"Задна хрема" при дете на 3 г.

  • 15 063
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
Синът ми е на 3г и половина и от 2 седмици има "задна хрема"  Изразява се в силно хъркане когато спи и до такава степен, че ние с баща му не можем да спим, но по- обезпокояващото е, че спи доста неспокойно, мята се, скърца ужасно много със зъби. Секрети от носа не изтичат, но при стичането им назад през нощта предизвикват кашлица. Понякога забелязвам, че гласчето му е спаднало и говори пресипнал на другия ден. Капахме и пръскахме в носа какво ли не, но ефекта е само временен и хъркането не отшумява. Молбата ми е към мами с подобни проблеми как се справят и дали биха ми посочили добър специалист по уши, нос и гърло.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 609
Най вероятно се касае за възпалена трета сливица.Това което описваш отговаря на симптомите.Добър УНГ има в ИСУЛ д-р Тодоров или баща му доц.Тодоров той е и един от най добрите при операция на третата сливица.

# 2
  • Мнения: 80
А имаш ли координати на д-р Тодоров?

# 3
  • Мнения: 146
Здравей,
Преди известно време имахме същият проблем, нищо не помагаше докато един ден му започнах тобрекс или тобрин, едни и същи са капките, просто едни са български и са по евтини. За 3-4 дни му мина, кашлицата спря след още няколко дни.
Успех, дано да не е 3-та сливица

# 4
  • Мнения: 80
Здравей,
Преди известно време имахме същият проблем, нищо не помагаше докато един ден му започнах тобрекс или тобрин, едни и същи са капките, просто едни са български и са по евтини. За 3-4 дни му мина, кашлицата спря след още няколко дни.
Успех, дано да не е 3-та сливица
и ние давахме тобрекс, но не минава от тях имаше леко облекчение. При всички случаи трябва да направиме добър консулт, за да се разбере какъв е проблема. И аз имам съмнения за трета възпалена сливица, но трябва да го каже специалист. Дано не се окажа права Sad

# 5
  • София
  • Мнения: 3 609
На доцента му имам адреса и тел в частния к-т  кв.Лозенец ул.Димитър Хаджикоцев 102 А 
Приемно време:всеки ден от16ч тел.865-10-71  в Исул можеш да ги намериш всеки делничен ден до обяд,но си е чакане ooooh! Най добре е да се отиде към 8ч защото после влизат в операции. Ето ти и тел. на ИСУЛ-регистратура 9432203.Успех Praynig

# 6
  • Мнения: 791
Ние сме имаме възпалена трета сливаца и сме постоянно - почти, със задна хрема! Доволна съм много от капките Коларгол и от меда- с една тупфа(клечка за уши) натопена в мед във всяка ноздра, но с различно крайче на тупфата.  newsm10

# 7
  • София
  • Мнения: 281
аз знам от доки, че коаргола обръща сополите отпреди и при нас има точно такъв ефект.
успех!  Peace

# 8
  • Мнения: 430
liani, знаеш ли колко струва прегледа в частния кабинет на Тодоров?

А иначе и дъщеря ми от около 3 седмици подхърква и диша през устата. Беше доста зле в началото /след поредните сополи и гърло от градината/ и хъркаше много силно. Сега вече е по-скоро като по-тежко дишане, но определено не е нормално. Нищо не излиза през носа, а и май не се стича  нищо назад, защото не кашля. Ходихме в ИСУЛ при Маджунов и ни каза, че е възпалена. Не е спешно да се оперира, но ни посъветва да не отлагаме повече от 3-4 месеца. Бих я махнала още сега, но чак след Нова година имало свободни дни. /бил запълнен графика на операциите/.
А относно антибиотичните капки в носа /Тобрекс, Гарозан...../  - Маджунов каза, че било абсолютно неприемливо, забранено и т.н. "Какви са тези "колеги", дето изписват Гентамицин в носа на малки дечица? "......
Оффф, що не завърших медицина!

# 9
  • Мнения: 22
При всички положения се касае за трета сливица ,моят син имаше същият проблем и то години наред, докато не отидохме в Исул самоче не при д-р Тодоров, а при д-рАлександър Райнов,,които ни препоръча първо лечение с лекарства и ако нищо не стане тогава да му махат сливицата.Преписа ни два вида лекалства които му пръсках в носа и след един месец сливицата му се беше свила и операцията се отложи и най важното вече година от тогава детето няма никакви проблеми.Успех

# 10
  • София
  • Мнения: 3 609
mumi,нямам представа за цената,но ако попиташ по тел. мисля че ще ти кажат newsm78.А за Маджунов също ми казаха недобри отзиви и то друг УНГ който работи с него,но пък има и доста деца оперирани от него без проблем  Peace А за антибиотичните капки как според него би излекувал бактериална инфекция в носа!? Аз съм прибягвала доста пъти до такъв тип капки и винаги с голям успех.Смятам,че е по добре отколкото АБ през устата

# 11
  • Мнения: 80
При всички положения се касае за трета сливица ,моят син имаше същият проблем и то години наред, докато не отидохме в Исул самоче не при д-р Тодоров, а при д-рАлександър Райнов,,които ни препоръча първо лечение с лекарства и ако нищо не стане тогава да му махат сливицата.Преписа ни два вида лекалства които му пръсках в носа и след един месец сливицата му се беше свила и операцията се отложи и най важното вече година от тогава детето няма никакви проблеми.Успех
venessa, би ли ми дала координатите и на д-р Райнов? Само в ИСУЛ ли преглежда или има и частен кабонет?

# 12
  • Мнения: 511
наи добре се консултираи с унг

# 13
  • Мнения: 22
Mile03, за частен кабинет не знам дали има ,но мога да ти дам GSM 0887938931( дано все още да е актуален)Успех

# 14
  • Мнения: 755
Синът ми е на 3г и половина и от 2 седмици има "задна хрема"  Изразява се в силно хъркане когато спи и до такава степен, че ние с баща му не можем да спим, но по- обезпокояващото е, че спи доста неспокойно, мята се, скърца ужасно много със зъби. Секрети от носа не изтичат, но при стичането им назад през нощта предизвикват кашлица. Понякога забелязвам, че гласчето му е спаднало и говори пресипнал на другия ден. Капахме и пръскахме в носа какво ли не, но ефекта е само временен и хъркането не отшумява. Молбата ми е към мами с подобни проблеми как се справят и дали биха ми посочили добър специалист по уши, нос и гърло.
Това едно към едно все едно аз съм го писала... Tired ooooh!Моят син е със същият пролем и вече смятам да направя консултация с УНГ , въпреки отклонняването на педиатъра  Crossing Arms, защото Борис е вече така 4-та седмица и нищо не отшумява..въобще има само временно стихване и после отново се активират симптомите. Първо кашляше много сега вече повече хърка нощем...същата история. Tired Ще следя темата , защото и аз се интересувам от добър специалист УНГ, смятам до края на седмицата да го посетим. Стискам палци на всички мъници с подобни пролеми да се оправят за радост на мама и тати. Peace

Общи условия

Активация на акаунт