За кои витамини ставаше въпрос в репортажа на Нова Телевизия...

  • 1 253
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 858
Тази сутрин в предаването "Здравей България" на НТ даваха репортаж за разтворими витамини, които не съдържат витамини, а са просто безалкохолно. Някой видя ли за кои точно ставаше въпрос? Гледах разговора след репортажа, но точно самият репортаж пропуснах #Cussing out

# 1
  • Мнения: 239
Говорим за всички разтворими витамини. Светнах те на далавера и ми дължиш услуга. Един ден, и този ден може никога да дойде, ще те помоля да ми свършиш услуга.

Сега е твой ред да ми кажеш 'жоржфадър, би май френд' и да ми целунеш ръката. Сещаш се за какво говорим все пак.

# 2
я някой наистина да разкаже по подробно моля, че ми стана интересно , а и аз съм го изпуснала сутрешния блок newsm78

# 3
  • Мнения: 10 514
Изследвали са около 15 български разтворими витамина, в някои имало вещества /подсладители/, които не са описани на етикета, а във всички количеството на витамините било занижено, желязо нямало и т.н.
Български витамини не пием от 7 години в нашето семейство. Хранителни добавки - само от утвърдени фармацевтично компании, никакви Бороли, Ади фарм, Озон и др Тошков.

# 4
  • Мнения: 239
Изследвали са около 15 български разтворими витамина, в някои имало вещества /подсладители/, които не са описани на етикета, а във всички количеството на витамините било занижено, желязо нямало и т.н.
Български витамини не пием от 7 години в нашето семейство. Хранителни добавки - само от утвърдени фармацевтично компании, никакви Бороли, Ади фарм, Озон и др Тошков.

И без да съм гледал телевизия ви казах, че всички разтворими витамини са менте. Не само българските, не се притеснявайте. Виждате, че имам не само Бенц, но и обща култура. Кълчър бийт.

В личен план поддържам балансирана диета - предимно пръжки, бобец и свинско. Хранителни добавки зимам - винстрол, омнадрен, бионабол, хормон на растежа, примаболан, но и бело за дезинфекция на носоглътката все пак - в син сити всички пушат и това ме смущава.

# 5
  • София
  • Мнения: 10 858
Благодаря,  Peace
а относно подсладителите - всички разтворими, във вид на сиропи /Киди, д-р Тайс, Мултисаностол и т.н/, както и антибиотиците, които ми се е налагало да давам на детето, до един са с аспартам, независимо дали са БГ или чужди. #2gunfire А това какво е, кой може да обясни? Освен че аспартама е ясен колко е вреден, сега се оказва че и във витамините няма витамини. Ужас!!!
Разтворими не купувам отдавна, но просто ме провокира темата. Отвратена съм

# 6
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Изследвали са около 15 български разтворими витамина, в някои имало вещества /подсладители/, които не са описани на етикета, а във всички количеството на витамините било занижено, желязо нямало и т.н.


 #Crazy Sick Тия плачат за съд просто.

# 7
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Тази сутрин в предаването "Здравей България" на НТ даваха репортаж за разтворими витамини, които не съдържат витамини, а са просто безалкохолно. Някой видя ли за кои точно ставаше въпрос?
- Точно това беше проблема!
 - Смелата разследваща журналистка (Пак жена!) - явно мъжете май сме по-страхливи или подкупни Sick подчерта, че в интернет Сайтовете на Държавните контролни органи, НЯМА Никаква информация за фирмите - нарушители - а само куха статистика, напр. 700 проверки, 400 нарушители и 20-тина глобени... Mr. Green
 - В "белите държави" ако хванат такъв нарушител, - Обявяват го и той Изчезва от пазара! Mr. Green
 - У нас е дълбока тайна - досетете се сами защо...
 - Човек няма нужда от Никакви синтетични витамини.
 - дневно има нужда само от вит. С, тъй като само той не се натрупва като запас в организма.
 - Но е достатъчно няколко листенца пресен магданоз или четвърт ябълка, или резенче портокал на Ден!

 - Дано Европейския Съюз ни оправи, иначе ние 17 години си затъваме в лай..та си... Sick

Последна редакция: пн, 11 дек 2006, 14:53 от Aleksander

# 8
  • Мнения: 2 353
  Александър, адски е готин начина по който подпъхваш някой малък и кокетен комплимент в мнението си Simple Smile

# 9
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Хапка
Цитат
Александър, адски е готин начина по който подпъхваш някой малък и кокетен комплимент в мнението си Smile
  Embarassed Embarassed Embarassed

 - Вчера се оглеждах, но не те видях, нито друга БГ - Мама на Витоша в указания Слънчев район?  Rolling Eyes

# 10
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз съм крайно подозрителна към всякакви медикаменти. Не пия никакви витамини и добавки, ям предимно пресни плодове и зеленчуци. Всеки ден спортувам, не потребявам алкохол, не пуша. Когато умра, ще ме канонизират.  Mr. Green
П.П. От години по здравните сайтове пише, че от всички разтворими витамини няма полза, по простата причина, че не съдържали витамини.  Rolling Eyes
То и на всяка химическа манджа пише, че съдържа куп полезни добавени неща (особено на тези за деца).  ooooh!

# 11
  • Мнения: 2 353
  Александър, бях на работа.
  Единствените витамини, които според мен имат реална полза са ампулите витамин С. Разбира се, плодовете и зеленчуците са сто пъти по-добър източник и то не само на витамини.

# 12
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Единствените витамини, които според мен имат реална полза са ампулите витамин С. Разбира се, плодовете и зеленчуците са сто пъти по-добър източник и то не само на витамини.

 - Да, най-добри са дадените ни от Бога витамини в плодовете и зеленчуците.
 - Понеже там те са в свързано състояние и организма си "отвързва" само толкова, колкото му трябва. Така никога няма да се предозирате, докато със Синтетичните витамини лесно може да си навлечете Хипервитаминоза, която може да е и много по-вредна от хиповитаминозата. Например при предозиране с вит. С - това намалява нивото на Калций в кръвта, и за да е в тесните допустими граници, организма компенсира с извличане на Калций от....
Костите!

Общи условия

Активация на акаунт