Имаше ли ромки в стаите, в които раждахте?

  • 2 992
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 259
Здравейте!

Чух, че циганките ги слагали в една стая, отделно от българките...но искам да попитам наистина ли е така?!?

Извинявам се на майките от ромски произход, които са чисти и адекватни, не бих искала да ги обидя...но всички знаем за липсата на хигиена и склонността към кражби на този етнос... #Cussing out

Аз съм се насочила към Окръжна болница и за там ме вълнува най-вече как стоят нещата...

Благодаря предварително...  Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 5 079
Аз раждах в Шейново, и да, имаше една циганка в нашата стая, и аз бях чувала, че ги слагат отделно, но не би. Да ти кажа честно, не ми е пречила, падаше голям бъзик с нея, една от мамите я скъсваше от майтап, че  само чака да дойде някой от "катуна"  Laughing да изпафка по един фас  Shocked, а така и нямаше пари за една най - обикновена помпа за кърма, въпреки, че се препълваше и течеше на чешма. Как не получи мастит тая жена не ми е ясно... ooooh!
Иначе конкретно по въпроса ти, мисля, че ако раждаш с уговорка, трябва предварително да попиташ, щом толкова те притеснява това, на мен не ми е пречило, все пак и условията при нас не бяха върха, но компанията от стаята беше супер колоритна, дори не ми се тръгваше оттам. Mr. Green
Леко раждане ти желая! Hug

# 2
  • Мнения: 2 401
Винаги когато съм лежала по гинекологични причини (Шейново) в стаята ми е имало. Единствено  съм се дразнела когато родата се изсипе на свиждане в стаята.

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Ние бяхме по две в стая,та до мен жената беше от ромски произход.Не ми е пречила,мисля,че и аз на  нея.

# 4
  • Мнения: 382
Аз бях в отделна стая,но определено в другите стаи си бяха омешани Rolling EyesАко имаш уговорка,говори и за стаята.Успех и леко раждане Hug

# 5
  • Мнения: 6 164
Аз съм лежала в Патологията на Шейново, в моята стая нямаше, но в съседната имаше - смесено, не вярвам да ги слагат отделно, би било дискриминация. Раждах в Частна клиника и там естествено роми, а пък и бяхме в самостоятелни стаи. Може да извадиш късмет, какво! Wink

# 6
  • Мнения: 6 461

И през двата ми престоя в болницата ,циганките бяха отделно от остналите жени.
Чувах акушерките когато си говореха за "циганския сектор"......
Това се отнася за Бургас.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 718
И при мен имаше - раждах в Шейново. Но както е казала една мама - беше по-забавно, за нейна сметка - особено като обясняваше на д-ра, че ще врътне някой кючек на изписването и таткото, който бил музикант щял да дойде с оркестъра hahaha Не можах да разбера дали е станало, изписаха ме по-рано

# 8
  • София
  • Мнения: 4 570
Аз и двата пъти раждах в Окръжна. Първият път имахме в стаята една ромка, която беше след секцио. И нейните гурди щяха да се пръснат. Беше 17 годишна, 3-то раждане. Никой не й бил казал да се цеди. И още едно момиче имаше в стаята. Тя пък нямаше коластра и й кърмех щерката. Та, като си тръгвах, ромката каза да не се притеснявала, сега тя щяла да й кърми детето hahaha.
Вторият път нямаше в стаята такива индивиди. Бях в бившите ВИП стаи, а от сестрата разбрах, че ромките били отделно. Успех.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 552
Лежала съм в АГ и окръжна-Варна,отделят ги.Но даже да ти се случи това е само за 2-3 дни.
Лека и спокойна бременност и здраво бебе!

# 10
  • Мнения: 588
И ромите са хора, имат нужда от същото отношение, както ти!
Нервирах се от поста ти!

Я си представи че си се родила с малко по - тъмна кожа и ти викат "циганка"

Раждат по същият начин, както и ти!
Въобще тая тема трябва да се изтрие веднагически по мое мнение!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 969
и в моята имаше една , самонастани се тъй като не й се седяло сама в друга стая Sick

# 12
  • София
  • Мнения: 12 547
И ромите са хора, имат нужда от същото отношение, както ти!
Нервирах се от поста ти!

Я си представи че си се родила с малко по - тъмна кожа и ти викат "циганка"

Раждат по същият начин, както и ти!
Въобще тая тема трябва да се изтрие веднагически по мое мнение!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Предполагам, че авторката на темата не е искала да подклажда етнически конфликти, но мисля, че трябва да се съгласиш за различното отношение на някои роми към собствената им хигиена. Което прави съжителството в една стая, особено когато току що си родила, доста екстремно преживяване.

По темата - в Окръжна болница ги държат отделно.

# 13
  • Мнения: 588
но мисля, че трябва да се съгласиш за различното отношение на някои роми към собствената им хигиена. Което прави съжителството в една стая, особено когато току що си родила, доста екстремно преживяване.

Я си помисли дали няма българки и то доста много с "различното отношение" от твоето към собствената им хигиена?

Пак съм на менение че темата е расистка...

# 14
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Здравей!!!!
Аз раждах  в Плевен и в стаята имаше една ромка,която беше на 16 и раждаше за втори пат.Но нямахме проблеми с нея,а бебето и постоянно спеше,за разлика от едно друго,което плечеше нон стоп.
Успех и леко раждане!!!!! preggo

Общи условия

Активация на акаунт