • София
  • Мнения: 9 847
сьс сигурност децата са изплашени след операцията,но боли ли ги много.как се вьстановяват,тази нощ пьтуваме за софия.
Мила,аз бих те посъветвала на този етап да не мислиш такива неща-боли ли ги,страх ли ги е...Утре като стане ясно налага ли се операция,тогава ще се настройваш на тази вълна.Бих си позволила да ти дам още един съвет-мисли,че ако се наложи операция,тя сама по себе си не е проблем,а е решение на проблема,и то добро решение.И друго-обади ли се на телефона,който ми поиска?Имай предвид,че ако нямаш предварителна уговорка трудно ще бъдеш приета,пък и лекарите неврохирурзи има натоварена програма.Утре ще стискаме палци новините да са добри.Пиши като се приберете! Praynig

# 11
  • Мнения: 495
трябваше по-рано да се обадя на д-р сурчев.сега оперира,довечера трябва да го потьрся,не сьобразих.д-р Станчева без проблеми ще ни приемеи аз сбьрках като реших,че и с д-р Сурчев ще стане така

# 12
  • София
  • Мнения: 9 847
трябваше по-рано да се обадя на д-р сурчев.сега оперира,довечера трябва да го потьрся,не сьобразих.д-р Станчева без проблеми ще ни приемеи аз сбьрках като реших,че и с д-р Сурчев ще стане така
Обади му се довечера,не се притеснявай,че ще си е вкъщи,той винаги ми казва ако не е спешно да го търся вечер.През деня е труднооткриваем,особено преди обяд.Имай предвид,че дори да ти определи час за прием,вероятността да влезете в посочения час е минимална,почти винаги закъснява,защото е на операция.Ако ти каже да отидеш в частния му кабинет ,то си приготви 30 лв ,толкова мисля,че беше последния път.Успех!

# 13
можеш ли да ми пишеш колко ти струва операцията.знам ,че цените са различни навсякьде,но за ориентир.

операцията за клапа в Пирогов е безплатна. плаща се само по 10лв на ден за придружител. Самата клапа ни струваше 3,000лв. купихме я директно от вносителя.
за пункцията не мога да дам подробности защото не сме правили, както вече обясних. всички ни съветваха да не правим пункция, защото има голяма опасност от инфектиране на ликвора и не е достатъчно ефективно като при клапата. клапата се активира веднага след повишаване на налягането в мозъка. при пункцията доколкото знам ефекта е еднократен, а самия процес на задържане на течност при хидроцефалия непрекъснат. на моето бебе му правиха само веднъж пункция, но с цел  изследване на ликвора. Ако някой специалист наистина ви препоръчва пункция вместо клапа, може би преценява степента на хидроцефалия, не знам.....най-добре е да се консултирате с различни неврохирурзи, ако вече не сте го направили. ние се консултирахме с двама и двамата бяха против пункцията.

# 14
  • Мнения: 495
свьрзах се сьс Сурчев,утре следобед евентуално ще ни приеме.преди това ще ни приеме д-р станчева.разбираемо е да тьрся повече мнения.дано да се видим с д-р сурчев мила Валенце.

Общи условия

Активация на акаунт