Цедите ли се след кърмене?

  • 4 993
  • 36
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 319
Имам бебе на 17 дена и доста кърма. Трябва ли да се изцеждам до дупка или само по малко? И двете гърди ли да цедя? А ако не се изцеждам докрай, има ли опасност да ми намалее или спре кърмата?

# 1
  • Мнения: 5 391
Съвсем не е нужно да изцеждаш.От  нито една от двете гърди.
Порови се в Библиотеката има доста инфо! Peace

# 2
  • Мнения: 2 829
Няма нужда да се цедиш. Ако усещаш гърдите си напрегнати, можеш да дадеш на бебето да суче, или ако не иска, тогава да изцедиш, докато почувстваш облекчение.
Аз никога не съм се цедила и досега бебето ми е само на кърма, няма да ти намалее кърмата. Но ако имаш желание да кърмиш успешно горещо ти препоръчвам да изчетеш библиотеката на форума.

# 3
  • Мнения: 5 026
Няма нужда да се цедиш-аз не съм го правила, а и не мога.

# 4
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Цедях се в началото, някъде до към края на първия месец. Сега се цедя само сутрин и вечер.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
В началото и аз се цедях, но отдавна вече не .... мисля, че няма смисъл от това, ако не искаш да увеличиш лактацията си   bouquet

# 6
  • Мнения: 22 531
Съвсем не е нужно да изцеждаш.От  нито една от двете гърди.
Порови се в Библиотеката има доста инфо! Peace

Peace Цедила съм малко около 2-рия месец,докато отново се регулира кърмата./криза на растежа/
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21129.0

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Цедих до към края на първия месец,но след това кърмата се регулира и спрях!

# 8
Mоето бебе е на 2м 1/2 , винаги се цедя  слеед всяко кърмене

# 9
  • Мнения: 22 531
Mоето бебе е на 2м 1/2 , винаги се цедя  слеед всяко кърмене
Защо?

# 10
  • Мнения: 5 401
И аз не цедя.. И да искам, нищо не излазя   bouquet

# 11
  • Мнения: 8 242
Никога не съм  Whistling

# 12
  • София
  • Мнения: 630
Не съм се изцеждала (така си ми седи чисто нова помпа на NUK). Когато изпитвах напрежение в гърдите, давах на бебка да суче и проблема се решаваше. Лактацията се регулира в зависимост от потребностите на бебето. Ако се цеди всеки път след кърмене, даваш сигнал на организма си, че трябва да произвежда повече мляко.
Знам, че майки, които се връщат скоро на работа се цедят умишлено. По този начин осугуряват кърма за времето, през което ги няма.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 079
Не съм могла да се цедя, нямам помпа, само при дискомфорт и препълване съм цедяла на ръка около 20 г, но това само ако бебчо е спял и съм чувствала, че ще се пръсна. Иначе мъничето е най - добрата помпа на света, друга не ти трябва! Wink

# 14
  • Мнения: 2 159
в началото се цедях и такова препълване си докарах ooooh!
добре, че бяха майчетата от форума да ме светнат, че беба е моята помпичка  bouquet
сега всичко е наред и кърмата ми се регулира

Общи условия

Активация на акаунт