зелено ако при изключително кърмене?

  • 961
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 598
здравейте мами, много съм притеснена дали бебо няма разстройство и не мога да преценя... не миизглежда обезводнен, фонтанелата си му е добре, определено не е хлътнала, той си изглежда все така жизнен и много се усмихва, ама тъй като на два пъти при смяна на памперс той се изака пред мен видях какво е акото му и се чудя дали е нормално такова и защо е такова. Преди си беше жълто, понякога само зелено, но откакто захладня сериозно времето е само зелено. А сега видях че има и гъста част и водниста част. Тоест е като зелена водичка плюс гъста част... Мислех си дали не му е студено и затова, та го обличам вече по-топло и по съвети от форума проверявам дали носът му е топъл и той е, значи на бебо муи е топло. Вкъщи поддържам температура от 21 градуса.
Ама дали това ако е признак на разстройство? Аз нямам разстройство, бебо е само на кърма. Четох във форум аза едно мама дето бебето й пак на тази възраст проявило непоносимост към лактозата (в кърмата) , която се изразила в зелено ако.... и оттогава е на АМ. Ама аз мляко имам достатъчно и искам да прължавам така... Правилно ли постъпвам?

# 1
  • Мнения: 6 243
Зеленото е нормален цвят за изпражнения, вкл. и при изключително кърмено бебе. Не се притеснявай.

# 2
  • във фурната
  • Мнения: 596
Зелено ако се получава и ако са ти препълнени гърдите и имаш много предно мляко и бебо суче предимно от него.Защо не пробваш преди кърмене да изцеждаш малко,за да може бебо да яде повече от задното мляко.При нас проблема беше точно такъв и при препълнени гърди изцеждам по малко преди да предложа гърдата.Сега много рядко се появява зелено ако.Пробвай Grinning

# 3
  • Мнения: X
Мамите са ти отговорили много точно. И мойто бебе имаше зелени изпражнения, и то в доста дълъг период. Майка ми, като ветеранка от старата школа, реши, че зелените изпражнения показват настинка. Като бях на контролен преглед, питах лекаря и той каза, че е нещо абсолютно нормално бебето да има зелени изпражнения.

ПС. И при нас се оказа, че малкият си хапва само от предното мляко.

Изцеждай малко, преди кърмене.

# 4
  • Мнения: 598
мерси момичета   bouquet  Hug , вече съм по-спокойна. ще пробвам това със задното мляко.

# 5
  • Мнения: 5 393
Зелени аките се получават също и от претопляне или от изстудяване.Също от нещо което ти си яля.Спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт