За чашата с мек накрайник

  • 4 181
  • 17
  •   1
Отговори
  • Varna
  • Мнения: 333
Здравейте !
Купихме си чаша с мек накрайник на авент. Пише, че е за бебета от 3 до 6 месеца. Вчера се помъчих да дам мляко с пюре с нея, но Ванко така и не разбра какво да прави. Иначе го храня с биберон с три позиции. А той много се върти и си мисля, че  ще е по-добре да го науча с накрайника. Обаче незнам как. Вашите деца как и кога се научиха да ползват такава чаша? Кажете някоя хитринка.

# 1
тъкмо и аз се 4удех кога да купя на Пафката такава 4аша.той е на 6 месеца и половина

# 2
  • Мнения: 18 542
С малко повече постоянство ще успее да се научи.
Борис го започнах с чашките с човка на около 6 месеца. Трябваше му известно време да зацепи как точно се пие от нея.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Ники засега само си чеше венците с нея.100 гр. чай ги пие три дена Embarassed

# 4
  • Мнения: 7 831
Здравейте,
Големия ми син така и не се научи и мина направо на обикновена чаша или шише.
Малкия го научихме към 6 месец, първо му я дадох няколко дни сам да я разгледа и оближе, после сложих в нея вода и пак му я дадох, предлагах я често и един ден засмука и от нея. И така се научи.
Но техниката на пиене от нея е съвсем различна - бебоците смучат с цялата си уста  Wink и езика, а от чашата се смуче като от сламка, което си е трудно за тях и може и да не стане лесно научаването, вие сте си малки още  Wink .
Освен това не знам колко лесно ще излиза от нея млякото ако в него има пюре  Rolling Eyes , няма ли да се задръства стоп клапата  Grinning .
Успех все пак и търпение  Wink

# 5
  • Мнения: 3 042
И ние я имаме тази чаша с накрайника, но се учихме по-късно да пием от нея. Някъде чак към 9-я месец май беше.
Все пак не му давай пюре от чашата - с лъжичка трябва, да си свиква, че тия по-гъстите работи се ядат с лъжица. За шишето с накрайника остави вода, чай, сок.

# 6
  • Varna
  • Мнения: 333
Той си хапва добре с лъжицата. Обаче след пюрето не иска мляко. Затова на едното хранене ги смесвам.

# 7
  • Мнения: 2 258
Преди две седмици я дадох на малката и след петминутно чудене схвана за какво става въпрос.Сега си пие водичката от чашата на Авент.

# 8
  • Мнения: 210
И на ме н ми се вижда раничко. Аз дадох на дъщеря ми като стана на 1 годинка да пие от такава чаша и тя веднага се справи. Давала съм и кисело млако с нея така че проблема не е в това че си дала пюре просто още неможе да се откаже от смукането бебо.

# 9
  • Мнения: 1 770
Зависи каква е чашата. Тези на Авент, които са нетечащи или нещо такова и трябва да се смуче от тях - нещо, което само по-големите се сещат да правят. Аз купих на малкия чаша на Бебе Конфорт, от която тече свободно - абе един вид чашата да е обикновена, а не с разни там нетечащи неща. Давам му от 7-мия месец и той бързо я схвана. След пюрето му давам да си пийне вода с нея.
По принцип знам, че такива чаши са за след 6-тия месец.

# 10
  • Мнения: 684
И ние имаме такава чаша но с твърд накрайник.ПОдариха ни я за Коледа но Йо категорично отказва да пие от нея.Незнам дали да и купя един мек накрайник,пък дано стане.Някой има ли такъв опит-първо с мек а после с твърд накрайник?Аз си мисля че сме достатъчно големи за да пие от нея,ама Thinking
Споделете опита си!!!!

# 11
  • Мнения: 4 244
Не zнам в Бг има ли от бибероните на НУК zа даване на пюрета
Те са едни като нормалните ама вместо дупки миат кръст zа отвор. Ако има с тях е доста по удачно да се дават пюрета, че малките не могат от Авента да сучат толкова гъста храна. Все пак са направени zа течности
Аz така но моите съм давала и каШи вечер като им се спи много и не Щат да ядат на масата.
А най добре е ако Ще яде пюрета то поне да е с лъжица, а течности от чаШа
Друго не мога да кажа от опит

# 12
  • Мнения: 7 831
Цитат на: lionkata
И ние имаме такава чаша но с твърд накрайник.ПОдариха ни я за Коледа но Йо категорично отказва да пие от нея.Незнам дали да и купя един мек накрайник,пък дано стане.Някой има ли такъв опит-първо с мек а после с твърд накрайник?Аз си мисля че сме достатъчно големи за да пие от нея,ама Thinking
Споделете опита си!!!!


Здравей,
Дани беше първо с мек и после с твърд, но мекия не е толкова мек, че да си заслужава да го взимаш. Той не като биберон, а просто от малко по-мека пластмаса.
Ще се научи сигурно и трябва време, а може просто да не и харесва като на моя Вики  Wink  и за сега да си предпочита биберона.

# 13
  • Мнения: 6 206
Моята е с мек накрайник, мъча го от четвъртия месец, тъпа и упорита, давах му и от нормално шише и биберон, до преди няколко седмици когато съвсем си пийна от чашката. Мога да кажа, че едва от края на шестия месец започна да схваща за какво става въпрос.

# 14
  • Мнения: 7 106
А защо даваш пюрето с биберон? Научи го да се храни с лъжичка, а водата и чая и млякото ги давай с бутилка.От начало е трудно и някои бебета доста се мажат, но нали рано или късно трябва да започне да се храни от нея.
Ние имаме чашата на Авент с мекия накрайник, но първите опити (на 5 месеца) бяха неуспешни.Скоро не съм пробвала, но имайки предвид категоричният и отказ да пие от всякакви видове шишета, май ще си минем на чаша за възрастни направо Grinning .

Общи условия

Активация на акаунт