Слагахте ли противоменингитна ваксина?

  • 709
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 079
Здравейте!
Ние сме на 7м., досега сме се ваксинирали по ЗК (ДТК, без вкл. менингит в нея...)
Интересувам се дали сте ваксинирали бебчето си "по желание" с противо-менингитната ваксина, която вече не се поемала от ЗК? #Cussing out Четох разни отзиви, че "нямало кой знае какъв смисъл", понеже не се борела срещу всички бактерии, причиняващи менинг. сепсис, затова и повечето педиатри може би си траят по въпроса дали да се поставя ако не си направиш труда изрично да попиташ. Като попитах нашата, тя смутолеви нещо от сорта: "Ако искате...", но с такава физиономия, все едно не за ваксина става въпрос, а за някаква козметична прищявка... Sick
Много ще съм благодарна на миналите по този път да споделят има ли смисъл наистина да се поставя, кои аптеки я доставят, за колко време изпълняват поръчката и колко струва?
Безкрайно благодаря!  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 5 079
Никой ли не е слагал такава ваксина?  Rolling Eyes

# 2
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Исках да сложа на синът ми 7 валентната Превнар,но за съжаление разбрах,че не се търгува в България,нямам и познат който да ми я донесе от чужбина Confused.А освен от менингит тази ваксина предпазва и от пневмококи ,причиняващи пневмонии,отити,сепсис.Надявам се като влезем в ЕС да започнат да я внасят,веднага ще я сложа.

Общи условия

Активация на акаунт