Коледа или Нова година

  • 1 528
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 920
Израснах с Нова година и Дядо Мраз.
Неизменната руска салата. И сега Нова година без руската салата ми е някак си непълна.
Цялото семейство реже продукти, а майка ми подвиква по-ситно, по-ситно.
Миризмата на портокали - купуваха се седмици по-рано и се криеха в гардероба, за да ги извадим но Нова година.
Революцията за домакините - готови тънки кори и готова майонеза. Купуваш колкото можеш и после разменяш с приятелки.

След Демокрацията настана 1 объркване. Празнувахме и двете. Което в добавка към повечето ми роднини, които са се изхитрили да се родят по това време беше доста фатално за семейния бюджет.
Сега сме се установили на Коледа като семеен празник, а Нова година с приятели някъде.

При вас как е?

Интересно ми е в други страни, където няма такова объркване, как се празнува Нова година.

# 1
  • Мнения: 3 405
По същия начин - Коледа със семейството, Нова година - с приятели.  Grinning

# 2
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
И при нас е така- Бъдни Вечер и Коледа задължително със семейството, на Нова Година- на купон някъде по- далеч от дома  Wink

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Бъдни вечер със семейството, Коледа и НГ с приятели или пак със семейството, зависи.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 421
 На Коледа със семейството, като правим едни страхотни схеми - кога при моите родители и кога при неговите. А майките помнят като слонове къде сме били предната година на Бъдни вечер ooooh!
Затова на Нова година с приятели и оставяме децата при бабите да се радват и те и ние Laughing

# 5
  • Мнения: 2 663
И ние така - Бъдни вечер се събираме с по-възрастните в една от двете къщи, на Коледа пак обядваме заедно.Вечерта някъде по по купони, което не е 100%.
На Нова година задължително празнуваме с приятели( минала не я броя, бях с огромен корем и празнувахме само с мъжа ми, в 12 хапняаме баница и в 1 вече спяхме)

# 6
  • Мнения: 5 393
И ние Коледа я караме семейно , а Нова Година с приятели. Преди обикаляхме 3 къщи на Бъдни вечер-при свекъра, после при бабата и дядото на мъжа ми(живеехме с тях) и после при майка ми-и трябваше да ядем и на 3те места Animal Pig Animal Pig  261uu Animal Pig
Оххх обърках се-значи Бъдни вечер по семейно, Коледа с приятели и Нова година също.

Последна редакция: пн, 11 дек 2006, 11:53 от Mecho Pyx

# 7
  • Мнения: 6 164
Бъдни вечер и Коледа са семейни празници. Ама по Коледа ходим и у приятели. Нова Година навън... Досега поне.

# 8
  • Мнения: 3 447
Коледа при свекърите, Нова година при наште. Така и така ги виждаме рядко, гледаме да ги зарадваме поне тогава.

# 9
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
............. към портокалите и руската салата - банани, купени към 1.12. от показните магазини Laughing,зелени, зелени.....и узряваха за новата година. Wink
 Коледата и Бъдни вечер у дома, на Нова година разпределяме по внуче на баба и отиваме на купон. Tada

# 10
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Коледа при свеки, а тази година - свеки при нас. Нова година - с приятели някъде, но се завършва у нас, защото имам Васил и Василена Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 1 311
На Бъдни вечер сме си вкъщи. Такова е разбирането на нашите семейства, че в тази вечер всеки трябва да е в собствената си къща и трябва да има парченце от питката с паричка за всяка къща. На Коледа на обяд сме у нашите, на вечеря при свекървата. Остатъкът от родата се почита на 26.12 (дядо Коледа в много къщи оставя подаръци за детето Laughing).
На Нова година - с приятели.

# 12
  • Мнения: 2 700
Винаги сме празнували Бъдни вечер семейно. Откакто се е родила дъщеря ми, вечерята е у нас, като идват(ха) двата комплекта родителите. Нова година - всеки с приятели. В този смисъл у нас объркване няма - винаги е било така.

# 13
  • Мнения: 1 258
Мисля,че отговорът ще е достатъчно единодушен.Не вярвам някой на Коледа да празнува с приятели,а на Нова година-със семейството.

Но ние например на Бъдни вечер освен задължителните постни манджи,винаги имаме и пържолки и разни други вкусотийки,които са ни на сърце.Баница с късмети правим и на Коледаи на Нова година.

# 14
  • Мнения: 1 341
И при нас е така- Бъдни Вечер и Коледа задължително със семейството, на Нова Година- на купон някъде по- далеч от дома  Wink
Peace

Общи условия

Активация на акаунт