Захранване и промяна в изпражненията???

  • 5 061
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 822
Здравейте мами!Моето бебче е на 5 месеца и една седмица и започнах да я захранвам, защото има две зъбчета и проявява голям интерес къ храната. Зная, че след захранването изпражненията се променят, но не знам, кои точно са обезпокоителните признаци. За какво точно да следя? Защото веднъж са кафеви и гъсти, а вчера например бяха зеленикави с бели "топченца". Ние се кърмим.Давам и сутрин към 11 плодово пюренце две лъжички и вечер оризова каша на нестле.Та питам кои са обезпокоителните признаци в акото, след които трябва да се изчаква?  newsm78

# 1
  • Мнения: 822
Боже два пъти една тема съм пуснала. Извинете ме за грепката!

# 2
  • Мнения: 822
ГРЕШКАТА! Така става като с беба двете сме на компютъра!  Blush

# 3
  • София
  • Мнения: 630
Предполагам питаш за възможни алергични реакции към храна и затова ти постнах една част от статия за захранването от библиотеката на форума.
Иначе, аз бих давала обратно, преди обед оризова каша, а следобед плодово пюре. Знам, че кашите са тежичка храна и затова.
Малката не е проявавала алергични реакции и може би мами, сблъсквали се с такъв проблем,ще те насочат повече.

Цитат
Как да разпознаем и да избегнем хранителните алергии?

Повечето експерти препоръчват да започнете захранването с еднокомпонентна храна и да въвеждате новите храни при поне едноседмичен интервал, особено ако бебето не е навършило 6 месеца ( по принцип не се препоръчва захранване преди 6 месеца), или има фамилна обремененост към хранителни алергии. Въвеждайки храните по този начин вие ще знаете коя храна е „виновникът”, ако има алергична реакция. Според Американската Академия по Алергии, Астма и Имунология средно 2-4 % от децата дават алергични реакции към определени храни.
Ето някои признаци, по които може да разпознаете алергичната реакция:
• подпухване, отделяне на газове
• обрив (например грапав обрив по лицето), екземи, уртикарии
• хрема, запушен нос, перманентни симптоми на настинка
• червени сърбящи очи, подути клепачи, тъмни кръгове под очите
• диария, слузести изпражнения, чревно разстройство
• червен обрив около ануса
• опако, нервно, раздразнително поведение, колики
• повръщане или повишено слюноотделяне
• астма
• ушни инфекции
• слабо наддаване на тегло в следствие на лошо усвояване на храната

Според Американската Академия по алергия, астма и имунология 6 храни са причина за хранителните алергии при децата: краве мляко, яйца, фъстъци, пшеница, соя и ядките (от дърво-орехи и пр.). Други алергизиращи храни са свинско месо, риба и ракообразни животни (стриди, раци и пр.), портокали и други цитрусови плодове, меки семкови плодове, шоколад, домати, царевица, както и хранителните добавки.

# 4
  • Мнения: 8 242
Darra, повечето от тези признаци, които си дала, си ги имаме още откак бяхме само на кърма..

1. Пръцка доста - всички бебета, които познавам за пръцкаливи  Crazy
2. Има червени пъпчици, които вече са станали като петънца под брадичката и около устичката.. Туй е в следствие на прекомерното ръване и плюнчене заради зъбите.. И като влезе в контакт с разни платове от дрехи и игрчаки - нежната кожа много лесно се разранява..
3. Нослето ни е запушено почти откак се е родил.. Пръскам стеримари, чистя сополки (когато има).. Вечер, от климатика, макар че овлажнявам, най му е кофти..
4. Докато беше САМО на кърма дрискаше по 7-8 пъти на ден и то доста приличаше на диария - с доста слуз, а от 3тия месец и кръв почти всеки ден.. Правихме изследвания, какво ли не.. Като започнах да захранвам изхожданията се нормализираха и кръвта съвсем изчезна..
5. Като му сменям памперса и тръкна повече с кърпичката или е бил известно време наакан без да го сменя веднага, му става такова червено..
6. Нервен и раздразнителен е от как се родил  Mr. Green Такава му е породата - мрънкалив  Rolling Eyes И аз съм била таквоз бебе, та няма на кой да се е метнал  Laughing
7. Връща храна доста, щото няма мярка за цокането  Mr. Green А слюноотделянето - от как стана на 2м. все ми вали от устата.
8. Последните 2 месеца, все още беше само на кърма, но и с туй проклето раздрискване, та качваше по 300 гр. само.. Което не е чак толкова малко, но все пак..

Та всичко туй на куп... И наистина не знам ако нещо не дай си боже реагира, как ще позная, че е реакция.. като това му е обичайното състояние  Confused

# 5
  • София
  • Мнения: 630
Единственото, което ми хрумва е, че някои от симптомите, които бебчо е имал още преди захранване, може да са се дължали на нещо, което ти си яла и е преминавало в кърмата.
Може би защото при бебка не е имало такива прояви. Но пък от друга страна не ми се иска да се получава хипердиагностика онлайн и да се тревожиш излишно Laughing.
Знам, че тук пишат мами с опит при алергични прояви и дано се включат. Може би, ако в заглавието сложиш дума, която да насочва в тази посока т.е. че се притесняваш за правилното захранване.

Общи условия

Активация на акаунт