Рицарки на бялото кантарче - 11.12-17.12

  • 16 988
  • 660
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 806

РЕЖИМЪТ
Рицарките избягват да говорят и да мислят за диети. Важното е да се подбере здравословен режим, при който ще се осигури безопасно намаляване на теглото с възможности за неговото лесно поддържане след преминаване към нормално хранене. Здравословният режим означава:
-   Приемане на достатъчно количество калории, за да се поддържа нормалното функциониране на организма. Обикновено, даже при най-заседнал начин на живот, дневната потребност е най-малко 1200 ккал.
-   Приемане на достатъчно разнообразна храна с витамини, минерали и други полезности. Вярно е, че повечето режими са основани на ограничаване на видове храни. Във всички случаи трябва да се обмислят начините за доставяне на организма на жизненоважните за него съставки.
-   Приемане на качествена храна. Намаляването на теглото става по – успешно, ако се приема добра храна – с минимално количество химия, неестествени съставки, консерванти. В противен случай, организмът се товари и задръства с токсини, които го тормозят извънредно. Вместо да се посвети метаболизмът на нашето здраво съществуване, се бори с несвойствени неща. Колкото по – природна е храната, толкова по – добре.
Бързите диети влияят драматично зле на организма в дългосрочен план. След бързо сваляне следва бързо качване. А нашите клетки имат „памет” – помнят това, на което сме ги подлагали и с всеки следващ път става все по – трудно да ги убедим да работят за нас, а не да се пазят от нас. Затова, изборът на режим трябва да става с разбиране на своя организъм и с мисъл за това, какво ще последва след време. Сред Рицарките има и такива, които са минали по трудния път – с много и драстични диетувания. На тези, които не са го изпитали на гърба си, можем да даден съвета – вслушвайте се в техните напътствия. На никой не е нужно да преминава през подобни гадости, защото горчиво се плаща със здраве и самочувствие.



ЗАЩО ВОДА?
Водата е основната съставка, чрез която се пренасят веществата в организма. При началото и по време на всеки режим, е изключително важно всички токсини (резултат от метаболитния процес) да се извеждат много бързо, за да не пречат на добрата работа на органите. Едновременно с това, онези хубави неща, които постъпват трябва бързо да достигнат до местата, закъдето са предназначени. Затова е важна водата, тя ще свърши и двете неща. Нормата за пиене на вода се движи между 400 – 600 мл на 10 килограма тегло. Ако ви боли глава – пийте повече вода. Ако ви е гладно – пийте повече вода.



Кои са важните неща?
Важно е да проявяваме воля, за да издържаме на безбройните изкушения у дома, в магазина, в ресторанта, на гости. Отвсякъде надничат хубавинки, които привличат и вредят на режима. Всъщност те вредят не само на самия режим. Те вредят и на нашето здраве, а от него по – важно няма.
Важно е да проявяваме търпение. Трупано с месеци, може да си отиде за месеци. Понякога теглото се задържа отчайващо дълго на едно ниво. Причините могат да са най-различни, сред които най-често срещаните са:
-   голямо количество сол в храната;
-   неправилно оценено количество калории в плюс;
-   неправилно оценено количество калории в минус – ако дълго време сме приемали твърде малко калории, тогава организмът преминава в режим на самосъхранение и ще усвоява по максимума всичко, което му се даде;
-   малко вода;
-   наближаващ месечен цикъл;
-   здравословен проблем;
-   адаптация на организма след период на сваляне.
Списъкът не е цялостно изчерпателен, но все пак може да даде насока. Най-важното е, да не се ядосваме на кантара, а да помислим – в какво грешим, в какво може да се крие причината. Във всички случаи, това не бива да е повод за отказване. Упорито и последователно следва да се върви с режима напред. Той ще се отблагодари за проявеното търпение.



Тези неща ги обсъждаме в темите много често – успехът на режима в голяма степен зависи от нагласата, от нашето отношение към себе си и това, което правим. Ако не приемаме това, което правим положително, трудно ще имаме положителни резултати. Преди всичко трябва да убедим себе си и да повярваме, че това има смисъл. От постоянно отстъпление и оправдания няма смисъл. Винаги трябва да можем да си отговорим на въпросите „защо” и „как” предприемаме и правим. Трябва да се отделя време на осмисляне и евентуално изменение на режима.

Пожелаваме си взаимно успех във всичко, с което сме се захванали.

Това е старата тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=145333.0

# 1
  • Мнения: 4 806
Започва се ... трогателно вълнуващото време за подготовка на най-хубавите празници за годината.
Не знам, какво да очаквам, но имам предчувствие - няма да е лесно. Празниците траят много време и си искат големи софри. Да се подговим отнапред, а, какво ще кажете? Че да не се видим следващата година с много разочарования - те ще са най-вече от себе си.
Аз сега се отпускам по уинкендите, но ако по празниците така я карам, ще ида много назад. Затова, до коледа - як режим и следващия уикенд ще се съобразявам, че да имам по - голям аванс за голямото изкушение.

# 2
  • Мнения: 4 447
Браво, Асса!
Нова тема - ново начало!
Дано съм по-сериозна тази седмица!

# 3
  • Мнения: 2 487
     Айде , юруууш. Две седмици има. Време достатъчно да посмъкнем малко , че да има кво да качваме  Joy

    Аз съм започнала. До сега : литър и половина вода / кога започва утре луната  newsm78/, 150 гр варено пиле и 4км на пътечката.

  Тонче , с тез банбонки , да не ти търсим и на тебе кюшенце. Че нещо мнооогоъгълник заформихме май.

  Танче , то баят тъпичък ша трябва да е тоз ъгъл дет ша на побере нас двете. Ти , човек -  инжИнер, знаеш , няма що да ти казвам. Hug

Последна редакция: пн, 11 дек 2006, 11:38 от Айя

# 4
  • Мнения: 2 956
Браво, Асса!
Нова тема - ново начало!
Дано съм по-сериозна тази седмица!
newsm10 newsm10 newsm10 това важи и за мен (сериозността де)   Embarassed Поздравления за Асса ,че въпреки малкото време ни спретна поредната темичка   bouquet
Аз нямах отново нито грам мърдане тази сутрин...закотвила съм се и това си е  smile3515
Обаче малката от вчера следобед е с някаква страхотиина хрема и не сме и спали и сега е ужас, а нослето като чешма направо  Sad та много много не ми е до ядене,въпреки,че понеделнишки сутрин вече се изложих тотално  Embarassed ooooh! малко,ама забранено ...  Confused

# 5
  • Мнения: 256
Здравейте  И аз съм за ъгъла - вчера изцяло наруших режима Embarassed Мерки и теглилки няма да пиша защото Ипо каза - никакво мерене до 22.12 /тогава трябва да ходя при него/ и смятам наистина да не се меря защото май кантара се е превърнал в психоза за мене  - меря се по два пъти на ден и ако резултата не ми харесва обикалям по къщата - току виж някъде показал по малко - луда работа. Все пак мога да се похваля, че днес съм с дънки, които миналата седмица изобщо не можах да закопчая.

# 6
  • София
  • Мнения: 550
Здравейте, момичета!

Аз съм новичка тук, случайно реших да вляза в този раздел и попаднах на тази темичка. Определено свалянето на килограми си е предизвикателство, но когато го споделяш със съмишленици ми се струва, че ще е по-лесно. Имам да свалям много кг  ooooh! , които неусетно натрупах. Чак ми иде сама да се набия. Но смятам този път да съм упорита Simple Smile

Айа, лунната диета утре е от 16:32ч  Peace

# 7
  • Мнения: 1 366
Рапис и тук! Нещо ми се затриха писанията!

Кой каза шоколдови бонбони? И аз искам! Ша слушам, даже ако трябва ще се сгодя  Crazy

# 8
  • Мнения: 1 934
Здравейте  кукли!

Честита нова темичка и много успехи да записваме в нея.
 

# 9
  • Мнения: 1 424
Честита нова темичка  Heart Eyes
Много успехи на всички пожелавам, а аз да съм по-сериозна  Mr. Green
anabella , добре дошла и успех   bouquet

# 10
  • Мнения: 2 147
Здравейте рицарки,както винаги Асса е  newsm74,не съм писала оттдавна,но и няма с какво да се похваля Hug,пак трябва да се мъча ... ooooh! Успех на всички newsm10

# 11
  • София
  • Мнения: 8 348
Аз от сега да си призная, че яко изневерих на режима в края на седмицата. Сега трябва да си налягам парцалите, че още празници идват.

# 12
  • Мнения: 2 487

    Абе , де го Пернатото newsm78 Трети ден се губи.

    Да не му отнесе някой тайфун лодчицата. help

# 13
  • Мнения: 4 447
Всички ли сме се издънили, а?
Пернаткова дали за това се крие?
Предлагам да направим подписка за забраняване на събота и неделя!

# 14
  • Мнения: 256
И на всички празници ако може. Не мога да разбера защо при мен празника винаги е свързан с голямо наплюскване. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт