Буди се с рев и трепери адски много

  • 1 754
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 231
От известно време (2-3 дни) малкта се буди с голям рев,цялата трепери и ако я оставя само за секунда в кошарата или другъде почва да реве много,не мога да отида да измия шишетата камо ли нещо друго да свърша.Много е неспокойна заспива много трудно ,спи по малко,въобщо ужас ooooh!.Не е зъб защото миналия ден ни избиха горните два,моля кажете на какво може да се дължи?

# 1
  • Мнения: 7 723
Имай впредвид, че зъбите не избиват само на повърхността на венеца, а пробиват и месото под венеца, та така, че не е гаранция дали другите зъби не са тръгнали, нищо, че не са "пробили".

Аз мисля, че е абсолютно възможно именно това да е причината Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 231
А ако са зъби с какво да я мажа или да давам сорп,но какъв? newsm78

# 3
  • Мнения: 7 723
 Може да я мажеш с Дентинокс, или друг гел с лидокаин. Незнам какъв сироп да й даваш, освен Панадол , или друг болкоуспокояващ, макар, че не е много препоръчително.
Истината е в Гушкането- спокойно, това ще е временно Thinking

# 4
  • Мнения: 231
да побутна малко темета Grinning

# 5
  • Плевен
  • Мнения: 973
И ние сме в подобно положение, но само нощем. От две нощи обаче , да не чуе   newsm36 нещата са по-добре. Пробвай с Панадол или нещо хомеопатично за успокоение, заедно с Дентинокс за мазане.
Незнам какъв сироп да й даваш, освен Панадол , или друг болкоуспокояващ, макар, че не е много препоръчително.
Защо не е препоръчително ?

# 6
  • София
  • Мнения: 630
Малката също се буди по подобен начин. Тъй като я кърмя, лесно се успокоява когато я сложа на гърдата. В моментите когато ме няма, таткото я успокоява само с гушкане. Мисля, че някои деца преминават през такъв период и го свързвам с никненето на зъбки.

# 7
  • Мнения: 2 952
    В тези месеци  го има това явление...и със Саги беше така.Вълна е , минава......психологически детето в този период осъзнава връзката с родителите и зависимостта си от тях (особено от мама, ако тя е винаги с детето Simple Smile )  Този период отминава сравнително бързо....при нас беше  между 8 и 9 месец някъде ....луда работа....все едно го изоставям .....така се дереше...Детето иска  внимание  и след като си  "потвърди"  връзката  се успокоява.Но сега е времето да се държи на създадените навици(например спането в опр.  час , спането сам в стая ....и др. ско има такива).Ако не - ще отвикне и после ще трябва да се учи наново.Малките бързо отвикват.Това е "опасността" в тоя период...после ще ти разкаже играта Simple Smile

# 8
  • Мнения: 3 499
От зъбките е.

# 9
  • Мнения: 2 952
   Може да е от  зъбки, може да е комбинирано както казах.....Ако е от   зъбки ще  видиш ,че се плюнчи много.....чак  си мокри блузката....Има  втвърдяване на венчетата отпред и зачервяване ...дори побеляват венчетата....Може би има разстройство,не иска ка яде както обикновено, а може би и малко температурка...и все  гризе нещо "злобно"   хахахаааа    така е със  зъбките.....

# 10
  • Мнения: 7 723
Защо не е препоръчително ?

Защото Панадола е на парацетамолена основа и не бива да се прекалява с него.  Rolling Eyes
Препоръчително е употребата му в краен случай като болкоуспокояващо, ако детето няма температура. Ако, обаче има Т, дава се по схема, написана в листовката Whistling

# 11
  • Мнения: 231
Благодаря много  :bouquet

# 12
  • Мнения: 393
Да изкажа и едно друго предположение - може би са признаци на вече осъзнатия страх от липсата на мама.Вече започват и да сънуват, преживяват случки от деня на сън, така че освен зъби може и това да е.Повече търпение , ще отмине и този период  bouquet

# 13
  • Мнения: 6 164
Аз пък твърдо мисля, че са зъби!

Имай впредвид, че зъбите не избиват само на повърхността на венеца, а пробиват и месото под венеца, та така, че не е гаранция дали другите зъби не са тръгнали, нищо, че не са "пробили".

Точно. Peace
Не само пробиването е болезнено. Ние по 2 месеца не спим, докато излезе зъб. Поне 1-2 дни седмично е див рев и денем и нощем. И дори не е рев, а скимтене и пищене. Sad
Панадол давам в критични случаи: ако предната нощ не е спал и се очертава втора нощ да е неспокоен, давам преди сън. Понякога и денем, ако много пищи и нищо не го разсейва. Повече от 3 дни не се ползва Панадол. Мажа с Дентинокс, облекчава за кратко.




# 14
  • Мнения: 231
Ох тия зъбки,как се мъчат  миличките.Само да добавя,че като плаче и е неспокойна като я взема почва да се смее и да ми се радва.Мисля,че е
Да изкажа и едно друго предположение - може би са признаци на вече осъзнатия страх от липсата на мама.Вече започват и да сънуват, преживяват случки от деня на сън, така че освен зъби може и това да е.Повече търпение , ще отмине и този период  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт