Рак на гърдата

  • 2 167
  • 2
  •   1
Отговори
Не,не става въпрос за мен,а за майка ми...Аз съм на 13 години,попринцип пиша в тийн форуми,но не мисля,че ще мога за намеря отговор на въпроите ми там...Но първо малко история:
Винаги родителите ми са ми обяснявали,че майка ми е болна от "болест".На въпроса ми "Каква?"винаги са отговаряли "Ами просто болест.Но много трябва да пазим мама"  newsm78 Естествено така ми го обясняваха като бях на 5-6-7-8 години.Но веджнъж както си разчиствах в къщи,преди 5 години ,намерих книжка за рака на гърдата...за да не я открия беше скрита под килима.Както и да е...Тогава си помислих,че не трябва да си правя прибързани изводи,че може да е просто ей така,за информация.
Много пъти по телевизията пускаха материали за рака.И мама винаги започваше да плаче или просто отиваше в другата стая.Естествено,нито преди 5 години,нито сега съм глупава и си направих своите изводи.От 5 години се правя,че нищо незнам.Официално научих не от мама,а от майка и.Даа...попринцип не съм чувствителна.Ама никак.И все пак преди няколко дена започнах през сълзи да крещя на майка ми,че искам да се оперира и така нататък.Че искам да се бори за живота си...  Cry Тя ми каза,че никой лекар не знаел точно какво и е...Добре,но на мен не ми е приятно да я гледам как се самоунищожава...В смисъл...яде неща,от които всеки друг би напълнял драстично.За няколко месеца от приятно закръглена стана 40 килограма(за справка-аз съм 42)...Косата и преди беше много по-гъста.
Но тя не иска да се оперира.Опитах се да говоря с баща си,за да я накара той..Майка ми посочва като причина парите.Да,така е,не сме много добре финансово усигорени,но доколкото знам,операциите са безплатни,химиотерапията също...Само лекарствата се плащат,а се съмнявам да са по 1000 лева.А аз имам откъде да взема достатъчно пари...
Просто пускам темата,за да питам колко би струвало едно лечение на рак?И колко е ефективно?
Също ме интересува колко приблизително продължава болестта?Имам предвид...след като знам от 5 години...а предполагам,че е болна от по-дълго...боже немога да го напиша...КОЛКО ВРЕМЕ И ОСТАВА,мамка му   Cry  ooooh!
А,и има ли някакъв начин да склоня мама да се оперира?  Cry

# 1
  • София
  • Мнения: 4 423
Мило дете, първо трябва да си сигурна, че е рак - ако е така, 5 години нямаше да е жива и здрава, така че не бързай със заключения.
Само ще ти кажа, че моята мама почина от рак на гърдата и повярвай ми, ако не е лекуван и опериран рака много бързо става нелечим и води до фатален край.
Това ме кара да мисля, че майка ти може би няма рак, това се доказва с биопсия единствено.
На първо място помоли майка ти, да отидете до някой мамолог за да й направи снимка, след това ще мислиш за лекарства и болници.
Пиши какво е станало и не се тревожи без да знаеш какво точно се случва! Hug  bouquet

# 2
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
майка ми мина през този ад преди 2 години .Ако е осигурена няма да и вземат пари за операцията нито за химиотерапията а паследващи лъчетерапии и лекарства също са безплатни.Това по въпросите ти.А иначе никой не може да ти каже колко ще продължи всичко .Важното е кога е хванато има ли метастази ит.н.Но мога да ти кажа че аз бях човека който замъкна едва ли не насила мака ми на лекър.По въпроса за лечението по принцип след химиотерапията и лъчетерапията са на 5 год. подържаща терапия с лекарства това при положение че всичко с изследванията  ео.к а после вече ги водят здрави  и им спират и пенсията по болест.

Общи условия

Активация на акаунт