Понижена имунна система от кърмене?

  • 1 486
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 026
Възможно ли е това? Моята гинеколожка ми каза,че от дългото кърмене имам срив на имунната система,защото бебето ме "изсмуквало". Има някаква логика в това,но...не съм чувала до сега и питам.А като си преставя,че има жени,които кърмят повече от 1 и 2 години-тяхната имунна система как ли е  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Да бе, да...Кърмих 25 месеца, разболях се веднъж и ми мина за 2 дни. Спрях да кърмя преди около 3 месеца и за това време съм се разболявала точно 5 пъти #Cussing out То не беше ентеровируси, не беше гърло, хреми...писна ми. Напротив, имам чувството, че кърменето ме поддържаше във форма, сега съм станала супер кекава Sad

# 2
  • Мнения: 854
Хмм, аз кърмех до преди няколко дни, т.е почти 2 години съм кърмила, през това време съм се разболявала само от вирусни истории - летния грип и зимния Simple Smile При това не повече от 2-3 пъти. Не мисля, че ми е намалял имунитета, не се е увеличил също, по-скоро на други места смятам, че ме бутна, ама няма как Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 1 947
Simple Smile и какво точно "изсмуквало" каза? Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 092
За  пръв път чувам те такова нещо. Shocked
Ако беше така сигурно природата щеше да се погрижи да не кърмим примерно повече от два-три месеца ...тия доктори добре ли са  newsm78

# 5
  • Мнения: 1 896
И аз да се включа - кърмя вече две години без 10 дни  Grinning  и няма абсолятно никаква разлика с преди - разболявам се чат-пат от някой вирус, като всички нормални хора. Не съм изсмукана все още напълно  Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 10 825
Предполагам, че лекарката ти е имала нещо малко по-различно в предвид. Мисля, че ако не си се хранила достатъчно разнообразно и пълноценно, голяма част от нужните за твоя организъм витамини са отивали в кърмата и това е довело до отслабване на имунната ти система.
Иначе за протокола - кърмех година и 4 месеца и не виждам някаква разлика в "разболеваемостта" Wink ми преди, след и по време на кърменето.

# 7
  • Мнения: 385
Имаше период от както кърмя, през които не се чувствах здравословно добре доста често,  Crazyкато се има предвид, че по принцип много рядко боледувам. Кърмим се от 7месеца и съм била поне 4-5 пъти болна или нещо такова-вдигах много  често температура и изкарах летния вирус доста тежко. Sick Та и аз си мисля, че има нещо вярно, може би всичко добро отива чрез кърмата в бебчо, за което се радвам, природата за всичко е помислила и докато се адаптира нашия организъм към това, че храни двама, може би ще се наблюдава леко намаляване на имунната система. Добре е да наблегнем повече на плодоветеи зеленчуците.  Thinking

# 8
  • Мнения: 1 947
 Смятам, че едно балансирано хранене може да коригира недостига на това-онова (всъщност, то е разковничето на здравето като цяло). Simple Smile

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 4 128
Ами... не знам дали е от кърменето, обаче праз последните 3-4 месеца не спрях да боледувам  Rolling Eyes
Ентеровируса ме пипна 2 пъти в тежка форма и още 2-3 в по-лека  Sick, гърло, хреми вскички екстри  Sad Толкова зле никога не съм била здравословно, добре поне, че малката не прихваща  Praynig

# 10
  • Мнения: 4 242
За 25 месеца съм изкарала един вирус още след раждането, и се оправих за ден-два. От там на сетне чат пат хрема за кратко прихващам, нищо повече.

# 11
  • Мнения: 6 461
Възможно ли е това? Моята гинеколожка ми каза,че от дългото кърмене имам срив на имунната система,защото бебето ме "изсмуквало". Има някаква логика в това,но...не съм чувала до сега и питам.А като си преставя,че има жени,които кърмят повече от 1 и 2 години-тяхната имунна система как ли е  newsm78
За първи път чувам подобно нещо... Shocked
Не мисля,че е вярно,понеже няма какво да изсмуче освен кърма.Не виждам как ще изсмуче имунитета на майката.
Отделянето на кърма след раждане е заложено във всяка жена ,така че тя не прави нещо изкуствено ,а напротив това си естествения начин за хранене  на бебета .
 

# 12
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Аз кърмих и докато съм бременна. За зъбите и ноктите - сигурно има нещо вярно. Може би изсмукват каций или други там минерали, но специално за имунната система, не мисля, че се раболявам по-често, въпреки че понякога се чувствам супер уморена и изтощена физически.

# 13
  • Мнения: 3 760
На прима виста забелязвам известна логика в подобно изказване... В смисъл, че кърмата съдържа набор от витамини, макро и микро елементи, които ако липсват в храната на майката се извличат от организма й. Това би могло леко да отслаби имунната й система... Леко...
Лични наблюдения:
В последните години се скъсах да боледувам - нямаше вирус, вирусче и вирусченце, които да ме подминат. Обикновено ги карах на крак, но пък ги влачееееееееееееееех  Confused
Откак родих - едно леко боледуване около месец след раждането. И от тогава - нищо. Не твърдя, че кърменето ме предпазва, разбира се, просто констатирам  Laughing

Последна редакция: вт, 12 дек 2006, 02:45 от Мъни

# 14
  • Мнения: 172
И аз мисля, че става дума за витамини, макро и микро елементи, които отиват в кърмата и ако не си ги набавяме отслабва имунната система!

Общи условия

Активация на акаунт