Как се грижите за велурени ботуши?

  • 2 097
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 505
Това ми е въпросът. Имам много хубави черни велурени ботуши, но взеха да стават тук-таме на петна. Купих си някакъв спрей, но май ефекта от него е минимален.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 176
трябваше да попиташ в магазина, от който си си ги купила...няма начин да няма някакви неща за велур... newsm78

# 2
  • Мнения: 1 043
ами има спрей / боя/ с които се пръскат аз така ги поддържам  Peace зависи и каква марка аз от моя съм много доволна - марка KIWI Pratiko

# 3
  • Мнения: 9 063
Пръскам със спрей за велур, в една зелена тубичка е. Доволна съм...

# 4
  • Мнения: 8 505
Странно е,че стават ма петна.Може би защото са черни newsm78 Ботуши не нося,но имам 2 чифта велурени маратонки-едните от началото на лятото,а другите-от 4-5г.Никакви специални грижи не искат,пране в пералнята им е напълно достатъчно.

# 5
Аз си ги  почиствам с антистатична гъба за велур и текстил,но незнам дали помага за петна.Преди няколко години си бях купила ботуши от изкуствен велур и се обелиха от боята.

# 6
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
С гъбичка за велур, после със спрей (черните - с черен, другите с безцветен). Те и предпазват от влага и вода. Аз все се хвърлям на велур, но досега обувки не са ми ставали на петна.  newsm78

# 7
  • Мнения: 5 393
Майка ми ми каза домашен метод за почистване на велур-с топло прясно мляко Rolling Eyes newsm78 newsm78 Още не съм пробвала Thinking

# 8
  • София
  • Мнения: 1 476
Първо почиствам с гъба за велур (една такава шуплеста), а след това ръся със спрей. Много обичам велурени чепици, досега само едни сини ми станаха на петна, защото им изроних мъха от търкане с неподходяща гъба.

# 9
  • Мнения: 857
Аз мойте директно ги слагам в пералнята и ги пера на половин програма за 35мин. Това е най-ефикасния начин при мен защото са бежови и каквото и да им правя другго ефекта не е толкова добър.Но има разлика от велур до велур, така ,че незнам дали заслужава да рискуващ. newsm53

# 10
  • Мнения: 2 849
Спрей за велур и специална гъба за велур .Двете са на серията -KIWI .Доволна съм .

# 11
  • София
  • Мнения: 1 654
Ползвам спрей за импрегниране на Salamandеr и съм много доволна -не променя цвета, не оставя видими следи, а когато вали дъжд забелязах че капчиците се пързалят по повърхността и не мокрят велура.

# 12
  • Мнения: 505
Пръскам със спрей за велур, в една зелена тубичка е. Доволна съм...
И аз съм с такъв спрей, но не съм доволна. Може би причината е, че не си взех черен, а прозрачен  ooooh!
Сега ще си взема от тези продукти на KIWI  и да видя дали ще имат ефект. Замисляла съм се и за пране в пералнята, но ме е страх да не ми окапе велура и ботушите да оплешивеят  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт